Skocz do zawartości

Zmiana nazwiska a rekomendacja konsulatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu wzięliśmy ślub i żona ma nowy paszport na nowe nazwisko. Wiza jest w starym paszporcie nieuszkodzona. Plan był taki, aby podróżować z dwoma paszportami i aktem ślubu po angielsku. 

Na stronie ambasady możemy przeczytać:

"W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych."

Konsulat odpisał :

Dear Ms. XXX,  

Thank you for your correspondence.  If your name has legally been changed through marriage, the Department of State recommends that you apply for a new U.S. visa to your new passport to make it easier for you to travel to and from the United States.  For information how to apply for a nonimmigrant visa please visit http://ustraveldocs.com/pl.

We hope you find this information useful.

Jak to wygląda w praktyce? Mamy zaplanowany i w części opłacony cały miesiąc miodowy nie chcemy ryzykować i rozważamy wyrobienie drugiej wizy. 

1) Czy słyszeliście/doświadczyliście braku wstępu ze względu na wizę w starym paszporcie na inne nazwisko?

2) Co w przypadku jeżeli przy kolejnym podejściu żona dostanie odmowę?

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana miejsca wyjazdu nie wchodzi w grę. Mamy już wewnętrzne loty, pobookowane hotele i opłacone samochody.

Nie rozumiem w takim razie dlaczego taki zapis jest w FAQ ambasady. Forma tego zapisu też nie jest jednoznaczna.

Kolega który odbywał rozmowę w ambasadzie o wizę pracowniczą zapytał o nasz przypadek. Konsul odpowiedział że z punktu widzenia prawnego wiza jest nieważna i wpuszczenie na teren USA zależy od dobrej woli celnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sly6 napisał:

 

jak dostanie odmowę to trzeba będzie znowu złożyć wniosek lub zmienić miejsce wyjazdu. Tylko po co myśleć o odmowie jak jest ok z wizą ta co ma i osobą

Już sam nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją sugestię. Sugerujesz jechać na dwóch paszportach i przetłumaczonym akcje małżeństwa tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SOEK napisał:

Już sam nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją sugestię. Sugerujesz jechać na dwóch paszportach i przetłumaczonym akcje małżeństwa tak?

He he, nie Ty jeden. Nasza forumowa "Pytia" ma duzy zasob wiedzy, niestety czasem wystepuje trudnosc w zrozumieniu "co autor mial na mysli"...:D

 

My jednak lubimy Sly6!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SOEK napisał:

Już sam nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją sugestię. Sugerujesz jechać na dwóch paszportach i przetłumaczonym akcje małżeństwa tak?

sugeruje nie myśleć o odmowie a wyrobić wizę na nowe dane i to mialem na myśli pisząc te słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Znalazłem post który daje nam odpowiedź ostateczną:

https://gyazo.com/8537769865818cfb5f71f19da4530626

Tutaj tekst postu jakby link wygasł za jakiś czas:

Witam,

jakieś 3 tyg. temu kontaktowałam się ze strażą graniczną US w tej sprawie (zalecono mi to w Abasadzie US) i dzisiaj otrzymałam od nich taką odopwiedź mailową:
 

Thank you for contacting the U.S. Customs and Border Protection (CBP) Information Center.

You are still able to use the visa as long as you bring your current passport as well as your old passport with the visa and proof of the legal name change (i.e. marriage certificate). The marriage certificate should be in English if it is not, please have a notarized English translation.
If you have any other questions or concerns, please feel free to update this incident.

Thank you again for contacting the CBP Information Center.



Zatem wszystkie wątpliwości mamy rozwiąne i nie trzeba się o nic martwić. Informacja ze źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...