Skocz do zawartości

icecream

Użytkownik
 • Zawartość

  65
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

7

O icecream

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  LA
 1. Paris Las Vegas Hotel & Casino a kwatera

  Spaliśmy też w Excaliburze ostatnio, mieliśmy pokój w odnowionej części i za sam pokój daliśmy 30$. Całość z resort fee, taxem i parkingiem wyniosła 78$. A te resort fee nie pobierają w momencie check in tylko jak się wymeldowujesz. Na check in tylko blokują na karcie kwotę z apokój i tax od pokoju plus parking jak ktoś chce, więc można się potem zdziwić
 2. Jaki fundusz na 14 dni w $?

  Mówimy o road tripie z intensywnym zwiedzaniem, gdzie w hotelu się jedynie śpi i bierze prysznic, więc nie trzeba wybierać nie wiadomo jakich luksusów. Nasze noclegi obejmowały też 4 campingi, co trochę obniża koszt. Nie wziełam tego z palca - dzisiaj dokładnie podliczyłam nasze wydatki.
 3. Jaki fundusz na 14 dni w $?

  Ja wróciłam z takiego wyjazdu, i wyszło nas trochę mniej niż 1000$ na głowę WLICZAJĄC benzynę do samochodu na ok 2600 mil, które zrobiliśmy. No i 2 noclegi były darmowe, bo u mnie w LA. Aha, mam do odsprzedania annual pass na parki, oddam za pół ceny - ważny do maja 2018.
 4. Spanie na kempingach

  A Bryce? Przepiękny!
 5. Spanie na kempingach

  A no tak, jakoś nie doczytałam i założyłam, że to teraz. BTW w Vegas mieliśmy podobne tempeatury jak w dolinie śmierci - koszmar.
 6. Spanie na kempingach

  Ja teraz trochę kempingowałam pod namiotem i szczerze mówiąc udało mi się np. znaleźć pole w ten sam dzień kilka mil od wstępu do Yosemite - ok 9 rano zarezerwowaliśmy na miejscu. Koszt zazwyczaj to 20$, zwykła toaleta dziura bez wody - czasem bywają krany, ale nie zawsze. No i nie ma prądu, więc trzeba się przygotować. Namiot miałam z Walmarta za 14$ dwuosobowy. Część kemipingów rezerwowałam na recreation.gov, część na miejscu na zasadzie first come first serve. Prywatne kempingi bywają droższe (ok. 30$) i są już bardziej wyposażone. A i nie rzucałabym się na kemping w death valley, ale co kto lubi
 7. Potrzebuje SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

  Wnioskuję stąd: Chyba, że faktycznie kupisz bilet z możliwością zmiany (sporo droższy).
 8. Potrzebuje SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

  Czyli chcesz lecieć bez biletu powrotnego?
 9. Potrzebuje SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

  Wg mnie nie masz szans.. Rozumiem, że się nie uczysz i nie masz legalnej pracy. Matka nielegalnie w USA. Zdziwiłabym się bardzo jakbyś dostała wizę. Niestety. Jak Ci tak bardzo zależy, to trzeba było trochę zmienić swoja sytuację życiową - znaleźć stałą, legalną pracę itp. i dopiero aplikować.
 10. Zielona karta - a doktorat w Polsce

  Są cięcia, ale bez przesady, ciągle nauka jest na mega wysokim poziomie. W mojej dziedzinie to tutaj są najlepsze zespoły. I ja za to znam wiele osób, które przyjeżdżają tu na doktoraty i postdoc i chcą zostać, bo jest o wiele więcej możliwości.
 11. Ja też z tego co wiem z doświadczenia o kraje i wykształcenie pytania mają mężczyźni. Co do krajów, to jak ktoś ma dużo jest to na plus - świadczy, że jesteś turystą. Gorzej jak pusto
 12. Chciałem Powiedzieć Że...

  Tak przy okazji - nie wiem czy to nowa polityka Trumpowa, ale ostatnio jechałam busem Greyhound w CA i była kontrola przez Customs and Border Protection officer. Bus zatrzymany i każdego bardzo dokładnie sprawdzali - czy ma ważne dokumenty na pobyt, po co tu jest, nawet dodatkowe rzeczy chcieli (legitymacje uniwersyteckie jako dowód itp.). Amerykanie będący w tym busie mówili, że pierwszy raz się z tym spotkali, więc to chyba od niedawna (?)
 13. Zielona karta - a doktorat w Polsce

  Co do zielonej karty, to nie wiem kompletnie. Ale może wybierz się na wizie J1 jako visiting researcher w trakcie doktoratu, zobaczysz czy Cię interesuje życie tu, czy chcesz zostać w stanach itp. Jak dalej chcesz siedzieć w nauce, to potem można postdoca na J1 a mąż może oficjalnie pracować też. A i po uzyskaniu doktoratu, jeśli masz świetny dorobek naukowy, referencje itp. to można starać się o zieloną kartę, słyszałam o kilku usobach, które po programach J1 tak dostawały.
 14. Nigdy wiecej Air Berlin!!!

  Ja też nie mam pozytywnych wspomnień z AirBerlin. Oszukują, zmieniają i co najgorsze nie ma z nimi kontaktu. Przez nich musiałamzmieniać plany i lecieć dzień wcześniej oraz ponosić dodatkowe koszty. Na fb mnóstwo osób się na nich skarży.
 15. realizacja czeku z usa

  Serio :/ Ten co podałeś to tylko w NY a w LA jakie są? Bo jak w google sobie szukam check cashing to mało ich i żadnego blisko - interesowałyby mnie okolice UCLA A konto w banku zancoe jeskieś całkiem darmowe bez warunku w stylu, że trzeba ileś kasy mieć tam?
×