kanix

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O kanix

Ostatnie wizyty

163 wyświetleń profilu
 1. Dwa dni temu dowiedziałam się, że Mama otrzymała informację, że moja sprawa jest już rozpatrywana i proszą Ją by dosłała dodatkowe dokumenty więc podejrzewam, że do czterech miesięcy będę miała spotkanie z Konsulem. Będę wtedy w połowie ciąży i zastanawiam się na ile to może skomplikować moją sytuację bo przecież będę też musiała robić badania lekarskie. Tak więc cała procedura będzie przeplatać się z moją ciążą i porodem. Czy Ktoś słyszał o podobnej sytuacji i jak jest rozpatrywana?
 2. Czyli to, że jestem w ciąży nie wpływa na decyzję o GC? Czyli dziecko też otrzyma GC razem ze mną?
 3. Witam, Mam złożoną petycję F2B (jako niezamężna córka rezydenta) i ostatnio dowiedziałam się, że jestem w ciąży ze swoim narzeczonym. Czy jeśli się urodzi to dziecko dostaje automatycznie GC razem ze mną? Czy muszę to teraz zgłaszać, że jestem w ciąży? Jak teraz wygląda moja sytuacja jeśli chodzi o GC?
 4. Witam, czy może mi ktoś jaśniej wyjaśnić tą różnicę? Z góry dzięki
 5. Dzięki za wyczerpujące wypowiedzi
 6. Witam, Moja narzeczona czeka na GC z petycji F2B (niezamężna córka rezydenta). Myślimy o wspólnym wyjeździe gdy będzie musiała lecieć odebrać GC, Ja poleciałbym na wizie turystycznej (zakładając żebym ją oczywiście dostał). Chcielibyśmy się pobrać w USA i złożyć na mnie wniosek o GC jako męża rezydenta i tutaj pojawia się moje pytanie. Chcąc pozostać z przyszłą żoną w Stanach chciałbym ubiegać się o wizę studencką i dokształcać się by nie musieć po pół roku wracać do Polski, innymi słowy zostać do czasu przyznania mi GC jako osobie tam się uczącej i chciałbym dopytać jak wygląda przyznawanie takich wiz? Czy jest trudno ją otrzymać? Zdaję sobie sprawę z tego, że nauka tam jest kosztowna ale to chyba najlepszy sposób na pozostanie na terenie USA bo wiem, że wiza pracownicza jest nie do uzyskania...
 7. Rozumiem, wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi, bardzo mi się przydały
 8. Czyli jeżeli Jej matka by się nie zgodziła by wpółsponsorować to narzeczona/przyszła żona musiałaby pracować przez dany okres czasu by mieć odpowiednie dochody i dopiero wtedy mogłaby składać wniosek na mnie?
 9. A co z tym współsponsoringiem? On jakoś przyspiesza całą procedurę w sensie, że wniosek można składać od razu, a nie po czasie jak narzeczona zacznie wykazywać dochody i odpowiednie zarobki?
 10. Co to znaczy "domicyl"? A jeżeli Jej matka zgodziłaby się mnie współsponsorować to zmienia coś to sytuację czy narzeczona również musi na miejscu w USA pracować i wykazywać odpowiednie dochody?
 11. Witam, Moja narzeczona czeka na przyznanie GC (jest pełnoletnim, niezamężnym dzieckiem rezydenta) i powinna już dostać informację pod koniec tego albo na początku przyszłego roku. Rozważamy by pojechać razem, pobrać się i złożyć wniosek na mnie jednakże przeraża nas wizja rozłąki, a co za tym idzie myślimy co zrobić by przetrwać ten okres jak najbardziej znośnie i doszły nas słuchy, że jest możliwość żeby narzeczona wyrobiła sobie biały paszport i te dwa lata oczekiwania, które przypadną mi spędzić razem w Polsce. Moje pytanie brzmi czy jest takie rozwiązanie w ogóle możliwe i co ze sponsorowaniem mnie jeśli narzeczona będzie na białym paszporcie ze mną w Polsce?
 12. Super, dzięki za wyczerpującą odpowiedź
 13. Moja Mama jako rezydentka sponsorowała mojego Tatę a On czekał ok 5 lat, a to było ok 2004r. To dlaczego teraz jest tylko 2 lata? Po otrzymaniu zielonej karty mogę wziąć ślub z narzeczonym w Pl czy w USA lepiej? I po złożeniu na Niego petycji teraz trwa to ok 2 lata na to, żeby mógł być tam ze mną legalnie? Dobrze rozumuję?
 14. Chce się starać o dziecko, to po urodzeniu dziecka musze poinformować o tym NVC? Czy dziecko będzie ze mną wtedy mogło pojechać? Jeśli chodzi o narzeczonego, to wiem, że nie mogę wziąć ślubu przed rozpatrzeniem mojej petycji ale ile potrwa przetransportowanie Go do USA? Dlaczego Kzielu napisałeś, że to 2 lata? Sądziłam, że to dłuższa droga jest...Na jakiej zasadzie mogłabym Go tam sprowadzić legalnie?
 15. Witam, mam złożoną petycje F2B (niezamężna córka rezydenta po 21 roku zycia) i moje pytanie brzmi czy w trakcie oczekiwania mogę mieć dziecko tu w Polsce czy to komplikuje sprawę w związku z tą petycją?