Skocz do zawartości

EB3 Consular processing


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem teraz w Polsce i mam pytanie odnośnie trwania consular processing EB3.

Mój PERM został właśnie zatwierdzony i teraz muszę wysłać I140 z opcją premium processing ( do 15 dni)

Ile mniej więcej trwa otrzymanie wizy imigracyjnej od zatwierdzenia petycji I140?

Wizy dla mojej kategorii są current. 

 Wiem, że po I140 petycja idzie do NVC, ale ile to trwa to nie mam pojęcia. 

Ma ktoś taką więdzę?

Z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Consular Processing
If one elects to take the route of consular processing, instead of adjustment of status, the analysis is similar. In this event, the I-140 is filed after the labor certification approval. It is then necessary to wait for the I-140 approval to move forward. The processing time ultimately depends upon how quickly the case moves through to an appointment at the particular consulate. This is generally a number of months, perhaps between four to eight months. A case cannot be approved at the consulate for an immigrant visa, however, unless there is a visa number available. Therefore, consular cases are also delayed by retrogression, and are held at the National Visa Center (NVC) awaiting visa number availability.

 

Niestety to wiedza z google a nie z autopsji... Źródło: https://www.murthy.com/2011/10/17/how-long-will-it-take-to-get-a-green-card/

 

Jako że jestem na początku procesu PERM (dopiero co zdobyłem po wielu bojach listy listy potwierdzające moje zatrudnienie w PL), miałbym do Ciebie prośbę o opisanie jak przebiegł Twój proces od początku oraz ile mniej więcej czasu zajął każdy etap. Czy na rekrutacji trafił się jakiś kandydat? Z tego co słyszałem otrzymanie prevailing wage z dept of labor zajmuje trochę czasu. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Czy po otrzymaniu EB3 jest się zobowiązanym do pracy u sponsorującego pracodawcy przez x lat?

Ja przebywam w US na wizie L1 ważnej do 2021, z tego co słyszałem to na cały proces do otrzymania permanent residency przewiduję  jakieś 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem nie ma zobowiązania czasowego do pracy u sponsora jednak firmy najczęściej w trakcie procesu zabezpieczają sie umową, na mocy której zobligujesz sie do pracy dla sponsora np. przez 2 lata.

Generalnie proces PERM dotyczy stalego zatrudnienia - stałe to nie znaczy na zawsze, ale bezpiecznie jest pracować u tego pracodawcy jak najdłużej już po otrzymaniu GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rynr napisał:

Z tego co kiedyś czytałem nie ma zobowiązania czasowego do pracy u sponsora jednak firmy najczęściej w trakcie procesu zabezpieczają sie umową, na mocy której zobligujesz sie do pracy dla sponsora np. przez 2 lata.

Generalnie proces PERM dotyczy stalego zatrudnienia - stałe to nie znaczy na zawsze, ale bezpiecznie jest pracować u tego pracodawcy jak najdłużej już po otrzymaniu GC.

Tak sobie mysle, ze takiej sytuacji - czlowiek ma kontrakt ze bedzie pracowal powiedzmy dwa lata dla sponsora, a potem od razu po tych dwoch latach odejdzie - to moga sie przyczepic przy obywatelstwie, ze delikwent mial od poczatku zamiar opuscic sponsora. Nie ma formalnie obowiazku pracy przez jakis okreslony czas, liczy sie zamiar w momencie otrzymania GC. Jak sie odejdzie nastepnego dnia to moga byc problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...