Skocz do zawartości

oss

Użytkownik
 • Zawartość

  138
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

21

O oss

 • Tytuł
  Aktywny użytkownik

Ostatnie wizyty

1003 wyświetleń profilu
 1. Chyba dawno nie byłaś w pl... takiej wizyty to się nie przegapia, następny termin może być za 5 lat
 2. To faktycznie dramat, nie dość ze drogo to chusteczkowo...
 3. Chciałem Powiedzieć Że...

  hmm, wydaje mi się że do prowadzenia biznesu w US to jest inna wiza.
 4. Chciałem Powiedzieć Że...

  No to skrót programu: Akcja ma miejsce gdzieś na Florydzie, w Seattle i mieście Erie w Pennsylwanii. Na Florydzie latynoska z 3 dzieci pracująca na 2 etatach za 9$/h i mieszkająca w tanich motelach bo nie stać jej na wynajęcie mieszkania. W Seattle był budowlaniec który przyjechał z rodziną w poszukiwaniu pracy. Niestety pomimo boomu budowlanego nie znajduje pracy i mieszka z rodziną pod namiotem na jakimś koczowisku gdzie żyją inni bezrobotni. Na końcu pracownik GE z miasta Erie, gdzie pada ofiarą zbiorowych zwolnień ponieważ miejsca pracy są transferowane do TX (brak związków zawodowych i mniejsze koszty), pomimo tego że firma jest w dobrej kondycji finansowej(wypowiedź przedstawiciela związków). Wszyscy wcześniej należeli do klasy średniej która się kurczy a pomimo odtrąbionego sukcesu w walce z recesja. W USA powstało 9mln miejsc pracy w usługach ale gros z nich jest za minimalna krajową nie pozwalający normalnie przeżyć miesiąca i utrzymać rodziny. (czyli witamy w PL gdzie 3/4 kraju zapitala za minimalną krajową na umowach "śmieciowych", tak jak pisałem to tak jakby zrobili reportaż ze Skarżyska Kamiennej).
 5. Chciałem Powiedzieć Że...

  Obejrzałem sobie ten materiał. Taki jakiś depresyjny. Ale to tak jakby pojechali z kamerą w Świętokrzyskie albo na głęboką ścianę wschodnią. Tam też ludzie bez roboty i perspektyw.
 6. San Francisco, Oakland,berkeley - Jest Ktos?

  Ja, gdybym kiedykolwiek miał się wybrać na stałe do USA (po wylosowaniu GC oczywiście) to celowałbym w TX, FL, NC (w Raleigh jest sporo firm IT) lub GA (rodzina w Atlancie)
 7. San Francisco, Oakland,berkeley - Jest Ktos?

  to ile trzeba mieć mniej więcej na rodzinę żeby się utrzymać? I dlaczego akurat NC? Tak z ciekawości pytam.
 8. Chciałem Powiedzieć Że...

  przeżyłem coś takiego 2 razy w PL więc współczuje chłopaki...
 9. Dajcie "Rudej" już spokój. Jest jaka jest i się pewnie nie zmieni. Poglądów też. Abstrahując od poglądów, z którymi można się zgadzać lub nie (a za prawdę, powiadam wam, że czasami jest lepsza niż skoncentrowana kawa dożylnie ), robi tu kawał dobrej informacyjnej roboty.
 10. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Asadowi już kiedyś zarzucano takie ataki. Jakoś niczego nie udowodniono. Udowodniono za to "umiarkowanym rebeliantom"...
 11. akurat takie rzeczy są arcyważne dla każdego kto chciałby wyemigrować do USA
 12. to napisz jeszcze jakie są stawki mniej więcej to porównamy ile skubią w PL a ile w US
×