Skocz do zawartości

Przesiedzenie wizy B1/B2 a powrót na stałe do USA.


Tomek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Moja sytuacja wygląda następująco .W wieku 16 lat (1993 rok) wyjechałem do ciotki do Stanów na wakacje…. I zostałem tam prawie  20 lat. Tam skończyłem szkołę  i pracowałem ,byłem ubezpieczony i płaciłem podatki ,odprowadzałem składki na emeryturę itd.  . Sytuacja życiowa zmusiła mnie jednak do powrotu do Polski. Jednak nie potrafię się po tylu latach odnaleźć w polskiej rzeczywistości , poziom mojego życia spadł praktycznie do minimum a zaoszczędzone i przywiezione pieniądze z USA topnieją w oczach. Wiem ,że zrobiłem straszną głupotę a raczej dwie .Po pierwsze ,ze zostałem tyle lat nielegalnie a druga ,ze przez tyle lat nie potrafiłem zająć się legalizacją swojego pobytu jak były ku temu możliwości . Moje pytanie jest następujące czy istnieje jakkolwiek szansa oprócz małżeństwa z obywatelką USA na mój powrót do USA. Interesuje mnie tylko i wyłącznie teraz legalny powrót i pozostanie już tam prawdopodobnie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. 

Nawet jeśli będziesz chciał brać ślub z obywatelka to nie zmienia to faktu że masz bana na wjazd do USA. Przesiedzenie wizy. Nielegalna praca. Jeśli jeszcze w tym czasie podałeś się gdziekolwiek za obywatela USA to już w ogóle nawet ślub nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli nie podawałem się nigdzie za obywatela to istnieje szansa ,że jeżeli znajdę obywatelkę chętną do ślubu ze mną to wyjadę. A od 2023 jeżeli będzie się jeszcze odbywać to mogę brać w loterii wizowej (10 lat kary za to ,że przesiedziałem swój pobyt) . Sądziłem i mówiono mnie ,ze po takim numerze o zieloną kartę nie mam co nawet startować.

Powiedzcie mnie jeszcze jedną rzecz. Mam niepełnoletnie dzieci urodzone w USA (mieszkają teraz z matką w Polsce) czy jest szansa aby one ułatwiły mnie wyjazd do USA ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...