Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, byłam w piątek na rozmowie w konsulacie. Dostałam pozytywną odpowiedź, że wiza przyznana na 10 lat. Konsul powiedział mi, że paszport z wizą będzie do odebrania we wtorek czyli jutro 22.08. Na stronie konsulatu piszę, że mój paszport dalej znajduje się w konsulacie, czy to oznacza coś,  że przeciągnie się czas oczekiwania na niego? Nie wiem jak wygląda procedura "wbijania" wizy do paszportu.
Boję się, ponieważ czas mnie goni i chciałabym już kupować bilety.
Może mój post się powtarza ale nie mogę tego nigdzie zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 godzin temu, Tomasz Kowal napisał:

ja czekalem 33 dni / paszport znajduje konsulacje /ambasadzie po 2 tyg  pisalo brak info o paszporcie .ale doszedl

 

I właśnie tego się boje, że będzie to tyle trwało... A miałeś podane jakieś wyjaśnienie czemu aż tyle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MartuSs napisał:

I właśnie tego się boje, że będzie to tyle trwało... A miałeś podane jakieś wyjaśnienie czemu aż tyle??

Na razie nie masz się czego bać. Poczekaj spokojnie 5 dni roboczych, a potem będziesz się martwić. Ja miałam rozmowę w piątek, a paszport był gotowy do odbioru chyba w środę, albo w czwartek w punkcie tnt w Krakowie. Już dokładnie nie pamiętam, musiałabym poszukać swoich postów, w każdym bądź razie pamiętam, że odebraliśmy paszporty w następny piątek po wizycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MartuSs napisał:

I właśnie tego się boje, że będzie to tyle trwało... A miałeś podane jakieś wyjaśnienie czemu aż tyle??

Bać się możesz, ale i tak nie masz wpływu na czas oczekiwania. Nie bierz pod uwagę tylko czarnych scenariuszy. Z biletem się wstrzymaj do momentu, kiedy nie będziesz miała paszportu z wklejoną promesą w ręku. Dobrze radzę. Czytałem na forum, że bywały przypadki zwrotu paszportu bez promesy. Nie wiem czy to był żart czy nie, ale później nie dość że stracone nerwy to jeszcze stracona kasa. Po co Ci to. Nie masz wyjścia - musisz zaczekać. Planuj wycieczkę póki co i myśl pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czołg napisał:

Bać się możesz, ale i tak nie masz wpływu na czas oczekiwania. Nie bierz pod uwagę tylko czarnych scenariuszy. Z biletem się wstrzymaj do momentu, kiedy nie będziesz miała paszportu z wklejoną promesą w ręku. Dobrze radzę. Czytałem na forum, że bywały przypadki zwrotu paszportu bez promesy. Nie wiem czy to był żart czy nie, ale później nie dość że stracone nerwy to jeszcze stracona kasa. Po co Ci to. Nie masz wyjścia - musisz zaczekać. Planuj wycieczkę póki co i myśl pozytywnie.

No to teraz ją pocieszyłeś :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...