Skocz do zawartości

BartekWSH

Użytkownik
 • Zawartość

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

BartekWSH last won the day on 20 Maj

BartekWSH had the most liked content!

Reputacja

5

O BartekWSH

Ostatnie wizyty

631 wyświetleń profilu
 1. Chciałem Powiedzieć Że...

  Czy nie macie wrażenia, że niektórzy przesadzają ?
 2. Jak poruszac sie komunikacja miejska po Chicago

  Byłem w Winnetce pod domem z filmu "Kevin sam w domu" i stamtąd 10 min do domu Michaela Jordana w Highland Park. Okolice robią wrażenie a w szczególności klimat. Fajnych masz znajomych. Stay Safe w Oak Parku.
 3. Jak poruszac sie komunikacja miejska po Chicago

  Jackie, u mnie też jest zakaz parkowania dla nierezydentów i sprawna policja a zobacz jaką miałem przygodę w Labor Day, po miesiącu od przylotu. http://oi65.tinypic.com/296p5sg.jpg http://oi68.tinypic.com/o5xa94.jpg Wracając do Twojego Oak Park to ja tam jeździłem przez tydzień Clinton Ave, od tego miejsca jest piechotą kilka minut do W Roosevelt Rd i tam już patologia a pod mcdonaldem widziałem dilerkę w samochodzie i nikt się nie przejmował.
 4. Jak poruszac sie komunikacja miejska po Chicago

  Włącz sobie mapę Chicago w google. Mając na myśli nieciekawe okolice to głównie południe Chicago i kilka miejsc w centrum. Zaczynając od jeziora i jadąc 55-tką to wszystko na południe jest murzynowo. Dojedziesz do Bridgeview, Justice, Hickory Hills, Countryside, Hodgkins to jest również south ale to są rejony polaków górali. Sporo naszych górali, muzułmanów w burkach, trochę czarnych ale spokojniejsze rejony. Nie zdziw się jak zobaczysz kurniki przed domami. Trzymając się południa to nie zapuszczaj się dalej jak stadion Chicago Sox. Jak będziesz na miejscu to włącz sobie rano CBS2 Chicago, nie ma dnia żeby kogoś nie zastrzelili na południu. Największa patologia na południu to South Side, Englewood, Chatcham. Centrum: Od Cicero i Austin przez West Garfield Park do stadionu United Center. Oak Park jest mieszany, dużo fajnych ulic i ładnych domów a za rogiem czarno, ruiny i młodzi czarni bujają się w grupach, dilerzy przed mcdonaldem. Kiedyś byłem na Clinton ave. w Oak Park, znajomy kupił dom do remontu i na sprzedaż, spokojna ulica, tęczowe flagi a 200 metrów za rogiem murzynowo. Tak, że jak będziesz wynajmował mieszkanie to rozejrzyj się dobrze po całej okolicy. Przyjęło się stwierdzenie, że na północy jest spokojnie i rzeczywiście tak jest ale czasem zdarzają się wyjątki.
 5. Jak poruszac sie komunikacja miejska po Chicago

  Jeszcze nie byłeś a już wiesz, że gorzej jak NY. Do Metra możesz ściągnąć aplikacje i zapłacić kartą. Jak będziesz zwiedzał Chicago to zaplanuj dobrze trasę żeby nie pomylić dzielnic lub żebyś nie musiał przechodzić przez nieciekawe okolicę, uwierz mi że nie chciałbyś tam trafić. Jak masz jakieś pytania to pisz.
 6. Płatność kartami w USA

  Oliwia najprostszy sposób i najmniej kosztowny to otwarcie konta walutowego w Alior banku i zamówienie karty walutowej w USD. Otwarcie konta i karta 0 zł. Kartą możesz płacić wszędzie oprócz Costco, bank nie pobiera żadnych prowizji.
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Słyszałeś czy sam to wymyśliłeś ? W krakowie lekarz podaje wyniki badań.
 8. Witam, zauważyłem że ostatnio panuje trend na North Carolina, może mi ktoś napisać co ludzi ciągnie do tamtego stanu ? Słyszałem, że dawniej z Chicago przeprowadzali się do Arizony, głównie to chyba przez ceny domów lub Floryda rejony Tampy i Clearwater.
 9. W Chicago przy niektórych szkołach speed limit 20/h zamontowane są kamery, zdjęcia przysyłają do domu. Fotoradarów brak za to sporo policji stanowej na autostradzie schowanych za betonowymi barierkami. U mnie w Rolling Meadows, miejscowi lubią się schować za banerem reklamowym z suszarką.
 10. Raczej nie polecam Ci tej "lektury", rozmawiałem z tym chłopakiem przed wyjazdem, pisaliśmy do siebie emaile. Po przylocie rzeczywistość wyglądała trochę inaczej, to co on opisuje to chicago widziane jego oczami. Jak masz jakieś pytania to pytaj.
 11. Nie jestem pewien czy wprowadzili jakiś nowy przepis czy tylko w biurze SSA w Schamburgu il. mają takie zasady ale kobieta nie przyjęła mojego wniosku o numer SS twierdząc, że jeżeli w kopercie na lotnisku wnioskowałem o numer to nie mogą przyjąć ponieważ wyrobią mi dwa numery. Jeżeli nie przyjdzie po 3 tyg. to mogę złożyć wniosek.
 12. Krótkie pytanie, lecąc z PL do US, czy należy zaznaczyć w formularzu CBP wartość prezentów, które nie przekraczają 100$ np. nowy zegarek z metką, kolczyki, kolia itp. ? Należy to zaznaczyć i zgłosić czy traktować to jak wartość osobistą pomimo, że posiadają metki ?
 13. operatorzy CNC na J-1

  Zgadzam się i polecam film z 2011 r., który to świetnie ukazuje "Margin Call"
 14. operatorzy CNC na J-1

  Teraz ja mam pytanie, zajmujesz się lub Twoja firma, pośrednictwem w założeniu funduszu hedgingowego typu OFFSHORE, w którymś z rajów podatkowych ? oprócz stanu delaware i terytorium USA.
×