Lx13

Użytkownik
 • Zawartość

  585
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  4

Lx13 last won the day on 28 Marzec

Lx13 had the most liked content!

Reputacja

30

O Lx13

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

2027 wyświetleń profilu
 1. To mozna zostać ojcem chrzestnym na odległość? Nie mówisz całej prawdy. Za takie banały nie ma odmów. Jak by tak było to byłoby in duuuuuzo więcej, a nie jest.
 2. Jeśli chodzi o zestawienie to popatrzcie nie na ogólna liczę osob ale % tych co przekraczają dozwolony pobyt. Potem zestawcie to z polska...
 3. Nieprawda jest ze fakt posiadania wizy przez Polaków oznacza mniej "maglowania" na lotnisku w USA. Procedura wjazdu do USA jest taka sama dla każdego wg jego kategori wizowej/rodzaju pobytu. Różnica polega na: Polska, wiza = 160usd + max pobyt w USA na 6 miesięcy z prawem do przedłużenia na miejscu w usa. Wiza/promesa ważna do 10 lat - zależy na ile wyda konsul ESTA, wiza a raczej opłata = 14usd + max pobyt w USA do 3 miesięcy, bez prawa do przedłużenia pobytu. Opłata ważna 2 lata.
 4. Moment, czy ja dobrze widzę: zapłaciłaś pośrednikowi zeby pomógł ci załatwić wize, tzn wypełnić wniosek za ciebie? Koleżanko, weź moze napisz słowo w słowo jak ta wize załatwiałas, co mówiłaś w konsulacie a co na granicy. Kiedys ktoś juz tu napisał. Ludzie piszą to co chcą pisać i słuchają tego co chcą usłyszeć. Dlatego ciezko określić za co "kogoś" nie wpuszczono do USA. Co do ciąży koleżanki. Mogli uznać ze będziesz nielegalna opiekunka. Mało takich?
 5. Czytam i sam dochodzę do wniosku ze sam bym ci nie dał zgody na wjazd. Tu sie nic nie trzyma kupy. Zabukowane hotele, zmiany, sam wyjazd na 2 miesiące "do koleżanki". Lecisz do ORD a koleżanka w ciąży zaiwania po ciebie z... Ohio. To juz taniej by było jak byś poleciała do Nyc - dla niej i dla ciebie. Ale same 2 miesiące urlopu załatwiają temat. Żebyś jeszcze chciała zrobić Route 66 i wild west... Ale nie, w planach było 2 miesiące w Ohio aaaa... i jeszcze czekanie na koleżankę w ORD.
 6. Wniosek jedno a fakty drugie. Wyszło im ze kłamałaś. Tak to jest z tymi wyjazdami do USA na 2 miesiące... Ja wiem, ty moze i masz dobre intencje ale oni przez takie intencje musza budować mur...
 7. Zrzekać sie juz nie musisz. Po takim czasie jest juz nieważna.
 8. Komentarz do tego "ze urzędnik powiedział komuś ze jest idiota" - nie wierze. Nie powiedziałby tak Co do wycieczek autokarowych? Jakies przykłady podparte faktami?
 9. To ze sobie bedziesz pisać jakies tam wspomnienia to zachowaj dla siebie. Jedziesz turystycznie i koniec i kropka. No chyba ze wysyła cie National Grographic - ale oni by ci wize załatwili
 10. Kuzyni, wujki, ciotki i inna piąta woda po kisielu to nie jest żadna rodzina. Rodzina to: mama, tata, rodzeństwo, zona, dzieci i dziadkowie (choc i ci juz tez mogą sie nie łapać).
 11. "Wykazac sie niezła gotówka" - pieprzenie kotka za pomocą młotka.
 12. Wszystko wyglada ok, ale może przytocz rozmowę? Jak wygladała? Moze macie za małe zarobki?
 13. Mowilem ci ze w Londynie (miejscu zamieszkania i pracy) łatwiej? Gratuluje. Miłych wakacji.
 14. Jaki tam Greenpoint, podatki juz dawno Polaków przegoniły. Obecnie (właściwie od dobrych 20 lat) to Passaic
 15. Polacy maja 3 podstawowe wady, gdzie trzecia, ostatnia, wynika z pierwszych dwóch: 1. Maja w większości życie wypisane na twarzy; 2. Nie potrafią sie "zaprezentować"; 3. Kombinują na potegę. W większości przypadków odmów, podchodzi taki klient/ka do okienka i odmowę ma zanim rozdziawi paszcze. To niestety wynika z miernego szkolnictwa.