Skocz do zawartości

Nietypowe pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Za parę dni dotknie mnie zaszczyt rozmowy o wizę turystyczną. Rozmowa jak rozmowa, mniej więcej wszystko wiadomo, lecz w moim przypadku jest inaczej... Mianowicie - moja sytuacja wygląda tak, że moja prawa ręka jest nie do końca typowa, wada wrodzona i tym samym brak paliczków w niektórych palcach, jeden krótszy drugi nie. Zaczynam się obawiać pobrania odcisków palców, z tego powodu. Tak jak moja lewa dłoń jest w pełni sprawna, tak prawa dłoń może stwarzać problemy przy pobraniu odcisków (np jeden palec jest ułożony do boku co daje znikomy lub brak odcisku). Posiadam orzecznie o niepełnosprawności. W związku z powyższym rodzi się pytanie: czy mogę mieć jakieś problemy z tym związane? Czy muszę posiadać jakieś dodatkowe zaświadczenie od lekarza czy coś w ten deseń? Wada jest widoczna gołym okiem, więc... ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie będzie problemu. Możesz być spokojny. Moja znajoma dentystka, która zawodowo pracuje non stop w rękawiczkach natalkowanych też nie mogła złożyć odcisków palców - ponoć jak pracujesz w takich natalkowanych rękawiczkach przez długi czas to przestają ci się odciskać odciski palców. Na pytanie, czemu nie można zeskanować opowiedziała kim jest i dlaczego tak ma. Nie było najmniejszego probemu. Żadnych zaświadczeń nie musiała przedstawić. W USA wierzy się jak ludzie coś mówią. Też było to dla mnie przez długi czas szokiem, że ja coś oświadczyłem i urzędnik uwierzył na słowo i nie trzeba było żadnych dodatkowych zaświadczeń przedstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...