Skocz do zawartości

Roelka

Użytkownik
 • Zawartość

  1706
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  44

Zawartość dodana przez Roelka

 1. No trochę słabo to wygląda. 21 latek, nie pracujący, kończy liceum. Ale na 100% nie będziesz wiedział dopóki nie pójdziesz na rozmowę.
 2. Jakie przewinienie? Możecie wziąć ślub w Polsce. Możesz potem wyjechać na turystycznej ale szczerze to będziesz miał małe szanse na zostanie wpuszczony do USA. Na granicy ci powiedzą że masz wrócić z wiza małżeńską bo pachnie od Ciebie immigrant intent na kilometr. Proces trwa tylko rok. Dziewczyna nie chce czekać sama? No to niech dorosnie. Proces imigracyjny ma takie zalety że ludzie czekają czasami po kilka kilkanaście lat w rozłące. Tough shit. Niech dziewczyna zajmie się swoim domicle, podatkami i zarobkami. Albo niech szuka drugiego sponsora. Bez tych rzeczy ty żadnej wizy nie dostaniesz.
 3. Ten znajomy wie ile kasy będzie musiał wyłożyć na sponsorowanie? Według mnie szanse raczej małe.
 4. Pewnie można próbować jakiś waiver ale tutaj ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć.
 5. Doczytałam twój post i w sumie możesz mieć większy problem. Roczny Ban jest dla tych co używali marihuanę. Co do przemytu.. Generalnie zasada jest taka że w przypadku takiego przestępstwa stajesz się inadmissible. Czyli dożywotni zakaz wjazdu. Illicit trafficking in any controlled substance (drug). No actual conviction is required for this one: It’s enough that the consular officer or the Attorney General has reason to believe that you’ve been a trafficker, or even a knowing aider, abettor, assister, conspirator, or colluder with others in illicit trafficking
 6. Takie wykroczenie to bodajże roczny Ban na wyjazd do USA. Oczywiście w dokumentach musisz o tym wspomnieć.
 7. Jaka wiza?

  Nie ważne gdzie jest. Do Polski będzie musiała przyjechać na rozmowę w ambasadzie i badania lekarskie ale to na sam koniec procesu. Jeśli będzie przebywać w innym kraju ponad 6 miesięcy, to będzie musiała załatwiać również tam zaświadczenie o niekaralności.
 8. Chciałem Powiedzieć Że...

  Ja mam 4 koty co roku martwię się czy nie zniszczą choinki. I co roku interesują się nią tylko przez pierwszy dzień czy dwa a potem co najwyżej się pod nią położa. Ale na wszelki wypadek nie wieszam żadnych osób na spodzie choinki.
 9. Chciałem Powiedzieć Że...

  Ja przerzucam sie na sztuczne choinki. Zal mi sie robi, gdy widze jak ludzie wyrzucają te biedne drzewka. Nawet gdy mialam zywe choinki, to zawsze wybieralam te mniejsze i po świętach wystawiałam je na dwor i staralam sie trzymac przy zyciu. Gdy bede miala wlasne podworko, bede mogla wsadzać je do ziemi.
 10. Chciałem Powiedzieć Że...

  Ale piękna.
 11. Jaka wiza?

  Moze starać się o wizę turystyczną. Ale będzie miała jeszcze mniejsze szanse na jej otrzymanie - jedna odmowa w przeszłości a teraz dziewczyna już by pokazała że ma zamiar emigracji (poprzez wizę malzenska).
 12. Jaka wiza?

  Jak będziesz lecial do Polski na tydzień albo dwa to nie będą robić problemów.. gdybyś przyleciał na rok, wtedy możesz zacząć się martwić.
 13. Jaka wiza?

  Dziewczyna nawet jak dostanie wizę turystyczną to nie może przesiedziec nawet jednego dnia w USA, wtedy nie otrzyma zielonej karty (zakładając że zlozycie dokumentu na małżeńską w tym czasie. Nielegalna praca i pobyt są wybaczane tylko w przypadku małżonków obywateli USA ). Odmowa wizy turystycznej nie ma wpływu na decyzję co do wizy rodzinnej.
 14. Jaka wiza?

  Posiadacze zielonej karty mogą sponsorowac małżonków. Tak, musisz utrzymać domicle w USA. Nie ma znaczenia skąd wysyłasz dokumenty.
 15. Jako, ze planuje sie zaczac doksztalcac, potrzebuje transkryptu ocen z licem (miedzy innymi). Napisalam maila do swojej szkoly i odpowiedzieli mi, ze nie wiedza o co chodzi i co to ten transkrypt jest. Jako, ze sama nie wiem - czy to jest po prostu odpis swiadectwa czy wykaz ocen z 3 lat nauki czy jeszcze cos innego, zwracam sie do was. Mozna gdzies znalezc wzor takiego dokumentu? Czy wystarczy, ze wysla mi kopie swiadectwa z trzech lat i ja potem to niose do tlumacza? Eh!
 16. Chciałem Powiedzieć Że...

  Choinki ubrane?
 17. Jaka wiza?

  Albo wiza małżeńską. Jeśli wezmiecie ślub i planujecie zostać w USA na stałe. Czas oczekiwania od wysłania papierów to około 2 lat.
 18. K3 juz nie istnieje praktycznie. Masz wybór albo wiza małżeńska albo k1. Domicle to taki dowód na twoj związek z USA. Wizy rodzinne maja na celu łączenie rodzin obywateli mieszkających w USA. Jeśli nie wykazesz że masz związek z USA i chcesz tam mieszkać to nie będzie co łączyć. Meldunku w USA nie ma ale musisz mieć coś żeby udowodnić że chcesz tam z małżonką rzeczywiście mieszkać.
 19. O obywatelstwo dla żony się nie martw bo do tego daleka droga. W skrócie. 1. Bierzecie ślub. 2. Ty zbierasz dowody na swoje związki z USA (praca, adres, ID, konta bankowe itp) + podatki. 3. Wysyłasz petycję o wizę cr1. Proces trwa około roku. Małżonka może w tym czasie odwiedzac cię w USA na wizie turystycznej. Wyjazd na turystycznej z zamiarem pozostania w USA w przypadku twojej żony byłby oszustwem imigracyjnym. Ty prawdopodobnie będziesz musiał wyjechać wcześniej co by załatwić domicle. 4. Żona po roku oczekiwania idzie na rozmowę w ambasadzie. Dostaje wizę cr1. Po wyjeździe do USA dostaje zielona kartę i może legalnie pracować. Uprzedzajac twoje pytanie: nie. Nie ma innej możliwości ani innej szybszej możliwości emigracji dla twojej żony.
 20. Skoro masz zielona kartę to dlaczego się martwisz? Przedstawiasz ja jako dokument uprawniający cię do wjazdu do USA i tyle. Tak, system się im aktualizuje..
 21. K1 - Wszystko W Jednym

  Prior to the interview, the foreign fiancé(e) will have to apply for the K1 visa. The I-129F petition is valid for four months from the date of approval by USCIS. The foreign fiancé(e) thus has four months to apply for a K-1 visa by completing Form DS-160, Nonimmigrant Visa Application, online. Statement 1: An immigrant / K-1 visa is valid for six months from the date of the medical or the date of issuance, whichever comes earlier (99% of time it's the medical). Statement 2: An immigrant / K-1 visa is valid for a maximum of six months (if for some reason the medical is conducted after visa issuance).
 22. Asystentka/higienistka stomatologiczna

  Kurs na dental assistance można zrobić nawet za darmo więc wątpię żeby pracodawcom chciało się ściągać ludzi z zagranicy.
 23. Generalnie raczej nie mialbys problemow ze zwykla wiza tranzytowa... Z turystyczna, moze byc gorzej. Ale kto wie. Moze po prostu znajdz sobie inny lot, nie przez USA. Mniej problemow.
 24. Nie wiem czy taka dobra rada. Konsul bedzie wymagal zwiazkow z krajem. Jakie OP ma zwiazki z Polska, skoro zyje i pracuje w UK?
×