Skocz do zawartości

Wyjazd do Chicago


Gerrard Jestem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Przejde od razu do rzeczy. Mam zieloną karte i rodzine w usa, konkretnie w własnie w Chicago. Mam tylko mature. Chciałbym się od was dowiedziec co zrobic, za co się zabrac jak soba najlepiej pokierowac by móc normalnie żyć jak inni obywatele po jakimś czasie. Tu mam pare pytań i bylbym wdzieczny jakbyscie mogli mi odpowiedziec. Czy trudno o jakąś dobrą prace bez żadnego doświadczenia? Ile mogę zarobić? Ile kosztuje wynajem mieszkania wraz z kosztami? Czy dam rade sam się utrzymać? Polecacie jakieś szkoly, ksztalcic sie w jakis sposob, czy jest to wogole mozliwe, jak tak to w jaki sposob czy moze lepiej isc do pracy i starac sie jakos w ten sposob rozwijac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzac jakie masz zainteresowania/umiejetnosci trudno powiedziec. Jedno jest pewne: ci ktorzy maja techniczne wyksztalcenie, i znaja jezyk, szybciej odnajduja sie profesjonalnie w USA. Jezeli masz w planach wyzsze wyksztalcenie to lepiej to zrobic w Polsce bo studia tu sa bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On Mon May 22 2017 at 5:53 PM, Gerrard Jestem said:

Czesc!

Przejde od razu do rzeczy. Mam zieloną karte i rodzine w usa, konkretnie w własnie w Chicago. Mam tylko mature. Chciałbym się od was dowiedziec co zrobic, za co się zabrac jak soba najlepiej pokierowac by móc normalnie żyć jak inni obywatele po jakimś czasie. Tu mam pare pytań i bylbym wdzieczny jakbyscie mogli mi odpowiedziec. ...

Bez doswiadczenia mysle ze bez problemu zarobisz 450-500 usd/week (przy 40h) jesli bedziesz pracowal na forme w-2 czyli odprowadzal wszystkie podatki i skladki emerytalne.

Wynajem mieszkania ? Poszedl w gore. Na przedmiesciach ok 800-850 usd plus koszt elektryki (1 sypialniowe). Mozesz tez wynajac z kims wspolnie i wtedy 2 sypialniowe ok 1200 z tym ze koszty sa dzielone na pol co nie jest zla opcja dopoki jestes sam bo pozwoli Ci to zaoszczedzic troche.

 

Jesli nie lubisz sie obijac to bez problemu dasz rade sie utrzymac. Jesli lubisz odpoczywac a nie pracowac to moze byc roznie.

Moj pracodawca np pokrywa koszty doksztalcania jesli pracownik ma min oceny B  wiec sa pracodawcy ktorzy przychylnie patrza na doksztalcanie sie pracownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...