Skocz do zawartości

nixie

Użytkownik
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O nixie

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

522 wyświetleń profilu
 1. DV 2019 - polskie litery

  Zawsze możesz zmienić imię na Lukas, bo wiesz, na granicy to różnie może być... A tak będziesz miał 100% gwarancji.
 2. Elektryk w USA.

  Jeśli to NJ na końcu to New York, a jeszcze NYC niech to będzie, to i tak połowa idzie na sama możliwość mieszkania tam. Stan stanowi nie równy. $68k w NY a to samo powiedzmy w WY czy TX to przepaść.
 3. Co masz na myśli że nie jesteś w stanie nic zrobić? Twoja tymczasowa zielona karta to pieczątka w paszporcie i jest ona ważna przez rok. A właściwa zielona karta przyjdzie nawet jak cię nie będzie, tylko czy pod adresem który podałeś będzie ją miał kto odebrać?
 4. Ubezpieczenie

  Cześć, zna ktoś może poniższe firmy? Petersen: https://www.insubuy.com/international-major-medical-insurance/coverage/ Inbound: https://www.insubuy.com/inbound-immigrant-insurance/new-immigrants-usa/ obliczyłem dwie identyczne oferty (ten sam okres, osoby, kwoty ubezpieczenia) przez stronę insubuy dla powyższych firm i straszne różnice w cenie wyszły, rzędu czterokrotności, zastanawiam się z czego to może wynikać. Może ktoś już przerabiał ten temat?
 5. Istotne jest jeszcze w jaki sposób wprowadzasz A-Number, bo musi być 9 cyfr. Tak samo DOS Case ID, wprowadzasz tak jak z loterii, nie tak jak w paszporcie w wizie. Mnie taki błąd wysakiwał z powyższych powodów.
 6. Dlaczego emerytury nie dostanie i medicare jej nie będzie przysługiwać? Nawet jak będzie pracować i uruchomi sobie jakiś program emerytalny i będzie odkładać choćby przez 5-10 lat to nie może liczyć na emeryturę? A medicare przecież przysługuje rezydentowi, nawet z tego co wiem są specjalne programy dla ludzi starszych, chyba że są jakieś ograniczenia, bo jeszcze aż tak nie zgłębiałem tematu, ale jeśli ktoś wie to może się podzieli? Dokładnie, z mojego doświadczenia wynika, że konsula mało co interesuje ponad to co regulują przepisy, badania, formalności, opłata. W moim przypadku nawet o prace czy gdzie się zatrzymam nie pytali, ale nie wiem jak u innych. Oczywiście trzeba mieć adres gdzie się zatrzymasz, stąd znajomi na miejscu gdzie się można zatrzymać to cenna zaleta, ale głównie ze względu na komfort wyjazdu, bo od strony formalnej to chyba też nie jest aż tak istotne, bo to twój problem a nie konsula. W ambasadzie musisz się wpisać w ramy formalne, a to jak sobie na miejscu poradzisz to już twoja sprawa, więc moim zdaniem bez problemu powinna dostać wizę.
 7. Chodzi o to, że też miałem na potwierdzeniu wpisane DS160 i nikt nie robił z tego tytułu problemu.
 8. No tak, wielki dzień nastał. Operacja przeprowadzona pozytywnie, niestety na samą wizę muszę jeszcze poczekać. A to w związku z moją żoną, która jest w ciąży i nie zdecydowała się na RTG a jako że to ona była wylosowana, to jej wyniki badań determinują całą operację i wiza jak sądzę po dzisiejszej rozmowie będzie przyznana po dosłaniu badań. Sama wizyta jest bardzo podobna do tej tej nieimigracyjnej, z tą różnicą, że trzeba mieć wydruk z potwierdzenia transakcji odbioru paszportu (to jest ten ten temat, który się przewija na forum czy ma się pokazywać DS-160 czy DS-260). Później jest specjalne okienko (nr 13) dla wiz imigracyjnych do rejestracji gdzie zdaje się wszystkie papiery o niekaralności, akty małżeński i urodzenia, dwa zdjęcia, no i dyplom z wykształceniem (dyplom tylko od osoby wylosowanej) i wypełnia krótką ankietę dotyczącą samej loterii. Następnie otrzymuje się rachunek do zapłacenia kieruje się do kasy i po uiszczeniu opłaty wraca z powrotem i czeka na rozmowę z konsulem. Rozmowa wygląda podobnie jak dla wizy nieimigracyjnej, z tym, że pytania trochę inne, w stylu gdzie zamierzacie mieszkać, kiedy wyjechać itp. W naszym przypadku zakończyło się odroczeniem do czasu złożenie badań osoby wylosowanej, czyli mojej żony, niestety nie dało się tego przeskoczyć i decyzja o przyznaniu będzie dopiero po przesłaniu wyników badań, jednak jak sądzę i jak wynikało z rozmowy z konsulem decyzją powinna być pozytywna, gdyż żadnych innych uwag ani zastrzeżeń nie miał. Kwestia pierwszeństwa dotyczy również przekroczenia granicy, z tego co się dowiedziałem, to również osoba wylosowana powinna pierwsza przekroczyć granice, jednak praktycznie jeszcze tego nie sprawdzałem Podsumowując, zgodnie z tym co pisze kozdii nie ma się co stresować, jeśli formalności są ok, to nie ma żadnego problemu, a jeśli czegoś brakuje jak w moim przypadku to się dosyła i zdalnie zakańcza sprawę (mam nadzieję). Jeśli natomiast chodzi o mnie (jeśli to kogoś interesuje) to plan A czyli wyjazd jeszcze w tym roku, załatwienie formalności i rozejrzenie się za pracą i ściągnięcie rodziny na lato/jesień nie wypalił, stąd wdrażam plan B, czyli wyjazd na wiosnę i ściągnięcie rodziny na lato/jesień. Będzie trochę mniej czasu, ale jednak będzie czas, stąd uważam, że warto było się spiąć i mieć sprawę już prawie na ukończeniu. Z tego co się dowiedziałem, to nasza wizyta i ogólnie rozprawa z loterii była pierwszą w Polsce w tej edycji a jak powszechnie wiadomo pierwsi będą ostatnimi, stąd może się okazać, że plan C czyli last minute na wrzesnień zostanie wdrożony, ale oby nie trzeba było aż tak daleko sięgać.
 9. Kraków, polecam, strasznie równa lekarka. Nastawieniona na pozytywne zalatwienie sprawy i pomoc. Brakujące szczepienia załatwione na miejscu i wychodzisz z zaklejoną kopertą do doręczenia w ambasadzie. Czasowo wyglądało to tak, że ok. 9 pobranie krwi i RTG, a do lekarki o 15, wcześniej trzeba byłoby odebrać sobie to RTG. Pamiętajcie o 4 fotkach, no i warto zabrać karty szczepień w jakiejkolwiek formie, czy to książeczki czy innych akt, bo inaczej będzie kompleksowe szczepienie zapewne Spokojnie, opiszę po spotkaniu jak było, obecnie jestem na etapie tworzenia checklisty czy wszystko mam i próbuje rozgryźć temat stronki https://cgifederal.secure.force.com/ gdzie teoretycznie powinien być termin podany w info od KCC, ale nie ma i nie wiem co z opłatą przy wizie imigracyjne, muszę to rozgryźć, chyba że kto wie jak to powinno być?
 10. Możesz rozwinąć temat odbioru osobistego? Trzeba zgłosić, że chce odebrać osobiście i gdzie? W kwestii karty to też jest taka możliwość, żeby osobiście ją odebrać?
 11. Nie zmieni się tylko gdzies tak w połowie zostanie dodane info dotyczące Interview Appointmen, raczej trudno to przeoczyć, ale jakby coś to lepiej wiedz szczegółowo
 12. Mail przyjdzie z adresu [email protected] temat Required Entry Status Check for DV Submission treść maila to: You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing. DS wysłany 5 maj.
×