Skocz do zawartości


Myszka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam podpisana umowę o mieszkanie do lipca 2018 . Za wcześniejsze zerwanie umowy płace karę 1,5 koszt miesięczny wynajmu . Czy jest jakieś obejście tego ? Czy da się jakoś zerwać wcześniej umowę , nie płacąc kary ? Czy ktoś miał kiedyś taka sytuacje ? Dziękuje i pozdrawiam ;)  

A i jeszcze , chcemy przez pewien czas zamieszkać ze znajomymi u nas .  Mieszkanie jest tylko na mnie i moja narzeczona . Nie chcemy nic podawać w kampanii ( w biurze ) czy może spotkać nas jakas kara ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie w życiu bywa, spotkałam się z taką sytuacją wielokrotnie, najczęściej landlord zgadza się, aby znaleźć kogoś na swoje miejsce, w takiej sytuacji też ludzie często rezygnują ze swojej kaucji i zostawiają ją kolejnym najemcom. Wszystko zależy, jak zawsze, od dobrej woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie zaprosic znajomych zeby byli u was... ale co to znaczy "na pewien czas"? Tydzien? Trzy miesiace? Jest roznica miedzy gosciami a wspol lokatorami! 

Jezeli podpisaliscie umowe, to jestescie zobowiazani ja szanowac. 

Co nie znaczy automatycznie ze absolutnie nie mozecie sie wyprowadzic wczesniej: czesto mozna cos wynegocjowac, naprzyklad jezeli jest mozliwosc ze wy znajdziecie nastepnych lokatorow. Ale to duzo zalezy od waszej umowy, od kierownictwa/wlascicieli budynku, itp. Radze najpierw przeczytac bardzo uwaznie umowe, a potem po prostu porozmawiac szczerze z kierownictwem/wlascicielem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem serial "Zielona Karta" - tam jedna z rodzin po przylocie planowała mieszkać "pewien czas" u znajomego na wynajętym mieszkaniu. Właściciel zorientował się około po 4 dniach i generalnie musieli opuścić apartament w ciągu jednego dnia (nie ma zmiłuj). Tak jak katlia napisała - przeczytajcie umowę i generalnie postępujcie wg tej umowy. Nikt wam nie powie na forum co macie w umowie napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...