Karuzelka

Użytkownik
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5

O Karuzelka

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Bay Area CA

Ostatnie wizyty

1074 wyświetleń profilu
 1. Myślę, że Twoja narzeczona nie ma najmniejszych szans na wizę w najbliższym czasie, na dodatek dziewczyna w ambasadzie Ciebie wtopiła, bo przecież powiedziała, że z Tobą mieszka, a Ty powinieneś mieszkać w USA... czy ona podawała w ambasadzie Twoje jakies dane? Jeżeli tak, to myślę, że przy kolejnym locie do Stanów odbiorą Ci GC.
 2. A tak z ciekawości, skąd oni wiedzieli, że masz zawieszoną firmę?
 3. fun killer ;)
 4. chciałam powiedzieć, że dzisiaj dostaliśmy wiadomość że nasze GC są w produkcji i na dniach mają być w skrzynce, spodziewaliśmy się ich w sierpniu a tu proszę taka niespodzianka jupi!
 5. No ryzyko istnieje, że będziecie mieć przygody, no ale to chyba dobrze Jest taka strona https://freecampsites.net/#!(37.80506,+-120.1144) gdzie można znaleźć darmowe kampingi w okolicy, która nas interesuje, może w razie czego Was to jakoś poratuje.
 6. Kamil A. temat wiz nie jest łatwy do ogarnięcia i na dodatek to taki dziwny temat, że im więcej wiesz - tym więcej widzisz ile jeszcze nie wiesz, więc mętlik jest w zupełności zrozumiały Powodzenia w szkole!
 7. No własnie się tego obawiam, ale mam również cichą nadzieję, że widok syna biegającego za piłką po własnym ogrodzie jakoś mi to wynagrodzi. Mój mąż woli zimniejsze klimaty więc on byłby najszczęśliwszy na Alasce
 8. Oss, bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Sama mam na razie dziecko 8 miesięczne wiec nie dotyczą mnie jeszcze kwestie szkoły dla dziecka, zajęć pozalekcyjnych, obozów letnich, nie będę w najbliższym czasie pracować więc nie płacę za przedszkole. Koleżanka z 2 dzieci w wieku wczesnoszkolnym powiedziała, że potrzebowaliby ok 200k rocznie, aby żyć spokojnie, bez luksusów. Na wstępie musisz od kwoty zarobionej odjąć od razu na podatki, ubezpieczenie itp. ok 40-45% (w naszym przypadku odpada 56%) Przedszkole dla dziecka $2000, koleżanka płaci za dom w dobrej okolicy (dobra szkoła) $3500 (2 sypialnie), raty za 2 samochody (tutaj kwestia indywidualna), ubezpieczenie auta ok $600 na rok, do tego wiadomo jedzenie, ubranie, rozrywki. Są ludzie co tutaj żyją za o wiele mniejsze pieniądze, ale nie po to się tutaj przenosiliśmy, aby nasze dzieci chodziły do kiepskich szkół, jadły niezdrowo, bały chodzić się po ulicach, nie jeździły na wakacje czy nie chodziły na zajęcia dodatkowe. Myślimy o NC dlatego, że koszty życia są tam niższe o 48% a domy o 66% porównując moje obecne miejsce życia do Chapel Hill NC. Tak naprawdę dopiero się zastanawiamy dokąd się przenieść, myślimy nad Teksasem, NYC, Colorado i Seattle, tego ostatniego miejsca się boję ze względu na pogodę. Może ktoś mieszkał w CA kochał to miejsce jak ja i się gdzieś przeniósł i nadal jest szczęśliwy?
 9. To co spotkało Rosjankę, było totalnie zgodne z prawem https://www.aclu.org/other/constitution-100-mile-border-zone
 10. Radosny, nie chce gasić Twojego entuzjazmu, ale jeżeli masz dzieci i jesteś jedyną osobą która ma utrzymywać rodzinę, to przy takich zarobkach będzie ciężko. Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci chodziły do dobrej szkoły musisz też "dobrze mieszkać" wiec nie możesz szukać najtańszego mieszkania. Nie wiem czy ktoś Ci da kawalerkę jeżeli masz zamiar mieszkać z rodziną, może tylko jakiś prywatny najemca. W "naszym kręgu" wszyscy zarabiają sporo więcej niż kwota, którą podałeś i prawie wszyscy myślą tylko o tym, aby mieć już GC w ręku i wynieść się gdzieś, gdzie będziemy mogli mieć dom bez sprzedawania całego dobytku w Polsce i naszego pierworodnego syna. Właśnie miałam zakładać temat "jak się mieszka w Karolinie Północnej?"
 11. Dokładnie tego chciałam dla nas jak decydowaliśmy się na przeprowadzkę do USA, ale uprzedzam, że poziom życia przynajmniej na jakiś czas się obniża szczególnie jeżeli w Polsce nie musieliście wynajmować.
 12. Może już czas dla niektórych pozbierać zabawki i przenieść się do innej piaskownicy? Czuję się coraz bardziej zażenowana tym co czytam i pewnie to nie tylko moje odczucie...tak wiem, wiem jak mi się nie podoba mogę przestać czytać, ale strasznie nie lubię chamstwa a tym bardziej ustępować mu pola, wiec proszę z chamstwem się stąd wynieść.
 13. Mężu mój, najpierw wywrócił oczami, zrobił jakieś voodoo i potwierdził mi, że Megan jest tam gdzie twierdzi, że jest. (nie mogłam się powstrzymać :P) Zdrowia Megan dla Ciebie i ukochanego.
 14. andyopole, jeżeli ktoś planuje swoją przyszłość tak dalece, to w niczym mi to nie przeszkadza. No i jestem ciekawa czy Radosny potrafi ocenić ile skóry może mieć z tego niedźwiedzia