Lx13

Użytkownik
 • Zawartość

  569
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

Lx13 last won the day on 3 Marzec 2016

Lx13 had the most liked content!

Reputacja

22

O Lx13

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

1979 wyświetleń profilu
 1. Żeby stwierdzić ze ktoś kombinuje naprawdę nie trzeba byc mistrzem psychologii, wystarczy czytać uważnie i ze zrozumieniem. Kazda osoba ktora zaczyna kombinować zawsze w którymś poście zaczyna "martwić sie" o to na ile dostanie zgodę na pobyt. Co głupsi brną dalej i otwartym tekstem deklarują ze bedą "zwiedzac" 6 miesięcy. Wszystko to jest ciekawe, z jednej strony żal dupę ściska na wycieczkę do ambasady i $160 a z drugiej mamy pełna sakiewkę na pobyt 6 miesięcy.
 2. Kto się zakłada ze wizy nie dostanie? Facet planuje robotę a pierniczy o zwiedzaniu. To co chce zwiedzić można zrobić w 3 dni. Fajny wątek, chce więcej...
 3. Byłaś na W&T wiec starałas sie juz o wize i przeszłaś "magiel". Pytanie, powiedziałaś wtedy o cioci?
 4. Sly moze i straszy ja natomiast jestem pełen podziwu dla narzeczonego który nie ma nic przeciwko zeby jego wybranka życia poleciała do jakiegoś faceta w USA. Koleżanko, dlaczego ty mu to robisz??? Ja ci powiem tak, Amerykanie sa w większości konserwatystami. Wielkie szanse ze tego "nie kupią". A ten bilet w jedna strone to chyba "przejęzyczenie".
 5. Z tego co do tej pory widziałem to zawsze jak sie ma odmowę wjazdu to obecna promesa zostaje unieważniona. 2 przypadki: przypadek "light" tzw cancelled without prejudice I drugi tzw misiek do paszportu i zakaz wjazdu na ileś tam lat. W przypadku 1 mozesz starać sie wyjaśnić sprawe w ambasadzie USA ale to jak starać sie od nowa a 2 przypadek to decydujesz sie na charytatywne zasilenie budżetu USA poprzez płacenie za kolejne odmowy.
 6. Kolego, niezapedzaj sie z tym wyjazdem do innych krajów bo niektóre z wymienionych maja elektroniczny system aplikacji wizowych a tam padają pytania "czy jakiś kraj ci kiedyś odmówił wizy". Oczywiście nie musza sie kierować tym co zrobił jakiś kraj ale powiedzmy sobie szczerze, gdybys poszedł po jakakolwiek wize np do Kanady czy Australii czy Nowej Zelandii, to z dużym prawdopodobieństwem tez byś dostał odmowę. Nie załamuj sie tylko zmień swoje życie tak żebyś był wiarygodny.
 7. A ja słyszałem ze w Londynie jest łatwiej bo konsul moze lepiej zweryfikować to i ile cie łączy z UK. W Polsce konsul moze dać decyzje odmowna bo nie bedzie miał jak tego sprawdzić i tak bedzie łatwiej. Ot tyle. Ile osob, tyle opinii.
 8. Ale pamiętaj o możliwych problemach z linia lotnicza. Powtarzam, możliwych. Bądź na to gotowa i nie panikuj.
 9. W USA - zadnych problemów. Gdzie mogą one byc? w linii lotniczej. Byc moze online checkin nie przejdzie bo systemy sa tak ustawione ze paszport ma byc ważny ileś tam od daty jakiejś tam. APIS tez moze nie przejść bo tam sie podaje datę ważności paszportu. Wtedy checkin normalny, ale na twoim miejscu byłbym gotowy na dłuższa pogawędkę z kimś z linii lotniczej. Na stronie chyba konsulatu USA jest lista krajów - w tym polski - których wymóg ważności paszportu 6 mies plus nie obowiązuje. Znajdź, wydrukuj i bądź przygotowana.
 10. Żadnych wyciągów. Idziesz i odpowiadasz na pytania. Gdzie, na ile i pewnie po co. Byc moze, ale naprawdę byc moze, padnie pytanie "co ty będziesz robił" jak dziewczyna bedzie pracować. Mówisz co i jak. Jak zadadzą pytanie o pieniądze to odpowiesz. Nic nie pokazujesz, poproszą, to pokażesz. I tyle. Nic więcej nie mozesz zrobić.
 11. I przynajmniej sprawiaj wrażenie ze masz te kilkadziesiąt tys zl na życie "ot tak". Pozatym opis wg mnie ok.
 12. I oczekuj zdziwienia konsula ze wolisz zapłacić za wize niz wyrobić paszport de i zapłacić mniej za esta.
 13. Dokładnie. Odmowa oznacza ze nawet jak bedzie tzw ruch bezwizowy to ty i tak będziesz musiał po wize aplikować.
 14. No to nie wiem. Z urlopem tez przesadzasz, miesiąc? Mogło pójść albo o długość urlopu - podejrzana długość, zwłaszcza ze dopiero zacząłeś prace, albo o brak środków na wycieczkę, wg uznania konsula oczywiście. A moze konsul jest zwolennikiem obecnego prezydenta i... juz sam wiesz co.