maciopa

Użytkownik
 • Zawartość

  585
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  9

maciopa last won the day on 17 Kwiecień

maciopa had the most liked content!

Reputacja

65

O maciopa

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Ostatnie wizyty

3620 wyświetleń profilu
 1. Generalnie wszyscy macie rację i oba poniższe zdania są prawdziwe: - zawarcie związku małżeńskiego na wizie turystycznej jest w pełni legalne, - z punktu widzenia funkcjonariusza CBP USA fakt posiadania przez @Sammy2000 żony w USA może, jako taki, stanowić przesłankę do podważenia wiarygodności jego turystycznego/biznesowego wjazdu (prawo USA nakazuje osobie starającej się o wjazd nieimigracyjny do USA wykazanie, że nie zamierza pozostawać w USA - posiadanie żony może stanowić na jego niekorzyść (podejrzenie o dual intend -> AOS po wjeździe)). Jednocześnie im więcej jego pobytów krótkoterminowych na terenie USA po dacie ślubu, tym mniejsze podejrzenia o przedmiotowe. Moim zdaniem, po jego powrocie do PL, powinni jednak wszcząć procedurę uzyskania GC, jeśli nie ma przeciwwskazań natury biznesowej (np. kwestia opłacania podatków od prowadzonej działalności).
 2. Wczoraj opublikowali po raz 4 tą informację na FB.
 3. Hmm Ambasada USA w RP ponownie opublikowała informację o możliwości sprawdzania wyników DVL2018. Czyżby odzew był znikomy? Jeśli tak, to osoby z wysokim numerem mają realne szanse na ujrzenie swojego numeru bądź statusu "current" już za rok.
 4. No co za up....iwe stworzenie... FYI -> statystyki PRZYZNANYCH WIZ w ramach DVL znajdują się pod adresem : https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/AnnualReports/FY2014AnnualReport/FY14AnnualReport-TableVII.pdf - w linijce z napisem Poland obserwowany jest spadek ilości wydanych wiz rok do roku (nie interesują nas POINFORMOWANI)...
 5. A już myślałem, że to tylko ja (wg trolla @grzgrz-cośtam) nie umiem liczyć...
 6. Jak dla mnie 2038 w DV2013 jest prawie 4 razy większe od 517 w DV2017 (widać ostrą tendencję spadkową rok do roku) - stąd też mój wniosek, że w tym roku ilość przyznanych Polsce wiz będzie na tym poziomie bądź niższa (obstawiam liczbę ok 450). Swoją drogą w 2005 r Polsce przyznano ponad 5 tys wiz (co również przekroczyło próg 3.5 tys wiz) W tych samych biuletynach masz informacje dot. Ukrainy. Ilość przyznanych wiz przekracza próg - z resztą też to zauważyłeś. W tym roku będą ich mieli jeszcze więcej.
 7. Spokojnie "everything is working as intended" (postawiłem wcześniej tezę, że wszyscy, którym pojawiał się komunikat o nieprawidłowych danych "po naprawie systemu" znajdą się w puli "niewylosowanych" ponieważ ich dane de facto nie brały udziału w loterii i z moich obserwacji wychodzi, że na chwile obecną przedmiotowa teza została potwierdzona ?? ) , z pewnością znowu w tym roku okaże się, że obywateli RP "wylosowano" ok 600, podczas gdy ob Ukrainy dostali ponad 5 tys wiz (na standardowy limit 3.5 tys/kraj) (może system sprawdza IP kraju, z którego zostało wysłane zgłoszenie i wg niego jest dokonywane "losowanie" ??) Po prostu Polska wydaje się nie być krajem preferowanym.
 8. Paszport tymczasowy jest ważny 1 rok i wydaje się go w trybie awaryjnym - nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Tak jak @sly6 i @andyopole napisali -wypełnij wniosek o zwykły paszport i idź na rozmowę do kierownika biura paszportowego - w zależności od cyklu produkcyjnego w PWPW i miejsca zamieszkania, przy sprzyjających wiatrach możesz paszport odebrać nawet po 3 dniach.
 9. Promocja w Air France: Miami from 2409PLN BOOK NOW ► SUMMER DEALS Would you like to combine a luxury beach holiday with lots of activities? Book now and enjoy tropical surprises! Book before 15.05.2017. Destinations from Warsaw: New York City 1909 PLN ► Boston 2009 PLN ► Bangkok 2089 PLN ► Los Angeles 2169 PLN ► Panama City 2659 PLN ► Chicago 1939 PLN ► Toronto 2009 PLN ► Johannesburg 2139 PLN ► Hong Kong 2209 PLN ► Punta Cana 2699 PLN ► ALL PROMOTIONS ►
 10. Szczególnie w dobie powszechnego dostępu do internetu i informacji nt. danej osoby można komuś po prostu przekreślić szanse "na złość" (Imię, nazwisko, zdjęcie profilowe z FB, data urodzenia z FB i człowiek zostaje odrzucony podczas wewnętrznego sprawdzenia jako dubel...)
 11. Może komuś umknęło w natłoku postów, ale : "Have you checked your Diversity Visa (DV) 2018 status recently? Additional entrants have been added to “selected” status! Check your status using your unique confirmation number on the Entrant Status Check (ESC) website www.dvlottery.state.gov. Selected entrants are encouraged to complete the online DS-260 application immediately to schedule an interview appointment at the appropriate U.S. Embassy or Consulate."
 12. Czyli teza potwierdzona?
 13. @Marek Kowalczyk i oczywiście udokumentować właściwie przed pracownikiem konsularnym, że małżeństwo Wasze nie zostało zawarte celem uzyskania przez "małżonkę" Zielonej Karty.
 14. Przedmiotowe może potwierdzać postawioną wcześniej tezę Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie.
 15. Historia DVL jest bogata i obfituje w różne przypadki. Moim zdaniem będą robili dobrą minę do złej gry, aby nie powtórzyć fali pozwów z 2011 roku (i utraty wiarygodności). (oczywiście zakładam, że 123 osoby, które przyznały się ankiecie do niepozytywnego wyniku losowania nie pogniewałyby się gdyby nastąpiło ponowne losowanie )