neole

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

neole last won the day on 23 Wrzesień 2015

neole had the most liked content!

Reputacja

1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Colorado
 1. Mieszkałam w Alabamie. Kiedyś kobieta w Walmarcie mnie zapytała What is Poland? Ogólnie nie polecam. Podobno na północy jest lepiej, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.
 2. Moja kuzynka wysłała mi paczkę. Otrzymałam ją po 6 tygodniach. Nic nie zginęło.
 3. healthcare.gov ma zaznaczone, żeby dostać tax credit musisz wybrać opcję Sliver.
 4. Możesz sama sobie przetłumaczyć, ale pod tłumaczeniem musi się podpisać ktoś inny. (Oczywiście nie mąż) Składałam tłumaczenie aktu urodzenia i prawnik zalecił, żeby mi ktoś przetłumaczył (albo i nawet sama mogę), ale ma się pod tym podpisać ktoś kto biegle zna polski i angielski. Dodatkowo nawet wystarczył skan tego dokutemu, na którym osoba się popisuje, że biegle znam oba języki.
 5. zalezy też na jaką linię lotniczą kupujesz bilet, czasami bilety w dwie strony są tansze niż w jedną.
 6. Przy obecnym kursie dolara ciężko ogarnąć to taniej. Wiza, i opłaty do amerykańskich agencji są podawane w dolarach.
 7. Płaciłam $250 za same badania. Miałam książeczkę szczepień którą sama przetłumaczyłam. DTap jest ważne tylko przez 10 lat, więc jak miałaś to szczepienie jako dziecko to musisz je ponowić. W dzieciństwie dostałam szczepionkę na różyczkę, ale nie miałam na odrę, a tutaj szczepionka na różyczkę i odrę jest razem, wiec na to tez mnie musieli zaszczepić. Uniknęłam tylko szczepionki na ospę, bo przechodziłam ja w dzieciństwie, a ona była najdroższa. Za szczepienia zapłaciłam $150. Do tego dochodzi jeszcze szczepienie na grypę jeżeli badania przechodzisz w okresie szczepień.
 8. Ostatnio mi mignęła informacja, że od tego roku można wyjeżdżać na wymianę na high school. Nie znam dokładnych szczegółów, ale oferta była skierowana do osób które są w ostatniej klasie gimnazjum. Nasuwa mi się jednak pytanie czy Twoi rodzice wyrazili zgodę na taki wyjazd? Wiąże on się z ogromnymi kosztami, toną papierów do wypełniana. Gdybym była Twoim rodzicem w życiu bym się na to nie zgodziła i nie wzięła odpowiedzialności za tą decyzje.
 9. Mam takie pytanie do Was odnośnie ubezpieczenia. 2 lipca wzięłam ślub, i teraz jest Open Enrollment period w ubezpieczalni męża, jednak ubezpieczyciel powiedzieli mojemu mężowi, że mógł mnie dodać tylko przez 30 dniach od daty ślubu, ponieważ ma ubezpieczenie założone przed ObamaCare. aplikacje I-485 (i inne) złożyliśmy 16 września, czyli 2 i pół miesiąca po ślubie, bo aż tyle nam zajęło wypełnianie tych papierów. przyjechałam tutaj na wizie J1 na której miałam ubezpieczenie zagwarantowane przez amerykańska agencję, ale tylko od NNW. Co polecacie w takiej sytuacji zrobić? Wykupić indywidualne ubezpieczenie dla siebie? Czy zrezygnować z ubezpieczenia męża i wykupić dla nas obu? (chociaż to monthly premium + Deductible dla rodziny są kosmiczne), ale przed nami jeszcze interview.
 10. Na stronie TBW są tylko pokazane jakie oferty pracy były dostępne w zeszłym roku. W samym nagłówku jest "Oferty W&T USA 2015". Zależy gdzie pojedziesz, ale większość pracodawców nie jest chętnych płacić nadgodziny. Więc jeżeli chciałbyś pracować 60-70h tygodniowo to będziesz musiał znaleźć drugą pracę.
 11. Kiedy pisałam opłaca się, chodziło mi o czas, który poświecicie na przejechanie tego odcinka. W zeszłym miesiącu jechałam samochodem z Utah do Alabamy, 2200 mil czyli 3500 km. Zajęło to 3 dni, ale pomimo tego, że nie prowadziłam było to wykańczające. I tak jak napisał @antyopole, potrzeba mi było z tydzień, żeby rozprostować kości.
 12. Z tego co Karina piszę ile wymaga taki proces nasuwa mi się tylko pytanie czy ta wygoda jest warta tyle papierkowej roboty?
 13. Opłaca się Wam jechać z Kalifornii do Florydy? Wydaje mi się, że lepiej lecieć, i dwa razy wynająć samochód - w Kalifornii i w Florydzie.
 14. żeby wyjechać na Wat musisz być studentem pierwszego roku, z zaliczonym pierwszym semestrem studiów. na W&T możesz wykonywać tylko pracę sezonowe.
 15. Polecam w LA lub w innym mieście wypożyczyć samochód na lotnisku, bo w US bez samochodu to jak bez ręki. Transport publiczny nie jest tak rozwinięty (za wyjątkiem dużych miast). Zwiedzić zachodnie wybrzeże, a następnie lecieć do NYC.