Skocz do zawartości

Wyjazd na 2,5 miesiąca do NYC


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dostałam wizę B2 na 10 lat, kupiłam bilety WAW-JFK-WAW 15 lipca - 26 września. Lecę do siostry, która jest au pair w NYC i w lipcu ma travel month (przedłuża sobie program na kolejny rok) i chcemy pozwiedzać przede wszystkim NYC,a potem road trip NYC-LA. Nie będę tam pracować, mam fundusze na podróże. Od października wracam na studia więc nie chce tam nic przedłużać... Czy okres na który mam bilet jest za długi i mogą mnie cofnąć na granicy? Nie wiem czy będę tam aż tak długo ale była turbo okazja na bilety. Na rozmowie w ambasadzie powiedziałam, że planuję 3-4 tygodnie tam być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy sie w Nowym Jorku znajdziecie jak gubicie sie nawzajem między tematami głupiego forum. No i popracujcie nad wspólna wersja zeznań, juz jest całkiem blisko, niewielki szlif potrzebny co do tego co siostra robi. I jeśli to co ona napisała jest prawda (złożyła papiery do szkoły i wniosek o zmianę statusu na studencki) to tego sie trzymaj, szczególnie jak jej dane podawałas przy wniosku wizowym. Urzędnik bedzie widział ze wjechała, nie wyjechała, a wgląd w dane z Sevis tez ma. Sama podróż studentki w wakacje na ponad dwa miesiące nie jest niczym nadzwyczajnym, gorzej jak urzędnik zauważy ze coś sie nie zgadza ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, della napisał:

Hej!

Dostałam wizę B2 na 10 lat, kupiłam bilety WAW-JFK-WAW 15 lipca - 26 września. Lecę do siostry, która jest au pair w NYC i w lipcu ma travel month (przedłuża sobie program na kolejny rok) i chcemy pozwiedzać przede wszystkim NYC,a potem road trip NYC-LA. Nie będę tam pracować, mam fundusze na podróże. Od października wracam na studia więc nie chce tam nic przedłużać... Czy okres na który mam bilet jest za długi i mogą mnie cofnąć na granicy? Nie wiem czy będę tam aż tak długo ale była turbo okazja na bilety. Na rozmowie w ambasadzie powiedziałam, że planuję 3-4 tygodnie tam być...

No i pomijam tez fakt ze jesli siostra przedluzyla program o kolejny rok to po zakonczeniu pierwszego roku NIE dostaje sie travel month, tylko dopiero na koniec drugiego. Chyba sie troche mieszacie w zeznaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowie zadeklarowałas 3-4 tygodnie. Na wjeździe powiesz 2.5 miesiąca. Na bank to sprawdza i masz pozamiatane. Poproś chociaż zeby kajdanek nie zaciskali zbyt mocno.

Masz tez szanse ze nikt o nic nie spyta. 

Pamietaj, w lotto tez ludzie wygrywają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...