Skocz do zawartości

Losowanie a obrona pracy dyplomowej


kuba guzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Nie znalazłem takiego pytania na forum. Losowanie już trwa a ja obronę pracy inżynierskiej będę miał pewnie jakoś w listopadzie. Wiem żę w formularzu jest pytanie o stopień naukowy. Obrona pracy to w zasadzie formalność. Czy w związku z tym w formularzu zaznaczyć moj poziom naukowy równoznaczny z inżynierem mimo że inżyniera bede miał w listopadzie lub grudniu czy lepiej nie. Jak myślicie? Jak będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, kuba guzik said:

Witam. 

Nie znalazłem takiego pytania na forum. Losowanie już trwa a ja obronę pracy inżynierskiej będę miał pewnie jakoś w listopadzie. Wiem żę w formularzu jest pytanie o stopień naukowy. Obrona pracy to w zasadzie formalność. Czy w związku z tym w formularzu zaznaczyć moj poziom naukowy równoznaczny z inżynierem mimo że inżyniera bede miał w listopadzie lub grudniu czy lepiej nie. Jak myślicie? Jak będzie lepiej.

W instrukcji jest wyraznie napisane "Highest level of education you have achieved, as of today:" gdzie "today" to dzien zgloszenia. Pamietaj, ze do DV kwalifikuje Cie juz dyplom z liceum. Nie ma sensu niczego "zawyzac". Zawsze wypelniaj wszystkie wnioski wizowe zgodnie ze stanem obecnym i prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja tutaj jest o tyle trudna, że instrukcja w j. polskim jest beznadziejnie w tym zakresie przetłumaczona. Po lewej jak to jest w oryginalnej instrukcji (ang), po prawej, jak to jest w polskiej:

(1) Primary school only - szkoła podstawowa
(2) Some high school, no diploma - szkoła średnia bez dyplomu
(3) High school diploma - szkoła średnia z dyplomem
(4) Vocational school - szkoła zawodowa 
(5) Some university courses - kursy uniwersyteckie  
(6) University degree - stopień lub tytuł uniwersytecki
(7) Some graduate-level courses - studia uzupełniające magisterskie
(8) Master’s degree - tytuł magistra
(9) Some doctoral-level courses - kursy doktoranckie
(10) Doctorate - tytuł doktora nauk

Jak więc widać pkt. 5 i 7 (i 9) to niestety kompletna kicha. Widziałem gdzieś nawet (o, tu dokładnie: https://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/ ) żeby nie używać w ogóle 5, 7 i 9. Nie są to jednak absolutnie informacje oficjalne (nic nie ma w żadnej instrukcji aby tego nie używać), więc ja robię zgodnie z oryginalną instrukcją. 

Jestem w podobnej sytuacji - ukończyłem już 3 semestry magisterki, teraz tylko czekam na obronę (listopad), więc daję pkt. (7) some graduate-level courses i rozumiem to jako "studia magisterskie w toku". Daję więc jeden poziom poniżej "Master's degree". 

W Twojej sytuacji wybrałbym pkt 5 i rozumiałbym to jako "studia inżynierskie w toku".  Na pewno nie wybierałbym opcji że masz już tytuł inż., bo go nie masz.

Jest to jednak tylko moje osobiste zdanie, dla pewności proponuję więc skontaktować się z ambasadą.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku był forumowicz, który na dzień aplikowania w loterii (październik), nie miał jeszcze średniego wykształcenia (był w ostatniej klasie liceum). Wpisał, że ma średnie. Został wylosowany. Poszedł na rozmowę i dostał wizę. I już chyba wyjechał, jeśli dobrze kojarzę :)

Tak że mimo iż w instrukcji stoi jak wół, że wykształcenie ma być na dzień aplikacji, to nie do końca jest to przestrzegane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...