Skocz do zawartości

Pieczatka na pol roku, co to dokladnie oznacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zwracam sie do was z prosba o pomoc :)

Tak wiec wlasnie wrocilem z Los Angeles po dwu miesiecznym pobycie. Niesamowicie mi to duzo dalo! Tak naprawde to najchetniej zostalbym tam na stale, ale wiadomo... wiza.

 

1. Mam wize turystyczno-biznesowa na 10 lat i postanowilem wrocic po dwoch miesiacach do domu zeby nie ryzykowac problemow na granicy. Po prostu nie chce stracic tej wizy bo chce czesto do USA latac. No i teraz mam pytanie. Jak lecialem do LA to dostalem na lotnisku po drugiej stronie pieczatke do 13stego marca, na pol roku. Teraz bardzo bym chcial poleciec do USA ponownie w styczniu i zostac na ponad miesiac zeby opuscic przed 13stym marca. No i tu o to pytanie, bo slyszalem od kogos, ze na takiej 6scio miesiecznej pieczatce mam zezwolenie zostac w USA maksymalnie 90 dni. Czy to prawda? 

2. Rowniez zastanawia mnie czy oni prowadza jakas historie dla kazdego i beda mieli w systemie, ze ja wrocilem do UK po dwoch miesiacach? Bo tak naprawde tylko dlatego to zrobilem, bym nie musial sie tlumaczyc jak zdolalem zostac w USA przez 6 miesiecy bez zarobku. Ja juz slyszalem o wielu sytuacjach gdzie ludziom jest wiza zabierana i zdecydowanie nie chce byc jedna z tych osob. Po prostu teraz przez dwa miesiace chce zarobic pieniadze (nie mialem zadnych przelewow na moje konto gdy bylem w USA, takie dodatkowe zabezpieczenie gdybym w przyszlosci byl "pod lupa") i znowu poleciec.

3. Gdy wroce do domu w Marcu, jaki jest bezpieczny okres czasu bym znowu polecial do Los Angeles? Ile musze odczekac by znow leciec ponownie na miesiac czy dwa?

4. Czy ktos z Was byl w stanie dostac stala wize do USA? Czy to w ogole jest realne na dzien dzisiejszy? 

 

Z gory Wam dziekuje, bardzo Was szanuje za to, ze zawsze jestescie sklonni do pomocy, to forum jest swietne! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dostałeś pozwolenie pobytu na pół roku, bo taki mają standard. Twój wyjazd anulował tę ważność, bo po prostu już Ciebie tam nie ma ;) Jak wlecisz po raz kolejny, to dostaniesz kolejne pozwolenie. Na ile? Być może snów na pół roku, tego nikt nie wie. A być może urzędnik zapyta Cię, czego jeszcze nie zdążyłeś zwiedzić w LA i da Ci krótszy pobyt.

2. Oczywiście, że mają historię każdego. A jeśli skończy Ci się wiza, to przy kolejnym staraniu się o nią będziesz musiał podać terminy swoich wszystkich wyjazdów do USA. Także sobie zapisuj, jeśli chcesz często latać w jedno miejsce ;)

3. Nie ma bezpiecznego czasu. Cały czas planujesz latać w jedno miejsce. Wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu, kiedy urzędnicy CBP zaczną podejrzewać, że nie jesteś zwykłym turstą.

4. Oczywiście, że są możliwości otrzymania wiz imigracyjnych, jeśli tylko spełni się odpowiednie wymagania. O wizach imigracyjnych możesz poczytać na stronie ambasady: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Reported napisał:

 

4. Czy ktos z Was byl w stanie dostac stala wize do USA? Czy to w ogole jest realne na dzien dzisiejszy? 

 

Jakieś 80% stałych bywalców forum wyjechało na wizach imigracyjnych.  

Latwo jest dostać jak się spełnią odpowiednie wymagania. Najczęściej jest to posiadanie najbliższej rodziny w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...