Skocz do zawartości

Zuza007

Użytkownik
 • Zawartość

  122
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Zuza007 last won the day on 15 Marzec

Zuza007 had the most liked content!

Reputacja

22

O Zuza007

 • Tytuł
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnie wizyty

1032 wyświetleń profilu
 1. Ponowny wjazd do Usa

  Mnie raczej chodzi o to, że jeżeli nie będzie chciała wychodzić na zewnątrz, to wtedy nie powinno być problemu (bo tak na logikę nie będzie przechodzić przez Immigration). A tak przez ciekawość, czy jeżeli się leci z przesiadką w jakimś kraju, który normalnie wymaga wiz, ale jest się tylko na lotnisku (przesiadka nie wymaga wyjścia na zewnątrz), to wymagana jest jakaś wiza? (czysto teoretyczne pytanie)
 2. Ja latam na nie dłużej niż 3 tygodnie. w ciągu dwóch lat byłam 4 razy z czego dwa ostatnie pod koniec kwietnia i na początku lipca. Jeszcze nigdy nie byłam na secondary (odpukać )
 3. Ponowny wjazd do Usa

  A czy przesiadka oznacza tylko tranzyt (poruszanie się po lotnisku bez przekraczania granicy/wychodzenia na zewnątrz)? bo wtedy, tak na logikę, nie powinno być problemu.
 4. Loteria Wizowa DV 2019

  He, he, mój ojciec ma oficjalnie na imię Włodzimierz, ale wszyscy od dziecka mówili na niego Maciek. Nazwisko też ma dwuczłonowe (przydomek i nazwisko - coś jak "Korwin-Piotrowski"). Po przyjeździe do Stanów (żona Amerykanka) używał imienia Mark (bo Maciej też nie za wygodne) i nazwiska bez przydomka. Ponieważ miał obywatelstwo jednego z krajów europejskich, który długo nie pozwalał na podwójne (a nie chciał z niego rezygnować) mieszkał w USA na GC prawie 30 lat (pamiętam, że urzędniczka w ambasadzie kiedy starałam się pierwszy raz o wizę nie mogła pojąć jak po tylu latach można nie mieć obywatelstwa). I jak wreszcie występował o obywatelstwo to przy swoim roztargnieniu zupełnie zapomniał ja się naprawdę nazywa i wypełnił papiery "nowe" imię i nazwisko . Trochę się zdziwił dlaczego tak długo czeka na odpowiedź...
 5. Loteria Wizowa DV 2019

  Będzie działać od 18/10/2017 Albo inaczej - ma działac od 18/10/2017
 6. Wiza - Kiedy zlozyc wniosek

  Ja bym składała teraz - mając wizę wcześniej będziesz miała więcej czasu na upolowanie biletów w dobrej cenie.
 7. Loteria Wizowa DV 2019

  Myślę, że raczej działało, a nie działa w tej chwili. Ale może jest ktoś komu się udało złożyć wniosek w tym tygodniu? (Ania być może złożyła wniosek wcześniej i tylko dała znać wczoraj)
 8. Wniosek - problem

  I nadal "Down for Maintenence"...
 9. Wniosek - problem

  Mam komunikat "Down for Maintenance!"
 10. Loteria Wizowa DV 2019

  A nie jest to przypadkiem amerykański format zapisu daty (MM.DD.YYYY)? Bo na stronie ambasady jest podana data 1 maja 2018.
 11. Przesiadka [Warszawa-Amsterdam-boston]

  Prawda! Leciałam kiedyś przez Amsterdam, było dodatkowe "wypytywanie". Nie miało to żadnego wpływu na rozmowę z immigration officerem na lotnisku w USA.
 12. To jakieś dziwne tłumaczenie - mnie uczono, że studia zaoczne = extramular.
 13. Napoje/jedzenie W Trakcie Lotu

  Latałam do NY rożnymi liniami (ale nigdy LOTem). Zawsze z przesiadką. W części europejskiej - precelki i coś do picia (chyba bez alkoholu, ale nie sprawdzałam ). W części transatlantyckiej w ciągu dnia przekąska, obiad, przekąska i picie - z alkoholem włącznie (BA, KLM, Finair, Air France). Z powrotem zawsze wybieram najpóźniejszy wieczorny lot i przeważnie śpię, ale jest coś ciepłego i rano śniadanie. Ja zwykłam zamawiać "special menu" np. bezglutenowe. Nie dla tego, że jestem chora, tylko dlatego, że wtedy zawsze jesteś obsłużony jako pierwszy .
 14. Loteria Wizowa DV 2019

  Znalazłam coś takiego https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html Ale linki prowadzą nas do dokumentów dotyczących DV-2018 (mimo informacji, że chodzi o loterie DV-2019)
 15. Przyjazd rodziny b2

  A we wniosku wizowym wpisała córkę? EDIT: Już doczytałam - córka była wtedy legalnie...
×