Skocz do zawartości

Problem z DMV, zawieszone prawo jazdy


mialemsen

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

przejrzalem forum w poszukiwaniu podobnego tematu i jedynie utwierdzilem sie w tym ze DMV jest dosc... dziwna instytucja.

Kilka miesiecy zdalem prawo jazdy egzamin teoretyczny. Zgodnie  z tym co poradzili znajomi pokazalem polskie prawo jazdy i na miejscu dostalem gotowy dokument. Jakis czas temu dostalem pismo od DMV zebym zglosil sie na reexaminacje we wskazanym przez nich dniu i godzinie w oddalonym ode mnie prawie godzine drogi Trenton. Powodem byla niewaznosc testu praktycznego ktorego nie zdawalem bo przeciez nie musialem. Odpisalem ze data jest dla mnie bardzo niedogodna i ze uzyskalem prawo jazdy zgodnie z regulaminem i czy jest mozliwosc przesuniecia terminu. Nie dostalem zadnej odpowiedzi na moja wiadomosc... za to kilka dni temu dostalem pismo...

ZE MOJE PRAWO JAZDY ZOSTALO ZAWIESZONE! I mam przeslac im moje prawo jazdy oraz 100$ jako koszt reegzaminacji(!), a takze ze jazda z aktualnym prawem jazdy grozi wiezieniem do pieciu lat. Ciezko pracuje 6 dni w tygodniu i jest obciazajace dla mnie brac dzien wolnego, wypozyczac samochod a na dodatek ponosic bezprawne dodatkowe oplaty :(

Czy moge sprawe jakos wyjasnic? Czy nie ma jakies instytucji ktora moze przyjrzec sie takim dzialaniom DMV? Prosze o pomoc, prawo jazdy jest mi niezbedne w mojej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, andyopole napisał:

Właśnie. Kończy mi się prawko i będę tam musiał odstać swoje wkrótce.

Zrób przez internet.

 

mialemsen a nie łatwiej po prostu zdać test zamiast sie wykłócać? Koszta małe a i tak jakoś skomplikowany nie jest. U mnie w DMV polskie prawko nic nie znaczy, mozesz sobie w ramkę włożyć i powiesić na ścianie dla przyjemności. Trzeba wszystko zdawać od zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas mozna przedłużyć prawko przez internet. Na stronie DMV mamy renew online i jesli jesteś "czysty" to w ciagu 4 tygodni nowe przychodzi poczta. Niestety z tym samym zdjęciem ( dla kobiet ma to znaczenie :lol:) Nie wiem jak tam jest u was. Moze was chca wszystkich osobiście oglądać :) 

 

edit : weszłam na wasza DMV i u was sie nie da tego zrobić przez internet. Andy, musisz osobiście sie wybrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mialemsen
 
Nie wyczytałam nigdzie, ze puszcza bez testów. Widocznie mogą ale nie musza
 
How to obtain your basic New Jersey driver license 
You must also provide proof by the U.S. Immigration and Naturalization Service, authorizing your presence in the country. In order the obtain the permit, you will need to bring your foreign license and present the documents required to pass the 6 Point ID requirements.

You must also provide proof by the U.S. Immigration and Naturalization Service, authorizing your presence in the country and confirming validity of your foreign license. If you cannot show proof of driving experience you will be subject to the GDL Program requirements

After you get the permit, visit any Driver Testing Center to take a vision testknowledge test and possibly a road test if required. 

You are not required to surrender your foreign license when MVC issues your New Jersey driver license.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelasia napisał:

U nas mozna przedłużyć prawko przez internet. Na stronie DMV mamy renew online i jesli jesteś "czysty" to w ciagu 4 tygodni nowe przychodzi poczta. Niestety z tym samym zdjęciem ( dla kobiet ma to znaczenie :lol:) Nie wiem jak tam jest u was. Moze was chca wszystkich osobiście oglądać :) 

 

edit : weszłam na wasza DMV i u was sie nie da tego zrobić przez internet. Andy, musisz osobiście sie wybrac. 

Po 45 roku (chyba) życia trzeba zrobić test wzroku przy każdym odnowieniu prawka. Patrzy się w dziurkę i czyta literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...