Skocz do zawartości

Joanna30

Administrator
 • Zawartość

  5139
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

1 obserwujący

O Joanna30

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

10198 wyświetleń profilu
 1. Wyjazd do USA a karta debetowa? Kredytowa?

  Przewalutowanie w Polsce idzie przez EUR, czyli PLN -> EUR -> USD. Jeśli będą Ci wracać to też idzie przez EUR. Banki zarabiają
 2. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Przede wszystkim od rozmowy (a dokładniej od badań) macie 180 dni, żeby przekroczyć granicę USA. Wszyscy. Znaczy każdy, kto dostał wizę imigracyjną. Nie musi być to od razu wyjazd w jednym kierunku. Ale to od Was zależy, jak sobie to wszystko poukładacie
 3. Pierwszy pobyt w USA

  Składasz wniosek o wizę turystyczną. Wiadomo, że plany mogą się zmienić i jeśli nie polecisz tam, gdzie deklarowałaś ani w terminie, który deklarowałaś, ani z tym, kogo deklarowałaś, to nikt Ci głowy nie urwie A jak już będziesz miała wizę turystyczną, to nie będziesz potrzebowała tranzytowej, bo na samej turystycznej też będziesz mogła "wykorzystać" USA jako kraj przesiadkowy.
 4. Andy, Potop to ino jeden tom Wiem, bo tylko jego przeczytałam
 5. Śmierć a dostęp do konta rodziny zmarłego

  Dokładnie. I np. w PKO SA do zamknięcia konta, czy wybrania środków, jakie są na rachunku, muszą się stawić wszyscy spadkobiercy. Wiem to z autopsji, bo mój ojciec tak się od kilku lat pałuje z kontem po siostrze, ze szwagrem, który jest oporny na jakikolwiek kontakt.
 6. Oferta Plusa do USA

  Dla mnie telefon na kartę ma same plusy Kilka lat temu przeszłam z abonamentu na kartę i już nigdy do abonamentu nie wrócę
 7. Oferta Plusa do USA

  Ja mam telefon na kartę, więc zżarłoby mi tylko tyle, ile miałabym na koncie
 8. Oferta Plusa do USA

  Ja miałam w swoim fonie wyłączoną transmisję danych komórkowych i przez trzy tygodnie korzystałam tylko po wifi. Wystarczyło. Problem miałam tylko w Bluff Oczywiście to zależy gdzie zamierzasz pojechać.
 9. moja podróż do Stanów

  Już połączyłam wszystkie tematy w jeden Nie zakładaj tylu tematów, zwłaszcza że dotyczą one spraw, które już były poruszane na forum Poczytaj forum, a jeśli jeszcze czegoś nie będziesz wiedział, to zapytaj, chętnie pomożemy.
 10. moja podróż do Stanów

  Na lotnisku we Frankfurcie przez 3 godziny zdążysz się śmiertelnie wynudzić Lotnisko jest świetnie oznakowane. I czeka Cię tam tylko kontrola paszportowa przy bramce. Bagaż odbierzesz w Waszyngtonie, gdzie pójdziesz z tłumem i dojdziesz do bramek, a tam odbędziesz rozmowę z urzędnikiem. Jedynym formularzem do wypełnienia jest teraz deklaracja celna.
 11. No to jeśli Ty jesteś stanu wolnego, to mogą Cię sponsorować. Brat, jeśli jest obywatelem, to też. Szkoda, że zmarnowaliście tyle lat, no ale co się stało, to się nie odstanie.
 12. Chyba 180 dni. Od badań. Na wize określona jest jej ważność.
 13. Wynajecie samochodu na 14 dni

  To ja powiem, ile nas to kosztowało. Jechałyśmy we 4, w tym dwie kierowniczki, obie powyżej 25 lat i obie zgłoszone jako kierowniczki Samochód (Ford Escape) wypożyczałyśmy przez www.rentals.com i tym razem wybrałyśmy National (poprzednio miałyśmy Dollar). Auto wypożyczone na lotnisku w Los Angeles, a oddane po trzech tygodniach na lotnisku w Miami. Samo wypożyczenie (opłacone w dniu rezerwacji) i chyba jakieś podstawowe ubezpieczenie (nie wiem, to nie ja wypożyczałam) to $965. Na miejscu dodatkowo musiałyśmy zapłacić one-way-fee i wzięłyśmy sobie jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie - $603. Czyli w sumie jakieś $1,570. Czy dużo? Pewnie można by taniej. Drożej pewnie też. Ale cena 1300 PLN za 2 tygodnie wydaje mi się nierealna.
×