Dracid

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

O Dracid

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

891 wyświetleń profilu
 1. Moja żona dostała wizę bez problemu na podróż poślubną. Ja już swoją miałem kilka lat (pierwszy raz pojechałem dopiero z żoną w zeszłym roku).
 2. Dodam tyle, że najbardziej ze swojego wyjazdu żałuję, że spędziliśmy parę godzin w Zion National Park i pod sam wieczór przyjechaliśmy dopiero do Arches. Jak dla mnie Arches rządzi i tam bym się zatrzymał na dłużej.
 3. Oby był naprawdę zamknięty.
 4. Zenek akurat może mieć rację. Mam neta, przy którym jeszcze niedawno IP pokazywało mi, że loguję się z Olkusza. Szkoda, że mieszkam we Wrocławiu. Edit: teraz pokazuje mi Kraków, a ja niezmiennie we Wrocławiu. A tak poza tym to uczepiliście się Zenka i idziecie łeb w łeb jeśli chodzi o czepianie się pierdół, słówek i wyzywanie się nawzajem. Trzeba było nie odpisywać i tyle. Teraz przebrnięcie przez jakikolwiek wątek, w którym bierze udział Pelasia, KaeR i Zenek77, jest mordęgą. Dobrze, że robiłem to na bieżąco, bo inaczej przy drugiej stronie bym odpuścił patrzenie na jad sączący się z Waszych postów. Waszych, nie tylko Jego.
 5. Piszesz, tomfrompl, że zamierzasz korzystać z usług biura POŚREDNICZĄCEGO. I to jest słowo klucz. Bo to nie jest biuro, które organizuje Ci wycieczkę. To jest biuro, które za - dla mnie - zbyt grubą kasę wypełni wniosek, który naprawdę nie jest trudny, zapłaci i umówi Cię na rozmowę. Może gdyby była to zorganizowana wycieczka, to jest to argument dla konsula, ale w przypadku POŚREDNIKA i tak musisz iść tam sam i rozmawiać z przedstawicielami konsulatu. Jakie rady oni mogą Ci dać? "Nie denerwuj się, Pan, na rozmowie", "Odpowiadaj krótko i treściwie", itp. Wszystkie te porady wyczytasz na stronie, a większość jest oczywista jak 2 razy 2. Jak dla mnie szkoda kasy. Przygotuj sobie plan podróży zawczasu. Tak w miarę szczegółowo, żeby było widać, że wiesz, o co chodzi. Jak zmienisz, to mogą Cię spytać, ale nie muszą na granicy, co się stało, ale to się zdarza i nikt głowy nie urwie,
 6. A widzisz, a ja bym kupił. Już nawet kupiłem bilety z Kijowa, tylko że w innym zupełnie kierunku. Na luty. Też ze względu na cenę.
 7. Ukraińskie linie? Leciałem i po Ukrainie, i do Warszawy z przesiadkami. Złego słowa nie powiem. Zaś nasz LOT np. mnie zaskoczył podczas ostatniego powrotu z Warszawy, bo, niestety, nie mógł przyjąć wszystkich pasażerów na pokład. W Rosji i krajach byłego ZSSR na chyba z 15 przelotów nigdy mi się to nie zdarzyło. Na Twoim miejscu leciałbym przez Kijów. Jest strefa tranzytowa, więc nie musisz opuszczać lotniska. A jak chcesz, to możesz, bo wizy nie potrzebujesz.
 8. Zrobiłem wizę w 2014 r., w styczniu, bo na wakacje planowałem wyjazd. Zmieniłem kierunek i poleciałem do Azji. Do Stanów trafiłem w tym roku, we wrześniu. Wjechałem bez problemów.
 9. Wczoraj na lotnisku we Wrocławiu byliśmy z żoną świadkami sytuacji, w której Pan przyjmujący bagaż nie chciał wydać karty pokładowej pani, która miała wizę w paszporcie z panieńskim nazwiskiem, a leciała już na nowym paszporcie. Nie widzieliśmy ich później w samolocie ani do Kopenhagi, ani do Newark, a mieli lecieć tym samym lotem do EWR właśnie.
 10. A status cioci jest jasny z punktu widzenia prawa migracyjnego USA? Tam żadnych dziwnych przypadków nie było? Bo czemu o Nią pytali?
 11. Żona miała rozmowę w czwartek, paszport dostała już w poniedziałek.
 12. Co do samochodów, to powiem tak: trzeba wejść na stronę każdej wypożyczalni i szukać. Różnice są kosmiczne (np. z Buffalo do Chicago najtańsze auto to 70$, najdroższe - ponad 200$). Ja szukam na: - Alamo - Enterprise - National - Hertz - Avis Nie ma najtańszej wypożyczalni, nie ma najdroższej. W zależności od trasy jest wszystko przeliczane, bo każda wypożyczalnia ma inne reguły.
 13. To jeszcze jedno pytanie: jak płaciliście? Czy one-way trzeba było uiścić w gotówce? Jaka kwota była zablokowana/pobrana z waszej karty, jeśli nią płaciliście? I czy była to kredytówka, czy debetówka? Polska czy z innego kraju? Dzięki z góry za pomoc.
 14. Z jakiej wypożyczalni wzięliście auto? Ile zapłaciliście one-way fee w efekcie? i czy wykupowaliście jakieś dodatkowe ubezpieczenia/usługi/itp. na samochód? Czy tylko standard, czyli to, co być musi?
 15. Nie masz jakichś limitów na kwoty transakcji? Albo na ich liczbę? Albo to i to?