Skocz do zawartości

Stefano8

Użytkownik
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3

Ostatnie wizyty

401 wyświetleń profilu
 1. Mnie za pierwszy rok L1 (część roku w PL, część w US) rozliczyło EY. Dali radę, mają biura w Polsce i większych miastach US, powinni ogarnąć twój przypadek. To było załatwione przez pracodawcę, nie jestem pewien czy biorą indywidualnych klientów ale można spróbować.
 2. Ale kupisz za to jakieś 6 kostek masła albo jajek na parę miesięcy
 3. Biorą tylko pod uwagę i zapraszają na rozmowę, tak w ciemno to nie przyjmują Ja zacząłbym od researchu na początek - tj stworzył listę miejsc do których chcę jechać, porównał koszty życia (numbeo), zarobki (glassdoor), mieszkania (craigslist, appartments.com) i ilość ogłoszeń o pracę (indeed, craigslist), można wysłać parę resumes na próbę
 4. The grass is always greener on the other side.. Jak jesteś zdrowy, wykształcony lub masz fach w ręku i nie zatęsknisz za socjalem z UK to uważam że warto. Zarobki w swoim fachu zawsze można sprawdzić np. na Glassdoor. Ogólnie US wypada korzystnie w porównaniu z Europą przy zawodach wymagających wysokich kwalifikacji. Jako kelner, zmywak czy kasjer na pewno bym się nie pchał za ocean.
 5. 2 tygodnie to dość optymistycznie, ja czekałem na SSN ponad 4 ale w Ohio, wydaje mi się że SSN będzie potrzebny do umówienia egzaminu. Oprócz tego dokument potwierdzający twój adres, np statement z banku, rachunki etc.
 6. Jakich macie rodziców w USA

  Zkanceluj, zforwarduj, challenge'uj, tickety, requesty, kejpiaje, approval, na szerpoincie... 20 i 30-latkowie w polskich korpo jadą pongliszem jakiego żaden polski kontaktor z Chicago nie zrozumie Co do tematu to USA nie są krajem dla starych ludzi. Są możliwości dla młodych, zdrowych, chcących i mogących pracować ale rodziców na emeryturę za nic bym tu nie ściągał z Polski a sam wolałbym wrócić do ojczyzny i cieszyć się z udogodnień socjalnych i darmowej opieki zdrowotnej (o ile przetrwa kolejne 40 lat).
 7. Ja pisałam do lokalnego DMV (Ohio) i odpisali mi, że mogę jeździć na polskim prawku rok. Niestety, nie zapytałam, czy muszę chodzić tu na kurs i zdać egzamin przy staraniu się o amerykańskie prawo jazdy, ale tym się zajmę później. Choć obawiam się, że będę musiała przechodzić cały kurs i egzaminy, co jest dla mnie trochę zabawne, bo śmigam po tutejszych ulicach jak wytrawny amerykański kierowca.kzielu, jak to było w Twoim przypadku? W końcu Ty też OH. Na polskim prawku można jeździć do roku ale mogą być problemy z ubezpieczeniem albo zażądają od Ciebie wyższej składki. Kurs nie jest wymagany a egzamin obowiązkowy (teoria + praktyka jakieś 15 minut) ale bardzo łatwy w porównaniu z Polską. Ja zdałem jakiś miesiąc po przylocie za pierwszym podejściem. Teoria jest dostępna na stronach DMV Ohio i jest kilka ciekawych przepisów, np. Kierowca który zabije na drodze dzikie zwierze ma prawo zabrać zwłoki
 8. Z reguły polski Magister uznawany jest jako ekwiwalent amerykańskiego Licencjata (trwa z reguły 4 lata) bo przy ewaluacji dyplomu brany jest pod uwagę czas trwania studiów. Druga sprawa to naprawdę mało kto ma tu magistra.
 9. Dzięki za odzew! Co prawda proces o PERM ma większe szanse na sukces ale to nigdy nie jest w 100% pewne, nawet z najlepszymi prawnikami i dlatego w tym roku spróbuję szczęścia na loterii!
 10. EB3 Consular processing

  Consular Processing If one elects to take the route of consular processing, instead of adjustment of status, the analysis is similar. In this event, the I-140 is filed after the labor certification approval. It is then necessary to wait for the I-140 approval to move forward. The processing time ultimately depends upon how quickly the case moves through to an appointment at the particular consulate. This is generally a number of months, perhaps between four to eight months. A case cannot be approved at the consulate for an immigrant visa, however, unless there is a visa number available. Therefore, consular cases are also delayed by retrogression, and are held at the National Visa Center (NVC) awaiting visa number availability. Niestety to wiedza z google a nie z autopsji... Źródło: https://www.murthy.com/2011/10/17/how-long-will-it-take-to-get-a-green-card/ Jako że jestem na początku procesu PERM (dopiero co zdobyłem po wielu bojach listy listy potwierdzające moje zatrudnienie w PL), miałbym do Ciebie prośbę o opisanie jak przebiegł Twój proces od początku oraz ile mniej więcej czasu zajął każdy etap. Czy na rekrutacji trafił się jakiś kandydat? Z tego co słyszałem otrzymanie prevailing wage z dept of labor zajmuje trochę czasu. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Czy po otrzymaniu EB3 jest się zobowiązanym do pracy u sponsorującego pracodawcy przez x lat? Ja przebywam w US na wizie L1 ważnej do 2021, z tego co słyszałem to na cały proces do otrzymania permanent residency przewiduję jakieś 2 lata.
 11. Od ponad roku przebywam w USA na wizie L1 a mój pracodawca niedawno rozpoczął proces o Permanent Residency. W tym roku chciałbym pierwszy raz spróbować szczęścia w loterii wizowej i stąd moje pytanie: czy to że zagram na loterii będzie miało jakikolwiek wpływ na proces PERM. Albo vice versa czy PERM ma wpływ na ewentualną wygraną zielonej karty?
 12. Odmowa wizy Turystycznej

  Wziąć kredyt, kupić mieszkanie, zmienić pracę A na poważnie to powinieneś być w stanie przekonać konsula że masz w Polsce rodzinę, dziewczynę, pracę, szkołę... Cokolwiek do czego będziesz chciał wrócić. Oraz że po wizycie trwającej x czasu chcesz wrócić do kraju.
 13. Wygląda na książkowy przykład L1 (transfer wewnątrz firmy, pracownik ze specjalistyczną wiedzą). Dogadujesz się ze stroną amerykańską i oni sponsorują Twoją wizę, współpracując z prawnikami. Zakładając że otrzymasz wizę rozwiązujesz z polskim oddziałem umowę za porozumieniem i akceptujesz ofertę zatrudnienia w USA. Jako będziesz pracował w USA nie ma opcji aby płacili Ci w PLN. Tak mniej więcej wyglądało w moim przypadku. Warto dowiedzieć się czy firma ma tzw. blanket petition i czy firma takie transfery robiła w przeszłości.
 14. WOW Air

  Właśnie ze względu na Cleveland i Cinci zainteresowałem się tematem bo w ten sposób odpada lot do Chicago albo NY. Pożyjemy zobaczymy, dobrze że coś się zaczyna dziać w temacie loty transatlantyckie z Ohio, Widać że jest potencjał
 15. Od maja przyszłego roku islandzkie WOW Air rozszerza swoją siatkę połączeń z Midwestu do Reykjaviku; chodzi o St. Louis, Detroit, Cleveland i Cincinnati - klik Jak dla mnie brzmi ciekawie, od razu pomyślałem o przyszłorocznych wakacjach i locie do Polski. Czy ktokolwiek leciał WOW przez Atlantyk? Jakie warunki i połączenie do Polski? Jak wyglądają dodatkowe opłaty? Ogólnie nie mam wysokich wymagań, brak plastikowego żarcia na pokładzie przeżyję i być może nawet obędę się bez checked bag...
×