Sara

Użytkownik
 • Zawartość

  338
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

Sara last won the day on 31 Październik 2016

Sara had the most liked content!

Reputacja

7

O Sara

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Portland, OR

Ostatnie wizyty

2873 wyświetleń profilu
 1. Chciałabym wysłać paczkę z US do UK. Moja kuzynka jest w ciąży i chcemy jej wysłać prezent na urodziny dziecka. W jaki sposób mogę wysłać żeby kuzynka nie musiała płacić cła ?
 2. Czy ktoś się orientuje jak wyglada proces gdy 1 roczne green card extension wygasa?
 3. Ja za to przeglądam te oferty interview zwłaszcza jeśli podane jest wynagrodzenie. Lubię być na bierząco jeśli chodzi o wynagrodzenie na podobnych pozycjach. Tak, wiem ze mogę sobie sprawdzić online średnie.. I zgadzam się w 100% - częste rozmowy i negocjacje to podstawa. Drugi element to jak te negocjacje poprowadzić. Ja osobiście uważam że można znacznie lepiej poprowadzić dyskusje niż grożenie ze się odejdzie lub dostało się inna ofertę. To może być efektywne rozwiązanie ale na pewno niedlugoterminowe w oczach rady nadzorczej. W styczniu poprosiłam o podwyżkę i w taki sposób ze firma chce mi teraz dać awans - i poważnie mówię - zmienili zdanie głównie z powodu argumentów jakich użyłam w moim salary pitch. moja rada: po pierwsze sukces twojej firmy to twój sukces. Jak się do niego przyczyniłas i jak się przyczynisz w przyszłości. To także udowadnia twoja dedykacje. A to pracodawca bardzo ceni. a to tylko po peoerwsze. Ilon jeśli uważasz ze twoje wynagrodzenie jest nieadekwatne do twojej roli, rynku, i performance to jest czas
 4. Głównie LinkedIn. Mam tez swojego rekrutera, który co jakiś czas mi przesyła job descriptions, jeśli uważa że jest interesujące.
 5. Przeglądam sobie moje wpisy i przypomniały mi się chwile gdy szukałam pracy prawie 3 lata temu. Jak wszystko się zmienia! Teraz dostaje ofertę interview kilka razy w miesiącu... bardzo dużo się nauczyłam jeśli chodzi o rynek pracy i wynagrodzenia. W tylko 2.5 roku wynegocjowałam 4 podwyżki, w tym jeden awans, łącznie $35k. Teraz stoję przed kolejnym awansem do roli menadżera naszego fianance departament i wszystko wskazuje na to ze za kilka miesięcy to już będzie oficjalne. Także od entey level do menadżera w 3 lata. Pisze o tym ponieważ jeśli ktoś się obawia amerykańskiego rynku pracy albo inni mu mówią jak to ciężko o dobra prace - nie dacie sobie wmówić. Z właściwa wiedza, nastawieniem, ciężko praca, i odwaga kariera Jest otwarta przed wami. jesli macie pytania (zwłaszcza jak poprosić o podwyżkę lub awans i ja dostać) dajcie mi znać. Postaram się pomoc. Jeśli nie prosisz - nie dostaniesz.
 6. 9 miesięcy ... dlaczego USCIS nie aktualizuje strony internetowej na bierząco? Ostatni update jest z grudnia...
 7. Przed Nowym Rokiem poprosiłam o kolejna podwyżkę i w piątek PAF został oficjalnie podpisany !!!
 8. Wciąż czekam. Ponad 6 miesięcy teraz!
 9. Wesołych Świąt!
 10. Masz problem ze chce 5 mln? Dlatego jest zdzira? Jakby było 5 zł to co? Nie byłaby?
 11. 21 wiek a on ci "żonę wysyła do pracy" itp. Co to za język w ogóle jest? Jeśli masz żonę to wypowiadaj się o niej jak o partnerce.
 12. Staff Accountant. Po roku dostałam awans na Senior Accountant.
 13. Mhm, moje deductible jest $5k ale po wydanym $1k pozostałe $4k firma płaci... OOP max jest $6k wiec niższy niż ACA limit. Zawsze myślałam ze to ubezpieczenie jest beznadziejne zwłaszcza ze miesięczna składka to $400 (firma pokrywa ten koszt, employee only). Upewnij się czy $100k jest na pewno net - nietypowe w US jest podawać wynagrodzenia netto. Pierwsze słyszę. Jeśli brutto inwazji jedyny income to będzie średnio. Może trochę lepiej bo hipoteka/ wynajem ci odpada. Miszkam w innym stanie i nie mam dzieci wiec cieżko porównać. .... Mieszkam w Stanach dopiero od 3 lat... I z tego co my z mężem zdecydowaliśmy - na rodzine/ dziecko będziemy mogli sobie pozwolić przy $200k rocznie (brutto) min. Wydaje mi się ze za mniej to cieżko jest związać koniec z końcem mając rodzine.
 14. Nie znoszę jak mi ktoś wciska słowa w usta, których nie wypowiedziałam albo sugeruje czym moja wypowiedź jest motywowana.