Skocz do zawartości

TAX Consulting

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

O TAX Consulting

 • Tytuł
  www.zwrotpodatku.pl

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.zwrotpodatku.pl

Ostatnie wizyty

2044 wyświetleń profilu
 1. Przeterminowany Paycheck

  Żaden dokument nie jest oficjalnie wymagany (odsyła Pan czek będący w sumie potwierdzeniem tożsamości), niemniej nie zaszkodzi załączyć kserokopii Social Security Card i np. wizy lub paszportu. Urzędy w USA nigdy nie kontaktują się w takich sprawach poprzez e-mail, zawsze jest to oficlane pismo przesłane pocztą. W opisanej sytuacji nie powino być jednak takiej konieczności.
 2. Przeterminowany Paycheck

  Bank musi fizycznie odesłać ten czek do wystawcy, w celu autoryzacji. Z tego względu banki nie przyjmują czeków, którym do końca terminu ważności pozostało mniej niż 4 tygodnie. W Polsce czeki skupują jeszcze banki Pekao SA i BZ WBK - jednak najprawdopodobniej tam również usłyszy Pan odmowę. W tej sytuacji, tak jak Pan to opisał, może Pan odesłać czek do urzędu z informacją o utracie ważności i prośbą o wystawienie nowego czeku. W terminie 8-12 tygodni urząd powinien Panu bez problemu przesłać nowy czek. Powodzenia!
 3. realizacja czeku z usa

  W Polsce czeki zagraniczne realizują banki PKO SA, Pekao BP i BZ WBK (najpopularniejszy jest PKO BP). W każdym z tych banków trzeba mieć konto, jednak można je bezpłatnie założyć tylko w celu realizacji czeku. Czeki ze zwrotem podatku federalnego są przeważnie realizowane "od ręki". Czeki ze zwrotem podatku stanowego są brane tzw. inkaso i wypłata następuje po potwierdzeniu czeku przez wystawcę (kilka tygodni). Alternatywnie, w USA nie powinno być żadnego problemu z realizacją czeku ze zwrotem podatku i w przypadku ponownego wyjazdu do USA jest to raczej najprostsza, najtańsza i najszybsza opcja.
 4. Podatku za 2010 rok nie można już rozliczyć (ewentualnie należny zwrot przepadł na rzecz rządu USA). Niemniej brak rozliczenia nie powinien spowodować problemu z otrzymaniem wizy turystycznej. Ewentualny problem może się pojawić w przypadku ubiegania się o "zieloną kartę" ale i w tym wypadku wszystko będzie można wyprostować bo najprawdopodobniej należał się Panu zwrot podatku, więc co istotne brak rozliczenia nie spowodował zaległości podatkowych. ___________ TAX Consulting
 5. Okres Ważności Czeku

  Czeki ze zwrotem podatku stanowego są ważne przez 6 miesięcy. W opisanym przypadku przeterminowany czek należy odesłać do urzędu z informacją, że czek nie został zrealizowany na czas i prosimy o jego ponowne wystawienie. Ponieważ urząd dostanie oryginał czeku to powinien wystawić go ponownie "od ręki". Niestety mamy teraz sezon podatkowy, więc całą procedura może zająć 4-8 tygodni. Tak czy inaczej pieniądze te na pewno nie przepadną.
 6. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące możliwości odzyskania podatku za pracę na Work&Travel USA to zapraszamy do korzystania z bezpłatnej infolinii firmy TAX Consulting - 800 800 991 (infolinia czynna od pn. do pt. w godzinach 10:00 - 16:00) Pozdrawiam, Grzegorz Wasiłek TAX Consulting
 7. Zwrot podatku za W&T O czym należy pamiętać podczas pobytu w USA? Podczas pracy w USA sprawdź czy pracodawca nie potrąca Ci zaliczek na podatki Social Security i Medicare. Być może po Twojej interwencji uda Ci się załatwić ich zwrot. Przed powrotem do kraju koniecznie upewnij się, że pracodawca posiada Twój aktualny adres zameldowania w Polsce, na który wyśle w styczniu dokument W2 (podsumowanie osiągniętych zarobków i potrąconych podatków). Na wszelki wypadek zachowaj też ostatnie payslip-y od wszystkich pracodawców oraz zanotuj sobie dokładną nazwę i adres pracodawcy. Kiedy można ubiegać się o zwrot podatku? O zwrot podatku można ubiegać się po zakończeniu roku rozliczeniowego. Do końca stycznia kolejnego roku wszyscy pracodawcy mają obowiązek rozesłać pracownikom dokumenty W2, będące podstawą ubiegania się o zwrot. W styczniu też, IRS publikuje aktualne formularze i tabele podatkowe. Rozliczenia można dokonać w dowolnej chwili w ciągu 3 lat od zakończenia roku podatkowego. Procedura zwrotu podatku federalnego i stanowego trwa około 3 miesiące. Jakie dokumenty będą potrzebne do odzyskania podatku? Dokument W2 od każdego pracodawcy W przypadku braku W2 - ostatni payslip wraz z dokładną nazwą i adresem pracodawcy Kserokopia Social Security Card _______________________________________________________________________________ Specjalna oferta rozliczeń z USA dla czytelników Forum USA.INFO.PL! Wypełniając formularz rejestracyjny podaj kod UINFO ! i skorzystaj z 5% rabatu! W pierwszej kolejności zapraszmy oczywiście do zapoznania się z naszą ofertą oraz do oszacowania przysługującego zwrotu przy pomocy KALKULATORA PODATKOWEGO Serdecznie zapraszamy: www.zwrotpodatku.pl
 8. Błąd Na W-2 (?)

  Opisane W2 jest poprawne. W większości przypadków pracodawcy potrącają zaliczki na podatek federalny (czasami również stanowy, FICA lub Medicare). Jednak dla pracodawcy nie jest istotne czy i w jakiej kwocie potrącą te zaliczki gdyż to pracownik jest zobowiązany do złożenia po zakończonym roku deklaracji podatkowej. Z deklaracji tej wynika jaka była suma zarobków u wszystkichh pracodawców w danym roku i jaka była suma potrąconych zaliczek na poszczególne podatki. Na podstawie sumy zarobków określa się jaki podatek powinien być zapłacony i dopiero wówczas okazuje się czy zaliczki były potrącane w odpowiedniej wysokości, czy w zbyt niskiej (= koniecznośc dopłaty), czy w zbyt wysokiej (= przysługujący zwrot). Podsumowując dokument W2, na którym jest tylko suma zarobków jest poprawny. Oznacza to, że pracodawca nie potrącał zaliczek na podatki tylko całość dochodu wypłacał pracownikowi.
 9. Znowu Brak W-2

  W opisanej sytuacji rozliczenia mozna dokonać na podstawie przedostatniego payslipa (zawierającego podsumowanie zarobków) oraz ostatniego (wypisanego ręcznie). Tak. Mozna rozliczyć najpierw rok 2007, a dopiero później 2006.
 10. podatek 2004 !

  Na zwrot podatku z USA za rok 2004 jest czas do połowy kwietnia 2008 (dokumenty muszą być wysłane do USA przed końcem marca). Na rozliczenie roku 2005 jest czas do kwietnia 2009.
×