Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem obecnie na terenie USA . Planuje zostać tu do końca listopada ( na tyle mam wbita pieczątkę w paszporcie ) . We wniosku podawałam , ze chce zostać tylko 3 tygodnie . Moi rodzice chcą tu przylecieć we wrześniu . Nie będą mieć problemów z tym , ze ja tu już będę 4 miesiące? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Już wielokrotnie pisaliśmy na forum że takie małe "kłamstwo" w długości pobytu często źle się kończy. Na granicy będą się zastanawiać kogo stać na takie długie wakacje? Czy tam nie pracujesz? I przy kolejnym wjeździe możesz być o to wszystko przepytana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoi rodzice już mają wizę?

Bo jeśli jeszcze nie, a przy wniosku o wizę podadzą, że mają córkę w USA (a będą musieli podać), to urzędnicy dojdą do tego, kiedy Ty się starałaś o wizę i na ile deklarowałaś wyjazd. Może więc okazać się, że swoim "zwiedzaniem" im to zwiedzanie znacznie uniemożliwisz. Oczywiście nie musi tak być, ale jeśli ktoś z dwutygodniowego wyjazdu robi sobie nagle półroczny, to jakie konsul ma gwarancje, że kolejne osoby z rodziny nie postąpią tak samo? Żadnych.

Nie piszę tego, żeby Cię straszyć, ale żebyś w razie czego wiedziała, dlaczego rodzice mogą wizy nie dostać, bądź na granicy mogą mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze zastanawiam jak ludzi stać na "zwiedzanie" przez 6 miesięcy. :P Chciałabym mieć tyle urlopu i kasy żeby sobie na przykład posiedzieć we Włoszech pół roku. 

Tylko potem jest płacz że biorą na secondary albo kolejnej wizy odmawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oliwia2390 napisał:

Witam , jestem obecnie na terenie USA . Planuje zostać tu do końca listopada ( na tyle mam wbita pieczątkę w paszporcie ) . We wniosku podawałam , ze chce zostać tylko 3 tygodnie . Moi rodzice chcą tu przylecieć we wrześniu . Nie będą mieć problemów z tym , ze ja tu już będę 4 miesiące? 

jak pokażą ze będą tyle czasu ile deklarują to nie będą mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...