Skocz do zawartości

Wiza a umowa o prace


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szybkie pytanie, w piątek wylatuje do Kanady, stamtąd zaś drogą lądowa do Stanów. Ny, stolica itd i mam pytanie!

Wizę już mam oczywiście, papierki na wjazd do Kanady już w toku, ale teraz zauważyłem, że umowa w pracy kończy mi się w czwartek, a w piątek lecę. Czy może to mieć jakiś wpływ na granicy itd? Jakieś problemy mogą mi robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz w PL, tak? Z PL do Kanady, a nastepnie USA? Nie musisz zabierac ze soba przeciez umowy o prace:) Jesli umowa bedzie przedluzona to normalnie mow, ze pracujesz w PL. Pracodawca ma 7 dni by Ci wyslac nowa umowe, inaczej wg kp przechodzi na czas nieokreslony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dostales wize, to bez potrzeby nie masz sie co stresowac, na wakacje nie bierze sie zadnych dokumentow o umowe, juz bez przesady ;) oczywscie Pan celnik moze miec jakies pytania, ale nie bedzie szedl az tak daleko zeby pytac Cie o umowe, to bylo w kwestii Konsula przed podjeciem decyzji o przyznanie Ci wizy jak wyzej, nie martw sie tylko mysl co zobaczyc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Glodek93 napisał:

Witam.

Szybkie pytanie, w piątek wylatuje do Kanady, stamtąd zaś drogą lądowa do Stanów. Ny, stolica itd i mam pytanie!

Wizę już mam oczywiście, papierki na wjazd do Kanady już w toku, ale teraz zauważyłem, że umowa w pracy kończy mi się w czwartek, a w piątek lecę. Czy może to mieć jakiś wpływ na granicy itd? Jakieś problemy mogą mi robić?

Cofną Cię jak amen w pacierzu.... :P Przecież od razu widać, że coś kombinujesz - chcesz zwiedzać NY a lecisz do Kanady i próbujesz się droga lądową wcisnąć do USA korzystając zapewne z dużego obciążenia drogowych przejść granicznych... I jeszcze ta wygasła umowa o pracę... :) 

A serio - jak będziesz z przerażeniem w oczach podchodził do funkcjonariusza CBP ... Rób tak jak piszą poprzednicy - jeśli jedziesz na wakacje - myśl o wakacjach i miejscach, które chcesz odwiedzić i ciesz się tym. Po to są wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...