Skocz do zawartości

Ważne dokumenty, sprawy do załatwienia


szymonyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań. Wybieram się do NYC być może na dłużej. Mam podwójne obywatelstwo. Do tej pory byłem tam turystycznie, a chcę złożyć papiery dla żony na wizę łączenia rodzin. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej pozałatwiać to wszystko, co jest niezbędne, aby tam funkcjonować ;)

1. Prawo jazdy - mam polskie i chciałbym wyrobić amerykańskie. Czy wszystko muszę zacząć od '0', tj., zdać teorię i praktykę, itp. Ile to trwa i od czego trzeba zacząć ?

2. Konto w banku - czy znacie banki, które pozwalają na założenie rachunku bez opłat (coś na wzór mBank, Inteligo w Polsce). Jaki bank polecacie ?

3. Abonament telefoniczny - co obecnie wychodzi najtaniej, chodzi o rozmowy i internet w telefonie, karta czy abonament ?

4. New York Identification Card - czy warto ją wyrobić, co daje ?

5. Mieszkanie, praca - znacie jakieś dobre strony na których można znaleźć oferty wynajmu mieszkań oraz oferty pracy ?

6. Szkoła językowa - czy znacie jakieś darmowe szkoły językowe w których można podszkolić język ?

Dzięki za pomoc i udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...