Skocz do zawartości

Oczekiwanie na paszport z wizą - Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, proszę o poradę. Mam rozmowę z konsulem w Warszawie 18/05, a 25/05 wylatuję na urlop i potrzebuję paszport.

Wybrałam opcję odbioru z punktu w Annopolu. Czy realnie ten paszport powinien dotrzeć w przeciągu 2-3 dni roboczych? Jakie macie doświadczenia?

Z góry bardzo dziękuję za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quarterback87 ok dzięki. czy oprócz bycia dobrej myśli działa w ambasadzie jakaś procedura, która w wyjątkowych okolicznościach może przyspieszyć wydanie paszportu? Nie kwalifikuję się pod 'tryb przyspieszony' z tytułu śmierci, choroby lub biznesu. Lecę turystycznie do Azji ;) 

Prośby i błagania pań na infolinii na coś się zdadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6 dziękuję za optymizm i wspacie; musi się udać!:)

@icecream @axie92 dziękuję:) czyli to, co piszecie jest spójne ze stroną informacyjną ambasady: "Czas dostarczenia paszportu z wizą, to zazwyczaj 2-3 dni robocze dla osób, które mieszkają w mieście gdzie odbyła się rozmowa z konsulem i jeden dzień dłużej dla zamieszkałych w innych miejscowościach." - w takim przypadku ja powinnam odebrać paszport najpóźniej we wtorek, czyli 2 dni przed wyjazdem. 

Zadzwonię jutro na infolinię i napiszę, czego się dowiedziałam - może komuś jeszcze to pomoże :) 

@quarterback87 dzięki za moralizatorski ton :D Ewidentnie ryzykowna kalkulacja z mojej strony, na pewno jednak w takiej syt. nie będę stawiać na "nadzieję". Jeśli faktycznie nie ma żadnych formalnych środków, to pierwszym rozwiązaniem jest ustalenie z ambasadą terminowego odbioru i bieżący follow-up sprawy; drugim zaś ewent. przełożenie spotkania (gdyby chęć współpracy ze strony ambasady była niska; na ten moment chciałabym jednak tę opcję wykluczyć :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...