Skocz do zawartości

problem z kontem w usa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem, mialam konto w Wells Fargo, niestety naliczyło mi debet na koncie. Konto zostało już zamknięte automatycznie, ale muszę zapłacić dług. Na infolinii powiedzieli mi, że mogę to zrobić albo w banku, albo poprzez podanie nr karty debetowej, niestety akceptują tylko amerykańskie. Mogę też wysłać czek na adres. Może ktoś wie jak to mogę zrobić? W obecnej sytuacji chyba pozostaje wysłanie czeku, ale czy w ogóle można wysłać pieniądze z Polski? Niestety, żadne inne internetowe przelewy nie wchodzą w grę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duza jest ta kwota? Jezeli jest to kilkanascie dolarow, to mogliby to umozyc. Sprobuj zadzwonic na infolinie I wytlumaczyc ze nie mieszkasz w Stanach I nie masz mozliwosci dokonania oplaty. Jezeli beda sie upierac to niech podadza sposob w jaki mozna dokonac oplaty. Transfer miedzynarodowy na ich konto (wire Transfer) to koszt okolo $50.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40$

no właśnie próbowałam im wytłumaczyć, że nie mogę podejść do banku, nie mam innej karty amerykańskiej, żeby spłacic i najlepiej by było zrobić to jakimś przelewem. niestety bankowość w usa jest strasznie zacofana ;/ jedynie zaproponowali mi wysłanie czeku z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz my mamy te same problemy z robieniem zakupow w polskim internecie. Bo z jakis dziwnych powodow uznano ze przelewy to najlepsza forma platnosci. Co w efekcie tworzy sytuacje ze nie mozesz dokonanac takiej oplaty w innym kraju. Jezeli nie masz konta czekowego, to mozesz sie zwrocic do swojego banku o wystawienie cashier check, innym rozwiazaniem jest kupienie money order lub zrobienie wire transfer (potrzebny jest kod SWIFT tego amerykanskiego banku)

 

Obawiam sie ze bank bedzie naliczal odsetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tipitoe napisał:

Widzisz my mamy te same problemy z robieniem zakupow w polskim internecie. Bo z jakis dziwnych powodow uznano ze przelewy to najlepsza forma platnosci.

Wiekszosc sklepow korzysta teraz z platform platniczych pozwalajacych na zaplate karta - nie ? Czy mi sie wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hannavas napisał:

40$

no właśnie próbowałam im wytłumaczyć, że nie mogę podejść do banku, nie mam innej karty amerykańskiej, żeby spłacic i najlepiej by było zrobić to jakimś przelewem. niestety bankowość w usa jest strasznie zacofana ;/ jedynie zaproponowali mi wysłanie czeku z innego kraju.

Podaj im dane ze swojej polskiej CC, sciagna sobie i juz. My tez tak sprzedajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, kzielu said:

Wiekszosc sklepow korzysta teraz z platform platniczych pozwalajacych na zaplate karta - nie ? Czy mi sie wydaje ?

Niestety tak nie jest. W dalszym ciagu dominuja przelewy. Duze platformy internetowe oferuja oplaty kartami kredytowymi. Realizuje je Dotpay. PayPal jest w ilosciach sladowych. Sa za to jakies inne malo znane serwisy tego typu. Zdarzylo mi sie kilka razy ze nie moglem nawet zaplacic karta kredytowa I musialem korzystac z roznych wynalazkow. Myslalem tez kiedys zeby zalozyc konto w polskim banku I w ten sposob dokonywac przelewow. oczywiscie to tez nie bylo mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, hannavas said:

próbowałam podać dane polskiej karty, ale twierdzą, że mogę spłacić tylko używając amerykańskiej ;/

Podstawowe pytanie kto ma otrzymac oplate? Czy pieniadze maja znalezc sie na twoim koncie I oni je pobiora ? Czy tez jest jakies inne konto na ktore trzeba wplacic?

Wyszukalem kilka opcji : Best way to send money

Opcja Western Union jest bardzo dobra, ale musisz znac odbiorce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...