Skocz do zawartości

Uznanie studiów zaocznych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za rok planuję iść na studia, zaoczne aby w wolnym czasie pracować - zarabiać na opłaty i jednocześnie zdobywać doświadczenie. Jednak jakiś czas temu dowiedziałem się, że może być później problem przy uznawaniu dyplomu. Studia zaoczne mogą nie mieć wystarczającej ilości godzin aby zaliczono je na dany tytuł. 

Dlatego piszę ten temat - ktoś przechodził już przez to, albo wie jak to jest z uznaniem tego typu studiów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj zlozylem papiery na Uniwerek w Kanadzie. Studia mam skonczone w Polsce - m.in. anglistyke zaoczna/wieczorowa. Uniwersytet w Kanadzie przy przyjeciu wymaga  proof of english proficiency. Mialem nadzieje, ze licencjat z anglistyki wystarczy - ale niestety nie. Powod? W Polsce otrzymalem dyplom po angielsku i studia wieczorowe zostaly przetlumaczone jako part-time a dla nich w Kanadzie to juz z gory oznacza, ze ukonczylem jedynie polowe wymaganych godzin. I musze niestety teraz zdawac IELTS.

Wiem, ze odpowiedz moze nie na temat bo pewnie chodzi Ci o uznanie dyplomu w USA ale podaje jako ciekawostke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, katlia said:

Zupelnie zalezy od uczelni lub pracodawcy - jedni beda to traktowac jak magister, inni jako licencjat. 

Dziękuje za odpowiedz, ale na więcej niż licencjat i tak nie liczę - czytałem o przypadkach i słyszałem, gdzie magister ma studiach dziennych został uznany jako licencjat. 

Tylko jedno pytanie mam jeszcze - to zależy od pracodawcy, przy staraniach o wizę H1B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zalezy od pracodawcy przy staraniach sie o wize H1B czy o staraniach sie o prace. Dodam, ze wiele pracodawcow akceptuje tytul magistra bo dla nich i tak jest wazniejsze doswiadczenie niz sam fakt studiow. Generalnie Amerykanie sa mniej zainteresowani dyplomem niz Europejczycy. Takze nie odrozniaja studiow dziennych od zaocznych: studia to studia. Najbardziej liczy sie doswiadczenie i niezbedne tu reference od amerykanskich pracodawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie trochę poza ten temat, ale nie chcę zakładać kolejnego. 

 

Osoba 40+, 11 lat nauki w Polsce (brak wykształcenia wyższego), 18 lat pracy jako kierowca ciężarówki również w Polsce - ma szanse na dostać pracę jako kierowca w USA i szansę na legalny pobyt tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil. napisał:

Mam też pytanie trochę poza ten temat, ale nie chcę zakładać kolejnego. 

 

Osoba 40+, 11 lat nauki w Polsce (brak wykształcenia wyższego), 18 lat pracy jako kierowca ciężarówki również w Polsce - ma szanse na dostać pracę jako kierowca w USA i szansę na legalny pobyt tam?

Szanse na legalny pobyt w jaki sposob ? Przez prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...