MoniaS

Użytkownik
 • Zawartość

  208
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

O MoniaS

 • Tytuł
  Rezydent FORUM
 • Urodziny 08.06.1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Topeka KS

Kontakt

 • Skype
  monika.sadowska40

Ostatnie wizyty

734 wyświetleń profilu
 1. Jeszcze w zeszłym roku dawał koperte w garść. Tak najlepiej zadzwonić i się popytać.
 2. Na badania bez zapisu. Jeśli chcesz wyniki tego samego dnia to musisz być rano bodajże do 9.00 I nie panikuj bo wtedy najłatwiej o błąd. Dasz radę
 3. Tak tez myślę, ze zależy od profesji. Chciałam jedynie koleżankę pocieszyć Dla mnie jako technika laboratoryjnego sprawa prosta. Zdać egzaminy do certyfikatow i zależnie od stan do licencji i wsio. Tyle ze musiałam evaluacje dyplomu robić.
 4. Prawo jazdy i samochód zawsze sie przydaje. Jak mówi mój mąż "nigdy nie wiesz co moze sie zdarzyć i musisz być gotowa wsiąść i pojechać". To akurat tyczylo sie mojego uporu do manualnego auta. Ale tak możliwość poruszania sie samochodem w przypadku kiedy masz jeszcze dzieci bezcenna. I jeszcze jedna rzecz to zima. Tu akurat nie ma takich śniegów i mrozow ale nie wyobrażam sobie maszerowania przy 17F i padajacym śniegu.
 5. Przede wszystkim bardzo rożne są realia życia w każdym ze stanów. U mnie w Kansas, Topeka stolica stanu jest hmm downtown wielkości może Ciechocinka a osiedla na przedmieściach w odległości 12 min samochodem na highway. Nie powiem stacja benzynowa jest na tyle blisko, ze moje dzieci jezdza rowerem jeśli zechcą kupić np batona. Sklep jak Dillon czy Walmart już dużo dalej. My nie mieszkamy on post tylko we własnym domu. Nie raz pytalam o jakieś zniżki np w gym. Niestety nie ma. Tricare jest może i dobre jak nie masz dzieci i nie musisz iść a to bo trzeba szczepienie a to potrzeba exam do drużyny sportowej a to boli gardło i ma gorączke. My dlatego zrezygnowaliśmy z tego. Za każdym razem trzeba było płacić a to 120 a to 80 dolarów. Poza tym mój mąż nie jest active duty tylko Air National Guard i jeśli jest deployed to raczej nie dłużej niż 10 tygodni no i nie musi sie ciągle przeprowadzać. W tej samej jednostce jest już z 5 lat. Jeśli sie przeprowadzimy to tylko w przypadku kiedy dostane pensję większa niż jego. Tu w żadnym szpitalu nie ma jakiś specjalnych przywilejów dla Military spouse jeśli chodzi o prace. Jak masz wykształcenie i certyfikat to możesz pracować nie zależnie kim jesteś .
 6. U mnie niestety nikt tak do sklepu piechotą nie chodzi. Jeśli już pieszy to ten co na spacer po osiedlu chodzi. Tak wszyscy wszędzie samochodami. Zresztą mój mąż przez szacunek do mojego kręgosłupa nie pozwoliłby mi dymac 1.5 mili do sklepu i targac siaty do domu.
 7. O nie u mnie do sklepu pod gorke. Nawet rowerem ciężko jechać.
 8. Właśnie na te ubezpieczenie to stary strasznie narzekał. W przypadku leczenia dzieci były to naprawdę spore koszty i za leki również. Teraz mamy inne za te same pieniądze i nie trzeba tyle za lekarza płacić. Czekamy kiedy i ja pracę dostaną bo szpital czy przychodnia daje dobre warunki na heath insurance. Klubu żon tutaj nie ma. Mieszkamy we własnym domu nie w post więc za basen czy gym muszę płacić normalnie. Tyle co niektóre sklepy dają zniżki. Benefit na studia dla dziecka mamy na 3 lata. Ja na kurs jeśli już to kontynuowanie do master ale tu uniwerek dużej zniżki nie daje jak dla mnie. Ale dobrze jest.
 9. Fantastycznie szybko. Evaluacje robię w International Education Evaluation INC w Charlotte NC. Tam wymagalo ASCP do mojego nieszczesnego certyfikatu. Ale bardzo sobie rich chwale. Ciekawe czy tezco piszesz dziala tez w przypadku GC?
 10. Dzięki Roelka. Jakieś priviliges dla żon? Poza tą kartą która tak naprawdę do niczego mi potrzebna. I benefitem na córki studia?
 11. Przyzwyczaj sie do tego. Oni tu wszyscy do wszystkiego niemalże tak podchodzą. Mój też uważa, ze przesadzam i niepotrzebnie sie stresuje.
 12. Ja właśnie mam kopie aktu ślubu. Zawsze przy sobie pomimo, ze Military ID i EA mam na nowe nazwisko ale z nimi to cholera wie.
 13. Powiem ci, ze tez myślałam jak dla mnie to tylko dyplom tutejszej uczelni. Dowiadywalam sie nawet ASCP o możliwości zdobycia certfukatu bez którego ani rusz. I źle mnie poinformowano. Nie muszę tu od nowa robić tego co już mam wystarczy jedynie ta evaluacja. Prawo oparte jest na tzw prawie rzymskim więc dużych różnić być nie powinno. Możesz dowiedzieć sie o evaluacje i jak przelicza ci tutejsze kredyty iść np kurs prawniczy. Prawnicy tu zarabiają ogromne pieniądze ( córkę chcę pchnąć na prawo właśnie) No ale zawsze jaka kolwiek praca niż nic. U mnie w Kansas Polaków nie ma za to Ukraińców pełno.
 14. Oj ja długo bardzo czekałam bo aż 4 miesiące. Jak masz prawo to rób evaluacje i ewentualnie zobacz czy musisz zrobic jakiś certyfikat. Zdecydowanie dużo wiecej zarobisz jako prawnik niż po kursie przyklejacza etykiet na buteleczki od leków bo po zwykłym kursie dużych możliwości nie masz. Mnie tez mąż chciał wysłać na kurs dla phlebotomist ale przy evaluacji okazało sie ze takowy mam robiąc w Polsce analityke medyczną. Pamiętaj dodatkowym atutem jest znajomość polskiego a tam jest sporo polonii.
 15. Mnie Military ID zrobili na nowe nazwisko bez problemów. Zależy chyba od stanu bo mój tez AF. Dla córki to fakt też koles gdzieś wydzwanial bo chciał dwa dokumenty a ona jak narazie tylko paszport. No i student ID ale to sie nie liczy ( chyba ze do licencji wędkarskiej) W banku tez miałam tak samo. Nie sa sie odrębnego konta chyba ze masz GC. Ale do jego konta spoko można sie dopisać. Ja nareszcie dostałam EA card to mogę robić tutejsze prawo jazdy. I chyba lepiej ze nie jezdzilas wcześniej. Ja wciąż uparcie stosuję zasadę z prawej ma pierwszeństwo. A i doradzam evaluacje dyplomu. Kosztuje trochę ale przynajmniej wiesz na czym stoisz. Powodzenia