Skocz do zawartości

maciopa

Użytkownik
 • Zawartość

  603
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  9

maciopa last won the day on 17 Kwiecień

maciopa had the most liked content!

Reputacja

67

O maciopa

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Ostatnie wizyty

3737 wyświetleń profilu
 1. Promocje linii lotniczych

  72 h akcja promocyjna KLM: https://www.klm.com/travel/pl_en/plan_and_book/special_offers/flight_offers/index.htm?WT.mc_id=L_PL_Email_ExactTarget_Campaign_null_72hslclaug17_Initial&WT.tsrc=Email&WT.i_vid=80609466
 2. Kłamstwo w papierach imigracyjnych

  Kto sieje wiatr...
 3. Pod tym adresem sprawdzamy czas oczekiwania na rozmowę : https://travel.state.gov/content/visas/en/general/wait-times.html/ generalnie czasy tutaj podawane to wersja "optymistyczna" bardziej realne jest +2 dni.
 4. Te magiczne 3% nie stanowią przeszkody... Każdy kraj starający się o wejście do programu VWV musi spełnić inne, istotniejsze warunki... i Polska w tym roku je spełni w 100%. O przesiedzenia wyjazdów turystycznych w ramach Visa Waiver ze strony Polaków się nie obawiam - odsetek będzie nie większy niż Niemców czy Brytyjczyków.
 5. Odnośnie overstayers polecam lekturę: https://www.dhs.gov/sites/default/files/publications/Entry and Exit Overstay Report%2C Fiscal Year 2016.pdf "An estimated 629,000 visitors to the United States — just over 1 percent of all travelers — remained in the country at the end of last year after overstaying their visas as students, workers or tourists (...)" Ryzyko "przesiedzenia" czasu pobytu w przypadku krajów objętych programem Visa Waiver wynosi mniej niż 1%. @ilya_ generalnie nie chodzi o 160 USD per se, ale o fakt konieczności wypełniania aplikacji, zakładania konta w celu zapłacenia i umówienia się na wizytę, samą wyprawę do Warszawy/Krakowa, odstanie w kolejce (wraz ze wszystkim perturbacjami w Konsulacie), rozmowę, czas oczekiwania na paszport - gdy de facto, podczas rzeczywistych wyjazdów turystycznych, prawdopodobieństwo zawrócenia z granicy osoby korzystającej z dobrodziejstw programu Visa Waiver jest mniejsze niż osób z krajów wizowanych
 6. DS-160 PYTANIE

  pod warunkiem, że znasz odpowiedzi na pytania Dobrze, że duża ilość pól ma dodatkową opcję "do not know"
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Eh no co Ty - jak możesz tak pisać? Przecież nie po to rzesza zawistnych osób, którym się nie udało wylosować, trzyma kciuki, aby przedmiotowa ustawa weszła w życie przed końcem września 2017 r, żeby współobywatelom się jednak udało ...
 8. Ja osobiście jestem oczywiście za objęciem Polski programem Visa Waiver, z jednego powodu - wypełniasz ESTA, płacisz 10 USD, za potwierdzenie przeciwwskazań kolejne 4 i kupujesz bilet. ESTA ważna jest przez dwa lata. Jeśli ktoś chce polecieć 1 - 2 razy w życiu, albo pojawiła się super promocja na loty do USA (tak jak np w zeszłym tygodniu Air Berlin - 2 dni promocji na już - LA - 1900 zł/osobę/2 strony lub SF - 2000 zł) a Ty nie masz promesy turystycznej w paszporcie - krew może zalać. Szczególnie, że czas oczekiwania na rozmowę w Ambasadzie to obecnie 3 tygodnie. Owszem można stwierdzić - trzeba było wyrabiać szybciej - no ale prawo obowiązujące do niedawna stwierdzało, że jeśli od upłynięcia ważności promesy nie minęły 24 miesiące, a ubiegamy się o tą samą kategorię i w tej samej lokalizacji - wysyłało się paszport do Ambasady i nie trzeba było się pojawiać na rozmowie. W ramach zacieśniania przyjacielskich stosunków z Polską - skrócono nam ten okres do 12 miesięcy... Odnośnie upierdliwości wniosku wizowego - hmm jest upierdliwy jak każdy wniosek wizowy - i jeśli nie zmieniasz pracy do chwilę to w sumie nie ma tam pytań o nr buta ciotki Marysi Odnośnie kwoty za rozpatrzenie wniosku wizowego - w moim odczuciu jest to kwota za wysoka jak na polskie realia, szczególnie jak ktoś zamierza polecieć z 5 osobową rodziną. Jasne - 160 USD w stosunku do kosztów biletu + hotele + wypożyczenie auta + wstęp na atrakcje, nie wydaje się dużo ALE 160 USD x 6, przy założeniu że 4 z tych osób już więcej tam nie pojadą... (przedmiotowe oczywiście w zestawieniu z kosztami ESTA). Owszem - korzyści (z prawnego punktu widzenia) posiadania promesy wizowej jest więcej niż przy podróżowaniu w ramach programu VWV ale - komu potrzebny 180 dniowy pobyt turystyczny w USA (z możliwością przedłużenia o kolejne 180 dni)? Komu, kto przyjeżdża wyłącznie turystycznie do USA przydatna jest możliwość AoS? Jedyną, niezaprzeczalną korzyścią promesy jest oczywiście prawo do odwołania się od decyzji funkcjonariusza CBP dot. odmowy wjazdu na teren USA. Pytanie do @ilya_ - niniejszy temat pojawił się w związku z końcowym etapem kwalifikacyjnym Polski do VWV czy to zbieg okoliczności?
 9. ds-160 - dla Ciebie - będzie zawierał szczegółowe pytania dot. pobytu (wpisz po prostu - do not know yet), w przypadku kobiet - pytania są ograniczone. Możesz składać nawet dziś - po prostu stracisz 1 rok z 10 letniej promesy. Wypełniaj wnioski osobno, na każdego członka rodziny, w którymś z pytań jest opcja wskazania, że leci się razem. Potem i tak musisz stworzyć konto aby się umówić na spotkanie, w ramach którego podpinasz wszystkie wnioski razem zaznaczając odpowiednio "spouse" lub "child".
 10. Trudno oczekiwać aby Straż Graniczna udzielała porad jak wykorzystać istniejące przepisy do kombinowania... Od tego są prawnicy, którym trzeba zapłacić za poradę prawną
 11. "Umowa" obowiązuje między Polską a USA tylko i wyłącznie. Tak na prawdę było to jednostronne zniesienie przez Polskę obowiązku wizowego dla obywateli USA, którzy obecnie do POLSKI (tylko i wyłącznie), mogą wjeżdżać na okres 90 dni. Kropka. To o czym piszesz wynika z Regulation (EC) No 539/2001 i ma zastosowanie do wszystkich krajów UE, pod warunkiem, że nie mają zawartych i notyfikowanych do KE umów dwustronnych, na podstawie których zastosowanie mają inne warunki wjazdu. Skracając i reasumując: - tak - obywatel USA może przebywać w Polsce bez wizy 90 dni po każdym przekroczeniu granicy, pod warunkiem, że jest to pobyt turystyczny, nie związany z jakąkolwiek formą zatrudnienia; - tak - dotyczy to tylko i wyłącznie obszaru Polski; - tak - będzie musiał wylecieć z Polski poza strefę Schengen po zastosowaniu wariantu o którym pisze OP; - nie - przy ponownym przylocie do Schengen z USA (np. via Niemcy) nie będzie miał problemów, pod warunkiem, że nie dokona tego w okresie wspomnianych w Rozporządzeniu 180 dni.
 12. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Jest to zdanie prawdziwe (z gwiazdką ), ale jeśli nowe prawo wejdzie w życie do końca września 2017 r. to po prostu zniknie kategoria wiz imigracyjnych DV i nie będzie podstaw do ich wydawania ... Czas pokaże.
 13. Nic dodać - wypożyczałem auto na lotnisku, dziewczyna chciała moje prawo jazdy do wglądu, dałem jej międzynarodowe. Patrzyła na mnie długo i namiętnie, jak bym wylądował jakimś wehikułem czasu z połowy ubiegłego wieku (dokument wprowadzono Konwencją Genewską z 1949 r.... ). Podałem jej plastik. Załatwiło to sprawę.
 14. Zielona karta - a doktorat w Polsce

  Czasem chciałoby się zacytować portierkę z polskiego filmu "Kogiel Mogiel"... "Jak one się na te studia dostają ... " 1. Jeśli zamierzasz mieszkać w USA - idź na rozmowę, jeśli nie - nie, szkoda Twoich pieniędzy. Nie zaczynaj też swojego życia w USA od "nie do końca zgodnego z prawdą zamiaru" - USA jest krajem wiodącym w dziedzinie wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie kontroli granicznej/zwalczania nielegalnej migracji. To ten kraj wymyślił API/iAPI/PNR/ESTA, jako pierwszy zaczął zbierać dane biometryczne od podróżnych, wprowadził program US Visit etc etc. EU kopiuje tylko te pomysły ... Owszem, możesz próbować starać się uzyskać tzw. biały paszport, ale czy będziesz miała tyle urlopu aby przebywać w USA do momentu jego otrzymania? (samo złożenie wniosku (z biometrią) kosztuje $660) 2. Odnośnie kwestii chłopak/ślub - polecam lekturę Forum.
×