kontrol

Użytkownik
 • Zawartość

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O kontrol

 • Tytuł
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wypożyczając samochód przez rentalcars.pl w ALAMO, jeśli jesteś obywatelem Polski, na pewno będziesz miał ubezpieczenie CDW i EP z wypożyczalni. Resztę możesz sobie dobrać za dopłatą na miejscu.
 2. Dzięki za link, ale myślę, że jakbym zostawił tak rowery np. w SF to szybko bym się ich pozbył. Raczej będę próbował upchnąć je do środka, o ile w ogóle je kupimy.
 3. Spokojnie. Jadę objazdówkę autem, tylko przy okazji chciałem kupić dwa rowery na jakieś wypady w parkach narodowych czy w miastach żeby uniknąć korków np Venice w LA. Ok sprawdzę to, ale z tego co się orientowałem wypożyczenie roweru np w SF to koszt około 30USD na dobę więc szybko przekalkulowałem, że taniej wyjdzie mnie kupno roweru i porzucenie go przy wyjeździe. Będziemy mieli samochód typu SUV i jedziemy we dwóch więc chyba uda mi się upchnąć tam dwa rowery, ale to już wszystko rozkminie na miejscu.
 4. o fuck. Serio? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. O co pytali?
 5. już wyjaśniłem wcześniej. trafnie, bo niektórzy mają problem odmówić bojąc się, że będą posądzeni o nietolerancję. Może i nie koniecznie pomoże mu to, ale na pewno nie zaszkodzi. Do załatwienia wielu spraw urzędowych czy oficjalnych. Wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich czy na ulicy homoseksualiści nie mają łatwego życia. Ale właśnie przez obawę nietolerancji często może im się udać coś co normalnemu obywatelowi by się nie udało. Ogólnie rzecz biorąc to RobertNYc napisał zwykły komentarz i tyle, a został zaatakowany jakby był jakimś homofobem. Ja w obronie napisałem tylko, że trafnie to ujął, a wy atakując dokładnie potwierdzacie moje zdanie. Nikt nikomu nie ubliża, ale wy zaraz próbujecie odwracać kota ogonem, dajcie już spokój i rozmawiajcie na temat. Ani jednego dnia. Tak samo nie byłem jeszcze w kosmosie, ale mam jakieś pojęcie o układzie planetarnym. : )
 6. Może w tym konkretnym przypadku łatwiej mu nie będzie, ale trudniej też nie. Zawsze to jakiś + niż - I to nie jest tak że każdy ma dostać i być ok. Tak jak napisałem wyżej. Jeśli sytuacja jest 50/50 to raczej rozpatrzą ją na jego korzyść. Ja tak nie myślę. Tak wygląda rzeczywistość. Ludzie boją się wyrzucić z pracy np czarnego lub właśnie homoseksualistów z uwagi na lincz społeczny, złe opinie czy pozwy o dyskryminację.
 7. Jaką homofobię? Skąd żeś to wzięła? Piszę dokładnie o tym co Ty teraz zrobiłaś. Edukujcie się ludzie! Nie można wypowiadać się na pewne tematy, bo zostanie się osądzonym właśnie o homofobię czy np rasizm. Właśnie jako gay, ma łatwiejszą drogę (do wszystkiego), bo ludzie boją się czegoś odmówić lub powiedzieć nie tak. Jeśli byłaby sytuacja, że jest 50/50 i nie wiadomo jak rozstrzygnąć daną sprawę to na pewno zostanie rozwiązana na korzyść "petenta".
 8. Czemu nie na miejscu? Moim zdaniem bardzo trafnie to napisał.
 9. a jak można nie narzekać na UE? Przecież to rozwaliło nasz system. Firmy upadły i wszystkie zarobione pieniądze idą za granicę. Można powiedzieć, że okradają Nas w białych rękawiczkach, a Ci co się nie znają to jeszcze powiedzą, że UE jest OK i jakby nie Unia to nie mielibyśmy autostrad i bylibyśmy sto lat za murzynami. To jest chore. Ludziom nie opłaca się pracować, produkować. Taniej wychodzi sprowadzi np truskawki z Hiszpanii niż uprawiać i kupować nasze. Dostaliśmy dotacje które zostały rozkradzione. Przyjedź na wieś i zobacz te traktory Lamborghini, zobacz ten dostatek w Polsce. Zapytaj się rolników jak im się handluje teraz, a jak było kiedyś. Ciężko jest kupić zdrowe jedzenie, bo jest zakaz. Musimy kupować niezdrowe paczkowane lub kupować nielegalnie. Coś takiego jak targ czy giełda umarło. No może jeszcze gdzieś istnieje ale już na wymarciu. Chore prawo. Ja chce kupić, on chce sprzedać, ale legalnie nie może bo wtrąca się trzeci wspólnik (UE) i zakazuje. Teraz już ludziom nie opłaca się otwierać żadnego biznesu. Co byś nie wymyślił to przyjdzie duża zagraniczna firma z milionami kapitału i zrobi to taniej. Pieniądze wyprowadzi do raju podatkowego i tak pokombinuje, że im się będzie opłacać, a ty z małym budżetem nawet nie masz co zaczynać. Polska to nie Ameryka. Tutaj Zuckerberg by zginął. Nie wystarczy pomysł, chęć pracy czy dobre chęci. Teraz możemy tylko u siebie w kraju pracować jako niewolnicy zagranicznych molochów albo uciekać i otwierać coś w cywilizowanych krajach. Co wcale nie znaczy, że mamy najgorzej. Są takie kraje jak Ukraina, Mołdawia, Rumunia i chociaż leżymy w centrum na pewno bliżej nam na wschód niż na zachód.
 10. ok, to nie wiedziałem. Myślałem, że to coś na zasadzie lombardu.
 11. Mega porada. heh Jak mam oddawać to wole zostawić je gdzieś po prostu lub komuś podarować, niż szukać sklepu w którym zostawię je za darmo do sprzedaży? Nie rozumiem też czemu piszesz, że w walmarcie są najgorsze rowery? Chyba najlepszym wyjściem jest samemu kupić byle co na craiglist i później porzucić.
 12. no tak chciałem zrobić, ale napisałeś, że nikt ich ode mnie później nie odkupi, więc nie rozumiem.
 13. Czyli co najlepiej zrobić? Może samemu kupie rower w secondhandzie żeby jak najmniej stracić? Nie muszę mieć nowego ani jakiegoś wypasionego.
 14. Będę we wrześniu w USA na wakacjach w Californii i okolicach. Typowa objazdówka. Zastanawiam się jak ogarnąć sobie jakiś dodatkowy środek lokomocji czy to w parkach narodowych czy w miastach. I chyba zakupię dwa rowery w Walmarcie. Jako, że nie chciałbym bawić się w Kuźniara, ale również nie uśmiecha mi się później zostawiać tych rowerów. Zastanawiam się co z nimi zrobić po wszystkim? Czy mogę je później gdzieś sprzedać w okolicach Los Angeles. W sensie w jakimś lombardzie itp? Jak to wygląda w USA. Przypuśćmy, że kupię rowery z niższej półki cenowej w Walmarcie i po 3 tygodniach będę chciał je sprzedać lekko zużyte? Jest taka możliwość? Opłaca się tak robić? Macie jakieś inne pomysły?