Skocz do zawartości

DOSTALEM WIZE TURYSTYCZNA, ALE POTEM ZOSTALEM SKAZANY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widze ze temat byl juz poruszany ale i tak bardzo malo konkretow.W internecie prawie bez szans znalezc odpowiedz na moje pytanie. dostlemalem wize na 10 lat dwa late temu, ale rok temu zostalem skazany. wyrok w zawiasach, dwa raz wczesniej bylem jeszcze na wizie J1, dwa razy. ale wtedy wiadomo nie bylem karany. chcialbym teraz turystycznie poleciec na tydzien, i tu pytanie.

na granicy zobacza automatycznie w systemie, ze mam wyrok w zawiasach? moga mnie nie wpuscic?

z gory dzieki za odpowiedz

jezeli ktos zna podobne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno na wniosku bedą pytać ale również pytać o wyjaśnienie jeśli odpowiesz tak. Jeśli miałeś tylko wykroczenie ale nie przestępstwo to masz lepszą szansę na dostanie wizy. To czy odnajdą czy nie to nie ma znaczenia. Teoretycznie masz obligację odpowiedzieć wniosek zgodnie z prawdą, ale nie musisz dobrowolnie podawać im wszystkich informacji. Mógłbyś pójść na Avvo i tak zadać bezpłatne lub płatnie pytanie dla imigracyjnych adwokatów. 

Z tego co wiem to wszyscy aplikańci po skończeniu 16 lat we wniosku o wizę imigracyjną są proszeni o zaświadczenie o niekaralności z KRS (police certificate). Nie wiem czy to się odnosi nieimigracyjnych - wiza turystyczna. Żeby automatycznie odnaleźć twoje dane to musiałbyś popełnić przestępstwo w Stanach. Jest to wątpliwe że rząd polski (MS) automatycznie udziela twoje dane do rządów amerykańskich szczególnie  w drobnych sprawach. Po to pytają abyś zestawił dla nich takie zaświadczenie i jakie szczegóły kiedy oni to chcą od ciebie bo sami dostępy nie mają. Po drugie jeśli nie widniejesz w KRS to praktycznie nie byłeś karany, chociaż teoretycznie byłeś bo nie ma publicznego rekordu do użycia przeciw tobie.  Jeśli byłeś karany w Stanach, to musiałbyś wyszukać dane o sobie w hrabstwie (state county) gdzie ci udzielono mandat lub wyrok. Jeśli taki jest rekord to mogą to odnaleźć. Jeśli to było przekroczenie prędkości to nie masz się o co martwić :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TRYK napisał:

Dzieki, za odpowiedzi. Nie no ja wize mam juz od 3 lat. Rok temu mnie pokarali. Teraz kupilem bilet na kwiecien fo LA...i taki dreszczyk emocji mam czy oni na granicy w USA maha wglad w Polski rejestr karny...

Okaże się gdy stawisz się na lotnisku do odprawy bagażowej/biletowej, czy przestępstwo, które popełniłeś, uniemożliwia Ci wlot do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TRYK napisał:

Dzieki, za odpowiedzi. Nie no ja wize mam juz od 3 lat. Rok temu mnie pokarali. Teraz kupilem bilet na kwiecien fo LA...i taki dreszczyk emocji mam czy oni na granicy w USA maha wglad w Polski rejestr karny...

Nie mają takiego wglądu. Bez przesady. CIA ma inną robotę a nie tylko pilnować drobnych pijaczkow i zlodziejaszkow z Polski. No chyba zecjestes szpiegiem o międzynarodowym zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...