Skocz do zawartości

Zielona karta a obywatelstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem rezydentem od 3/11/16 czyli 11 marzec.

Do USA wjechałem własnie wtedy, i siedziałem do końca wrzesnia. 

teraz chcę wrócic do USA od konca czerwca, bo studiuję. Został mi rok jeszcze wiec ede siedział znów do wrzesnia a póżniej chciałbym wyjechac na stałe od czerwca jesli się uda. 

 

Czy przez takie wyjazdy moge miec problemy z dostaniem sie do USA? 

Poza tym czy od roku 2016 liczy mi się czas jakbym był w USA? Czy w 2021 będę mógł ubiegać się o obywatelstwo w języku ANG ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesteś młody to pozostaje j. Angielski na egzaminie.

co do takich wjazdow to jak urzędnik zada pytanie ile byleś to powiedz prawdę. Znasz swoje prawa i obowiązki np wedle IRS bo to tez się bada gdy idziesz na egzamin na obywatelstwo bo od marca 2016 masz te prawa i obowiązki.

dodam co do tych wlotów to może być za pierwszym razem dłużej rozmowa a może za drugim razem. Każdy urzędnik jest inny i może Ci powierzyć ze GC to nie wiza turystyczna i abyś wyrobil sobie paszport bialy na takie pobyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a co przy takiej rozmowie moge  się spodziewać? 

WIem ze bedzie j. angielski ale to problem nie jest dla mnie

A czy jak wyrobie biały paszport to nadal liczy mi się te 5 lat od zostania rezydentem? czy czas sie jakos kasuje i musze od poczatku czekac 5 lat ?

Kazdy wylot poza USA = kasowaniem czasu ? 

 

Czy to jest po prostu nie wazne i za 5 lat tj 2021 mogę zdawać obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle przepisów każdy pobyt powyżej 6 miesięcy po za USA kasuje Ci czas na obywatelstwo .

bialy paszport to po to jest byś nie miał problemów z powrotem a nadal musisz miec odpowiednią ilość dni do egzaminu.

pytania to co robisz po za USA,co w USA, czy planujesz pobyt dłuższy,stały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy sprawdzaja jakoś ile byłem poza USA?

DOczytałem sie ze przez 5 lat musze byc min 30 miesiecy na terenie USA, WIec jesli tyle dni bede bede mogl sprobowac rozumiem?

Mysle zostac na stałek w USA ale dopiero po studiach tutaj tj jeszcze rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 11 wrzesnia system robi się szczelniejszy i czasami urzędnik zadaje pytanie by zobaczyć czy go okłamujesz .. Dlatego tutaj zalecam prawdę. Notuje się wloty i wyloty.

dni,podatki i to ze później będziesz na stale jak wrócisz po nauce. Niby przepisy mówią o tych dniach a poczytaj na necie co mają ludzie na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...