Skocz do zawartości

Sprzęty elektroniczne z PL podczas wyjazdu do USA czy będą działały?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, macios6 napisał:

Witam otóż zbliża się termin mojego wyjazdu.

I tu pytanie odnośnie suszarki telefonu laptopa itd chodzi o to że wiadomo muszę zastosować przejściówkę, ale czy suszarka będzie działała? Na suszarce pisze : 230-250V.

Oczywiscie ze nie bedzie jezeli przejsciowka jest tylko przejsciowka a nie transformatorem. Natomiast nie widzialem jeszcze hotelu ktory by suszarki nie mial...

Telefon i laptop - zadales sobie minimum trudu zeby spojrzec czy zasilacze sa dwunapieciowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie bedzie jezeli przejsciowka jest tylko przejsciowka a nie transformatorem. Natomiast nie widzialem jeszcze hotelu ktory by suszarki nie mial...
Telefon i laptop - zadales sobie minimum trudu zeby spojrzec czy zasilacze sa dwunapieciowe ?

Sprzęt  wiec na 99% są przystosowane do napięcia w USA po zastosowaniu adaptera ładowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, macios6 napisał:


Sprzęt  wiec na 99% są przystosowane do napięcia w USA po zastosowaniu adaptera ładowania.

Praktycznie każda europejska ładowarka/zasilacz działa w zakresie 100/240V, 50-60Hz. Jest to zawsze na obudowie opisane bardzo drobnym drukiem. Nie ma "na 99%". Albo na 100% albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macios6 napisał:


Sprzęt  wiec na 99% są przystosowane do napięcia w USA po zastosowaniu adaptera ładowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorry ze bede brutalny - serio nie umiesz czytac ? Zawracasz dupe pytaniami na ktore tylko Ty sam mozesz sobie odpowiedziec czytajac co jest napisane na zasilaczu ?

Srsly ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zasilaczy impulsowych (do telefonów, laptopów, kamer, etc) pobiera parametry elektryczne zarówno amerykańskie jak i europejskie, wówczas wystarczy tylko przejściówka dopasowująca kształt wtyczki do gniazdka.
W USA jest 110V~ 60Hz, w Europie 220-240V~ 50Hz (w Polsce 230V~).
Sprawdzasz na tabliczce znamionowej zasilacza zakres napięc i częstotłóści.
Jak zobaczysz np. 100-250V~ , 50-60Hz to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze bede brutalny - serio nie umiesz czytac ? Zawracasz dupe pytaniami na ktore tylko Ty sam mozesz sobie odpowiedziec czytajac co jest napisane na zasilaczu ?
Srsly ? 

Po napisaniu „dwunapięciowe” spojrzałem na ładowarkę i zadałem sobie tyle trudu wyobraź sobie. A co do suszarki nie wiedziałem wiec napisałem a jak masz jakiś problem z jakaś pomocą to daruj sobie i nie odpowiadaj na wątki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, macios6 napisał:


Po napisaniu „dwunapięciowe” spojrzałem na ładowarkę i zadałem sobie tyle trudu wyobraź sobie. A co do suszarki nie wiedziałem wiec napisałem a jak masz jakiś problem z jakaś pomocą to daruj sobie i nie odpowiadaj na wątki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przecież sam napisałeś jaki zakres napięć znalazłeś na swojej suszarce, czy tak trudno to zinterpretować zamiast zadawać pytania na poziomie gimbusa? Już dawno minęły czasy gdy w domu jedynym odbiornikiem prądu była czterdziestowatowa żarówka w kuchni i prodiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł ale nie ogarniałem czegoś takiego jak pojęcie " dwu napięciowe" i nie wiedziałem wcześniej  że jak są podane dwa napięcia to mam pewność że po zastosowaniu przejściówki będzie działało!

 

I skończcie z hejtem bo przypominacie mi pewne miejsce w necie gdzie takich ludzi jest od H***a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macios6 napisał:

Helloł ale nie ogarniałem czegoś takiego jak pojęcie " dwu napięciowe" i nie wiedziałem wcześniej  że jak są podane dwa napięcia to mam pewność że po zastosowaniu przejściówki będzie działało!

 

I skończcie z hejtem bo przypominacie mi pewne miejsce w necie gdzie takich ludzi jest od H***a.

Hejt hejtem, ale czasami pytasz o takie rzeczy, ze az sie martwie jak sobie poradzisz na tej wycieczce do USA :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...