Skocz do zawartości

Jackie

Administrator
 • Zawartość

  3395
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

O Jackie

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Oak Park, IL

Ostatnie wizyty

8108 wyświetleń profilu
 1. Nowe zasady imigracji do USA

  Przy obecnych nastrojach antyimigracyjnych??? Nie sądzę.
 2. Ta strona jest b. wiarygodna ale te dane nie tyczą de facto samych imigrantów tylko tzw. immigrant households. Jesli wczytasz się dokładniej w tekst to zauważysz wzmiankę o kosztach "driven largely by the presence of U.S.-born children."
 3. Zapewne wiele tych osób po prostu nie było w stanie zalegalizować pobytu. Wystarczy np. że dostali się do USA nielegalnie, wówczas nie załapują się na ww przywileje.
 4. Brat będzie wówczas za stary by załapać się na immediate relative.
 5. To akurat jest prawda. W przypadku wszystkich ludzi w kategrii immediate relative którzy składają podanie o AOS nielegalny pobyt i nielegalna praca są wybaczane.
 6. Tyż prawda, ale wciąż do tego potrzebne jest by ustawa przeszła.
 7. Prawo nie działa wstecz, to po pierwsze. Po drugie - ten pomysł ma wciąż ogromne szanse nie przejść. Pomarańczowy swoim zachowaniem trzylatka w piaskownciy narobił sobie wiele wrogów wśród Republikanów.
 8. Dlatego IMO nie ma najmniejszeg sensu o nią aplikować. OP ma ogromne szanse na wizę turystyczną, która da jej o wiele większe możliwości w przyszłości np. zwiedzanie USA.
 9. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  A ja jeszcze raz napiszę: sponsorowanie rodzinne nigdy nie miało na celu żadnego "interesu." Łączenie rodzin nie jest dyktowane względami ekonomicznymi i każde normalne państwo na nie zezwala.
 10. Jeżeli czytasz jakiekolwiek fora o imigracji do Kanady, to natychmiast zapoznajesz się z problemem jaki niesie ze sobą imigracja opierająca sie na punktach: cała masa ludzi ze znakomitym wykształceniem i świetną znajomością angielskiego/francuskiego albo nie może znaleźc pracy w ogóle, albo zapieprza w zawodach jak np. taksówkarz. Ani wykształcenie ani znajomość języka nie gwarantują że jest się tzw. makertable, zwłaszcza w USA, gdzie na studiach oprócz zdobywania wykształcenia wyrabia się znajomości. Poza tym: nie wiem jak jest w innych zawodach, ale w moim jeśli jesteś imigrantem to posiadanie magistra czy doktoratu zdobytego w innym kraju będzie znakomitym utrudnieniem, a nie ułatwieniem w znalezieniu pracy. Nie dostaniesz roboty na niższym szczeblu bo jesteś overqualified, a pozycje takie jak clinical leader wymagają wieloletniego doświaczenia zdobytego na amerykańskim rynku pracy, wraz ze znajomością tutejszch warunków, przepisów, i procedur. Więc błędne koło.
 11. Loteria wizowa - zmiany

  Jest już na forum dyskusja o proponowanych zmianach:
 12. Chciałem Powiedzieć Że...

  A jak tak z innej beczki: widzieliście już "The Big Sick?" Przyjemny film, pośmiałam się, popłakałam, coś dla każdego
 13. Patrz mój post wyżej.
 14. Bo to co jest teraz proponowane ma ciut więcej dorzucone. Tu jest najnowsza wersja: https://www.cotton.senate.gov/?p=press_release&id=765
 15. Wygoogluj "RAISE Act." Coraz więcej gadania że jednak nie przejdzie.
×