Skocz do zawartości

Za co mogą nie przyznać zielonej karty


Sparrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem takiego tematu a myślę, że może okazać się w jakimś stopniu przydatny.Przeglądając forum widziałem, że mówiliście o niezgodności w dokumentach, ale co to konkretnie oznacza ? o jakich niezgodnościach mowa ? Ja w swoim DS-260 źle przetłumaczyłem nazwę szkoły ( zamiast junior high school napisałem secondary school, coś mi się ubzdurało )  i zadzwoniłem do ambasady żeby dowiedzieć się czy muszę teraz odblokowywać DS-260. Okazało się, że to jest na tyle mały błąd, że można to skorygować na rozmowie z konsulem. W każdym razie jakich jakie konsekwencję grożą, gdy ktoś czegoś czegoś zapomni i czego należy się wystrzegać na rozmowie ( albo i przed ) ?? Jaki wpływ ma rodzina w stanach przebywająca nielegalnie i czy nie zaszkodzimy im ( albo sobie ) mówiąc o nich kiedy się o nich spytają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sparrow napisał:

 Jaki wpływ ma rodzina w stanach przebywająca nielegalnie i czy nie zaszkodzimy im ( albo sobie ) mówiąc o nich kiedy się o nich spytają ?

Sobie na pewno, im niekoniecznie. Niezależnie czy to loteria, czy wiza turystyczna. Ciotka, kuzyn, dziadek i reszta towarzystwa to nie rodzina oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quarterback87 napisał:

Sobie na pewno, im niekoniecznie. Niezależnie czy to loteria, czy wiza turystyczna. Ciotka, kuzyn, dziadek i reszta towarzystwa to nie rodzina oficjalnie.

Chyba nawet w DS-260 było o to pytanie ( proszę poprawić jeśli się mylę ). Więc kłamstwo z miejsca dyskwalifikuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sparrow napisał:

Witam, nie znalazłem takiego tematu a myślę, że może okazać się w jakimś stopniu przydatny.Przeglądając forum widziałem, że mówiliście o niezgodności w dokumentach, ale co to konkretnie oznacza ? o jakich niezgodnościach mowa ? Ja w swoim DS-260 źle przetłumaczyłem nazwę szkoły ( zamiast junior high school napisałem secondary school, coś mi się ubzdurało )  i zadzwoniłem do ambasady żeby dowiedzieć się czy muszę teraz odblokowywać DS-260. Okazało się, że to jest na tyle mały błąd, że można to skorygować na rozmowie z konsulem. W każdym razie jakich jakie konsekwencję grożą, gdy ktoś czegoś czegoś zapomni i czego należy się wystrzegać na rozmowie ( albo i przed ) ?? Jaki wpływ ma rodzina w stanach przebywająca nielegalnie i czy nie zaszkodzimy im ( albo sobie ) mówiąc o nich kiedy się o nich spytają ?

Generalnie odpowiadajac na pytanie w temacie - w przypadku DV - niewiele.

- inadmissibility z powodow medycznych lub przeszlosci kryminalnej

- ban za nielegalny pobyt

- ban za _material_ misrepresentation - slowo "material" jest tu istotne bo oznacza ze tylko rzeczy majace wplyw na przyznanie benefitu intergracyjnego maja tu znaczenie (czyli np. nie spelniasz wymagan wyksztalcenia a przedstawisz nieprawdziwe dokumenty swiadczace o tym ze spelniasz)

- nie spelnianie wymagan 

- potencjalne zostanie public charge (co w PL chyba sie nie zdarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...