Skocz do zawartości

Wymiana Prawa jazdy z USA na polskie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy wymieniał ktoś może prawo jazdy z USA na polskie? Wiem, jakie dokumenty są potrzebne, ale chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Chcialbym zdać prawko na motor w Stanach i później przetransferować je na Polskę, gdyż nie opłaca mi się płacić w Polsce ze wszystkim prawie 2000zł. Wolę zapłacić 5$. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RobertNYc napisał:

Z tego co wyczytalem na stronie Polskiego Konsulatu, to należy zdać examin teoretyczny w PL, by wymienić amerykańskie prawo jazdy na polskie. 

To to wiem. Chodziło mi bardziej np. czy polski urzad wysyła jakieś zapytanie do USA i ile ogólnie trwa ta procedura od kogoś kto ją przechodził. Wszelkie formalności znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, webcio1212 napisał:

To to wiem. Chodziło mi bardziej np. czy polski urzad wysyła jakieś zapytanie do USA i ile ogólnie trwa ta procedura od kogoś kto ją przechodził. Wszelkie formalności znam.

Nie. To ty musisz ściągnąć z DMV tzw. Driving Record i okazać to w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RobertNYc napisał:

Nie. To ty musisz ściągnąć z DMV tzw. Driving Record i okazać to w PL.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chciałem się doinformować. Wiadomo jak to z urzędami w Polsce bywa. Jakby znalazł się jeszcze ktoś kto osobiście przechodził tę procedurę proszę żeby opisał swoje wrażenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...