Skocz do zawartości

Ubezpieczenie, wizyta u lekarza plsss pomocy


Kwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeśli nie właściwy dział. Mieszkam w nyc i niestety muszę porobić badania że względu na pogorszenie mojej przewlekłej choroby. Potrzebuje wykonać szereg badan, co wiąże się z kosztem ok 5k$ dodam, że jestem na wizję turystycznej. Jak to najlepiej zrobić, aby zminimalizować koszty. Mogę kupić ubezpieczenie z polski i no zadzwonić na pogotowie ?? Pytałem w przychodniach, mi akceptują takiego ubezpieczenia. Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kwiatek napisał:

 Jak to najlepiej zrobić, aby zminimalizować koszty. 

Wrocic do Polski. Serio. Bardzo czesto z ubezpieczeniem miedzynarodowym i tak musisz zaplacic rachunek na miejscu, a firma ci potem zwraca.  Jezeli nie masz do dyspozycji $5000, to ja bym radzila leczyc sie poza USA.

(PS Na pogotowie sie dzwoni tylko w powaznych wypadkach. Jezeli nie umierasz sam zabierasz sie do urgent care albo do emergency room. Ta pierwsza opcja jest tansza. Sama przejazdka karetka moze kosztowac powyzej tysiac dolarow.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź OWU w ubezpieczalni gdzie chcesz to wykupić. Pamiętam, że jak wykupywałem ubezpieczenie na wakacje musiałem być fizycznie na terenie Polski, aby ubezpieczenie mogło zadziałać. Nie daj się zwieść agentowi - on ci może bez problemu wszystko sprzedać, aczkolwiek jeśli jesteś za granicą to wiele z ubezpieczeń nie zadziała - sprawdzą Ciebie dokładnie, jeśli będzie miało dojść do pokrycia szkody. Upewnij się również jaka jest ich polityka co do leczenia chorób przewlekłych (tzw. pre-existing conditions) bo bardzo często takie choroby są wyłaczone z opieki ubezpieczeniowej. Myślę, że jak dziś wykupisz ubezpieczenie a jutro wystąpi szkoda (5k) to u ubezpieczyciela na bank zapali się czerwone światło, że próbujesz wyłudzić pieniądze z polisy (co tak a propos jest prawdą) i będą bardzo dokładnie Ciebie sprawdzać. Wydaje mi się również, że bilet do Polski i leczenie w Polsce może być najtańsze, o ile jesteś w Polsce ubezpieczony w kasie chorych, a jak nie jesteś to musisz porównać koszty 5k w USA vs koszty w Polsce + bilet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...