Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w następującej kwestii. Jestem zatrudniony na wizie L-1 w amerykańskim oddziale firmy znajdującym się w Północnej Karolinie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozszerzeniem swoich dochodów poza standardową wypłatę i zajęciem się czymś dodatkowym. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam zatrudniać się w jakiejkolwiek firmie na kolejny kontrakt, bardziej myślę o własnych inicjatywach. Tłumaczenia na internecie są dość niejednoznaczne dlatego też zwracam się do Was wierząc, że podobne doświadczenia macie już za sobą lub jesteście w stanie doradzić.

Moje pytanie brzmi: czy z punktu widzenia prawa taka praktyka jest nielegalna dla osoby będącej na wizie L1? Czy robiąc cokolwiek z własnej inicjatywy łamię założenia mojej wizy?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bedziesz łamał zasady L1 jeśli te dodatkowe zajęcie oznacza jakakolwiek prace, nie ma tam niczego niejednoznacznego. Możesz uczestniczyć jedynie pasywnie w innej działalności, jako inwestor, ale nie możesz w niej aktywnie dzialac. Tzn możesz np założyć firmę, wynająć biuro itd, możesz nawet być wpisany jako członek zarządu czy rady nadzorczej, ale codzienna działalność musi być prowadzona przez kogoś innego, ty możesz jedynie otrzymywać dywidendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...