Skocz do zawartości

Ubieganie się o B-1 w Londynie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
 od września zaczynam studia w Londynie, a na początku lipca wyjeżdżam sobie trochę popracować, z perspektywą wydania zarobionych pieniędzy na wyjazd do USA (marzy mi się w grudniu, na święta). Cel wyjazdu - turystyka, poznanie kraju, który oglądało się tyle razy na filmach... typowe :) Zdecydowałam, że już nie zdążę nic załatwić w PL i zajmę się aplikacją o wizę w Londynie. Zastanawiam się, czy to dobra decyzja. 

Tak, to jest jeden z wątków z kategorii "czy dostanę wizę, jak aplikować, żeby dostać, co może budzić niechęć konsula?"

Otóż z jednej strony studia zobowiązują mnie na trzy lata, ale z drugiej:

1) mieszkam na razie u "cioci" - tak właściwie to przyjaciółki rodziny, zero więzów krwi, relacja czysto przyjacielska
2) nie mam jeszcze środków na wyjazd

Angielski znam bardzo dobrze, ale to chyba nie pomoże w niczym. Mam 18 lat, jestem tuż po maturach. Na drugim roku studiów mam wycieczkę do NYC, a na pierwszym chcę lecieć sama. Nie mam w USA nikogo.

Które z wymienionych warunków działają na moją niekorzyść? A może moja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie i nie mam czego się obawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd turystyczny to wiza b2 nie b1.

to ze znasz język to rozmowa odbędzie się bez komplikacji językowych za to należy Konsula przekonać ze wrócisz. I pamiętaj co mówi Pani Premier Anglii kto może zostać tam a kto nie i to tego słuchają w Ambasadzie. Nie musza brać tego pod uwagę lecz pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...