Skocz do zawartości

Roelka

Użytkownik
 • Zawartość

  1481
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  35

Zawartość dodana przez Roelka

 1. Chciałem Powiedzieć Że...

  No, mój urlop dobiega końca. Skoczylam sobie do Ustki, popluskalam w morzu i jeszcze trafił się nam koncert Korn. A za moment trzeba wracać do pracy.
 2. Przywieźli przez granicę w bagażniku samochodu? Też jestem ciekawa.
 3. Sponsorowanie przez pracodawcę na GC.

  Generalnie na wizie studenckiej nie mozna pracowac. Jedynie wykonywac prace na terenie kampusu, itp. Wize studencka dostaje sie na zasadzie - 1. pokazujesz ze masz kase na pokrycje oplat https://www.universitylanguage.com/guides/how-much-will-a-us-college-education-cost/ (Dla nie rezydentow jest to przedzial od 15,000$ + ... za rok) 2. Aplikujesz do wybranej szkoly, nastepnie aplikujesz o wize studencka (albo odwrotnie, musisz poczytac).
 4. Sponsorowanie przez pracodawcę na GC.

  Wizę pracowniczą (którą nie koniecznie prowadzi do zielonej karty) musi opłacić pracodawca.
 5. https://www.uscis.gov/i-130 Kwota jest podana tutaj. Powiem tak. Jak nie chce Ci się kliknąć w link i poczytać o procesie który jest jednak dla was ważny to może weźcie sobie prawnika. Proces imigracyjna to chcąc nie chcąc, sporo papierów i informacji które samemu można łatwo znaleźć. Nikt też za Ciebie tego nie wypełni (no chyba że prawnik). W linku który podałam masz nawet instrukcje krok po kroku jak wypełnić i-130. Po co ktoś ma na forum ci przypisywać coś słowo po słowie jak można podać link?
 6. Cóż, ja dałam radę odłożyć na opłatę wizowa, badania i bilet do usa. Aos nie dałam rady
 7. Dokładnie. Nasz pierwszy wielki wydatek to ślub + zakup jakiś podstawowych mebli. Mąż przed ślubem mieszkał w baraku więc niczego nie miał (i nie potrzebowal) więc raczej priorytetem był zakup niezbędnych do życia rzeczy. Generalnie bardzo krzywdzące jest to co napisałaś że śmieszy cię jak Amerykanie się tłumaczą że nie stać ich na legalizację pobytu partnerów tak od razu... nie każdy śpi na kasie.
 8. Sponsorowanie rodzinne.

  Tak. Ale musisz wrócić do Polski.
 9. Sponsorowanie rodzinne.

  Dodam tylko żeby było jasne - posiadacze zielonej karty nie mogą sponsorowac narzeczonych. Dlatego ślub i bach - za dwa lata proces się skończy i dostaniesz zielona kartę. Tylko pamiętaj że przyszła żona musi utrzymywać rezydenture w USA w tym czasie.
 10. Nie zgodze się że AOS kosztuje mało... masz jakieś 1200$ + koszt badań. I to nie jest tak że można sobie pozwolić na ten wydatek jak nie zarabiasz dużo i masz jeszcze rachunki + czynsz + zakupy. Smartphony to dostajesz za grosze z abonamentem więc nie ma co porównywać. My czekalismy prawie rok z aos bo nie mielismy takiej sumy do wydania od ręki.
 11. Wiza za 2 razem.

  Jeżeli twoja sytuacja życiowa drastycznie się w ciągu tego miesiąca nie zmieniła, to wizy pewnie nie dostaniesz. Przez ciocie pewnie też nie.
 12. Aha.. No ja musiałam wysłać biometrics card razem z petycja, bo jestem za granicą. Teraz nie wiem czy mi jeszcze coś wyślą numer do śledzenia sprawy by się przydał.
 13. Jakby na forum nie było osób które wiedzą wszystko "naj" to marne by było to forum. Same pytania na które nikt nie umiałby udzielić odpowiedzi. Nie rozumiem co wy macie z tą zawiścia i zazdrością. Znaczy, my czyli osoby mieszkające w USA zazdroscimy wam że też wyjedziecie? Nie rozumiem tej logiki. Że niby mamy jakąś zawiść bo ..co? Przyjedziecie nam domy i pracę zabierać? pytam z ciekawości o co chodzi. Co do ustawy to nie jest ona żadnym naszym wymysłem. Po prostu były komentarze na ten temat - miejcie pretensje do rządu USA że planuje zlikwidować loterie.
 14. Chciałem Powiedzieć Że...

  Forum zaktualizowano? Jakoś inaczej wygląda na telefonie.
 15. Chciałem Powiedzieć Że...

  A ja jestem w drodze do Polski. Czas na mały urlop. Podróż rodzinną- 4 koty z nami w samochodzie.
 16. Grape daj znać jak twoje NOA1 w końcu przyjdzie. ja się teraz stresuje bo nie mogę sprawdzić statusu sprawy, ciągle wyskakuje mi że "case numer not found". A dobrze wpisuje. Czyli paranoja imigracyjna powraca.
 17. Ubieganie sie o Wize do USA

  No to zadaj te pytania.
 18. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Jak nie widzisz różnicy pomiędzy przypadkowym osobami a rodzinami obywateli US to ja już nic nie poradzę. Akurat nigdy nie miałam nic przeciwko sponsorwaniu rodzinnym. Nie tylko dlatego że chce sponsorowac rodziców. Uważam że obywatele powinni mieć zawsze możliwość sprowadzenia najbliższej rodziny.
 19. Chciałem Powiedzieć Że...

  Niemcy chyba nie uznają ac bo nigdzie tutaj nie ma... w pracy mam tak gorąco że raz na jakiś czas wchodzę do wielkiej chłodziarki (gdzie trzymamy lody :p) żeby się schłodzić.
 20. Chciałem Powiedzieć Że...

  Czy to już koniec świata? Ja umieram jak jest powyżej 25...
 21. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Z jednej strony masz nowych przypadkowych imigrantów, a z drugiej rodziny (bądź co bądź) obywateli US. Jak dla mnie jest różnica.
 22. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  O! Mnie by to pasowało. Z ubezpieczeniem damy radę a rodzice będą już na emeryturze więc praca im tam niepotrzebna. więc nadzieja jest. Dzięki
 23. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Przeczytałam że family based ma się zmienić na merit based? Nie mam nic przeciwko zakończeniu loterii ale kurczę martwić się będę czy uda mi się sponsorowac w końcu rodziców. :/ planowałam za 3 lata. Eh.
 24. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Jestem ciekawa jak to działa, to ograniczenie wiz rodzinnych- będzie limit np na liczbę wiz małżeńskich i k1 na rok? Czy więcej limitów na kategorie rodzice/rodzeństwo?
 25. Tak, jest napisane: "Your conditional resident status is extended for a period of one year from the expiration date on your conditional resident card."
×