maverick96

Użytkownik
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O maverick96

 • Urodziny 20.11.1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Elk Groove Village, Il

Kontakt

 • Skype
  maverick9621
 1. Witam! Co do ewaluacji dyplomu ja korzystałem z usług NCEES. Korzystałem dlatego, ponieważ zastanawiam się nad podejściem do egzaminu na FE, a tylko ewaluacje z NCEES są uznawane przez State Boards. Koszt 350 USD. Aczkolwiek z tego co wiem nie wszystkie State Board wymagają ewaluacji. Dla niektórych wystarczy tylko dyplom z Polski w języku angielskim. Pozdrawiam
 2. W piątek lecę na trasie WAW-TXL-OHR. Podzielę się opinią jak będę miał dostęp do neta.
 3. Tak, ale na to juz mam wpływu Ale załąpę się jeszcze na imieniny żony
 4. Mała zmiana planów. Wyjazd przesunięty o tydzień na 27.11.
 5. Ja kupuje w przyszłym tygodniu . W pracy śmieją się że znałem wcześniej wyniki i dlatego podjąłem decyzję o powrocie do USA.
 6. Zobaczymy Teraz po wyborach trochę się chyba ruszy z wyjazdami
 7. 20 listopada 6:20 Warszawa - Berlin 9.15 Berlin - Chicago Leci ktoś dodam że to moje 34 urodziny
 8. Niestety nie jest brakło mi pobytu w USA aby przenieść obywatelstwo.
 9. W sumie sprawa sam sie roztrzygnęła. Za miesiąc witamy w USA. Rodzina niestety zostaje w PL ale zaraz po przylocie składam I-130. Tylko teraz nasuwa mi się drugie pytanie? Czy na dziecko muszę osobno składać petycję, czy razem z żoną?
 10. "Obywatel czy stały rezydent nie musi słać podatkowych deklaracji, jeżeli nie jest winien w USA podatków, co dzieje się przeważnie wtedy, gdy przychód jego rodziny jest niższy od sumy standardowej ulgi (standard deduction) oraz osobistego odpisu (personal exemption). Limit ten zależy od sytuacji rodzinnej, od liczby osób na utrzymaniu oraz od wieku, a ponadto jest corocznie waloryzowany. Emerytura Social Security nie podlega opodatkowaniu dla umiarkowanie zarabiających. Jeżeli pan Grzegorz jest żonaty, to nie musi słać podatkowej deklaracji do IRS, jeżeli wraz z żoną zarabiają poniżej $20,000 rocznie (w 2014r., co daje ponad 60,000 złotych, bo dolar zwyżkuje). Jeżeli pan Grzegorz ma na utrzymaniu dzieci, to limit podnoszony jest o $3,950 na każde z nich (standard deduction)." To wyczytałem w necie. A tu link do artykułu: http://kurierplus.com/2015/03/441/amerykanskie-podatki-gdy-pracujesz-w-polsce/
 11. Witam! Mam dość nietypową sytuację. Podjęliśmy z żoną decyzję o wyjeździe do USA. Ja jestem obywatelem, jesteśmy małżeństwem 7 lat i mamy jedno dziecko. Niestety tak się układa, że już za miesiąc muszę być w USA u cioci która tam mieszka. Mam propozycję, aby żona i dziecko wystąpili o wizę turystyczną B1. Oczywiście o pracy na tej wizie nie ma mowy, a petycję I-130 i tam miałem w tym miesiącu złożyć. Moje pytanie brzmi: co ze szkołą dziecka na wizie B1? Czy będzie mogła normalnie chodzić do szkoły w USA? Pozdrawiam
 12. Chyba że w PL zarobiłeś na tyle mało że z obowiązku rozliczenia z IRS zostaniesz zwolniony. Osobiście mam taką sytuację i nie musiałem do IRS wysyłać rozliczenia.
 13. http://polish.krakow.usconsulate.gov/service/podwjne-obywatelstwo.html Link do strony który wszystko wyjaśnia. Obywatele PL powinni przekraczać granice Polski na polskim paszporcie, a granicę USA na amerykańskim. Swoją drogą widzę że przez 30 lat nic się nie zmieniło. Nie zapomnę z młodych lat miny strażnika, gdy ojciec przy wylocie z PRL pokazał mu paszport amerykański.
 14. Wracałem do Polski mając 1 rok i 3 miesiące. Problemów z relacji rodziców nie było. W przyszłym roku czeka mnie podróż z cóką 7 tenią co Chicago.