Skocz do zawartości

Wyrok w zawieszeniu a wiza pracownicza


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zostałem poinformowany przez pracodawce, że czeka mnie wylot do USA na delegacje (szkolenie) ok 2-3 tygodnie w czerwcu tego roku. Problem w tym, że 3 lata temu miałem sprawę w sadzie ktora skonczyla sie wyrokiem skazujacym na 6 miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na 3 lata z art 286. Dozór kuratora / wyrok w zawieszeniu konczy się w lipcu, aktualnie toczy sie kolejna sprawa w sadzie zwiazana z posiadaniem narkotykow, pierwszy wyrok uniewinniajacy mnie zapadl, lecz prokuratura zlozyla odwolanie.

 

Czy w takim przypadku moge nie dostac wizy na wylot? Czy macie jakies rady co do rozmowy z konsulem? Zabrac dokumenty ze sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sly6 napisał:

jak się przyznasz to musisz wyrok przetłumaczyć na j.angielski u tłumacza przysięgłego plus mieć zaświadczenie o niekaralności.

Wniosek o wize B1/B2 składa jakaś kancelaria wspolpracujaca z nasza firma, wiec nie wiem czy ja bede wypelnial ten wniosek czy oni w moim imieniu. Rozumiem, że jeśli dostarcze wyrok przetłumaczony oraz zaświadczenie o niekaralności Z WPISEM o wyroku to mam jakies szanse, czy nie? A co jesli mnie nie zapytaja o karalnosc a ja o tym nie wspomne? Tak czy siak to "wykryja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...