Skocz do zawartości

Slub z Amerykanininem w Europie, pozostawanie w Europie w oczekiwaniu na green card


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czesc i czolem. Mam taki oto case.

  • Jestem obywatelka Polski
  • Mieszkam i pracuje w Szwajcarii
  • Posiadam wize USA B1/B2

Scenariusz:

  1. Slub z Amerykaninem w Szwajcarii lub Polsce
  2. Kontynuwanie przeze mnie pracy w Szwajcarii
  3. Zgloszenie/ Zalegalizowanie malzenstwa w USA
  4. Wniosek o zielona karte dla mnie w USA (kiedy wciaz przebywam w Europie)
  5. Uzyskanie zielonej karty
  6. Preprowadka do USA i zatrudnienie w USA

I tu moje pytania do WAS:

Pyt1. Czy ja moge przebywac i pracowac w Szwajcarii/Europie i czekac na zielona karte wg powyzszego scenariusza?

Pyt2.  Czy musze byc fizycznie w USA w oczekiwaniu na zielona karte?

 

Poczytalam troche o wizach, slubach w US, slubach w Europie i czasie oczekiwania. Troche to trwa. Chce uniknac mieszkania w US i ‘nicnierobienia’ w oczekiwaniu na conditional greencard.  

Dajcie znac czy moj plan ma jakikolwiek sens....:blink:

Dziekuje serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie nawet nie powinnaś oczekiwać w USA. Bo dlaczego miałabyś? Czekasz na wizę cr1 (jeszcze nie zielona karte) którą umożliwia ci wjazd i emigrację do USA. Zielona kartę otrzymujesz pocztą po przkroczeniu granicy na swojej wizie cr1. 

Nie musisz zgłaszać nigdzie małżeństwa w USA. To twój małżonek obywatel USA powinien przebywać w czasie oczekiwania na twoja wizę w USA. W celu utrzymania swojego domicle. Małżonek wysyła papiery i proces trwa około roku. Tu w tym czasie możesz sobie mieszkać w Polsce czy w Szwajcarii. Skoro masz wizę b2 to możesz normalnie latać do USA na wizyty do męża. Po otrzymaniu cr1 wyjeżdżasz na tej wizie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Godzinę temu, Emisia napisał:

Hey, mam jeszcze jedno pytanie.

Po slubie w Europie, maz wystepuje o CR1. No i czekamy. Czy ja rownolegle  moge zlozyc wniosek I-765, Application for Employment Authorization ? 

Nie - ani nie będzie Ci ono do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Emisia napisał:

Oj, zapomnialam dodac, ze interesuje mnie jak najszybsza mozliwosc rozpoczecia pracy w USA (nie interesuje mnie wiza h1b). Tak po prostu rozkminiam jak najszybciej moge zaczac legalnie pracowac w stanach

CR1+pieczatka ktora dostaniesz na granicy to wszystko co bedziesz potrzebowala zeby rozpoczac prace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Jackie said:

Zielona karta uprawnia cię od razu do podjęcia pracy, nie potrzebujesz osobnego pozwolenia.

Tak tak tak, to rozumiem. Chodzi mi o sytuacje kiedy: Dzis wystepujemy o CR1 dla mnie, no i musze czekac i czekac i czekac i czekac. Czy jest opcja, zeby w trakcie tego kilkumiesiecznego czekania juz rozpoczac prace w USA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Emisia napisał:

Tak tak tak, to rozumiem. Chodzi mi o sytuacje kiedy: Dzis wystepujemy o CR1 dla mnie, no i musze czekac i czekac i czekac i czekac. Czy jest opcja, zeby w trakcie tego kilkumiesiecznego czekania juz rozpoczac prace w USA....

 

Nie ma takiej opcji jeśli czekasz na CR1. Musiałabyś mieć wizę pracowniczą lub składać papiery o AOS i czekać na GC w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...