icecream

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O icecream

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  LA
 1. 1. Normalnie, po co cudować. 2. Raczej nigdy nic nie chcą oprócz tych obowiązkowych. Możesz ew. zaświadczenie z uczelni, że studiujesz - który rok, kierunek, do kiedy itp., ja brałam. 3. Też bym nie wspominała, wg mnie to nie ma znaczenia, bo co - jesteś lepszym turystą niż osoba, która jedzie tylko zwiedzać? Ich raczej interesuje możliwość nielegalnej emigracji lub też wybranie nieodpowiedniej kategorii wizowej. A jeszcze skoro na tym zarobisz (w rożny sposób, ale sponsor to sponsor), to nie jest to typowy wyjazd turystyczny i może budzić większe zastrzeżenia.
 2. A linie lotnicze nie czepiają się jak zmiany robicie sami a nie przez pośrednika? Bo ja często widzę info, że jeżeli kupione u pośrednika to należy z nim się kontaktować. Ja korzystałam z tripsty i wszystko było ok, poza tym, że nikt mi nie dał znać, że loty się zmieniły i nie dam rady ogarnąć przesiadki - sama to zauważyłam 2 dni przed.. Nie wiem czy to linie lotnicze nie dały info czy pośrednik mi nie przesłał dalej. Ale zmianę szybko zrobili. I nastawcie się, że jak tam dzwonicie do różnych pośredników to często mimo polskiej strony i polsko wyglądającego telefonu odbierze obcokrajowiec i trzeba po ang. rozmawiać
 3. Ale Twój stan cywilny to "single". Związki nieuformalizowane prawnie to dalej stan wolny. Nie wiem co za znaczenie ma fakt, że się chce podróżować z chłopakiem. Jak Cie spytają czy z kimś jedziesz to powiesz i tyle.
 4. A nie jest tak, że szukasz na siłę czegokolwiek na nie, żeby uzasadnić swoją rezygnację? I wg mnie jeśli dla kogoś wielkim problem jest znalezienie miejsca do przespania na 2 tyg i dojazd samemu z lotniska, to nie ma co szukać tutaj. Pokój za 750$? Chciałabym tyle płacić
 5. Nie, już widzę - wystarczy być krócej niż 6 miesięcy :-) Tu jest fajna grafika z wyjaśnieniem: http://iss.ucmerced.edu/ucm-departments/j-1scholars/bars I tu na temat 2 year residency - http://iss.ucmerced.edu/ucm-departments/j-1scholars/212e Edit: chociaż może to chodzi o aplikację na tą jedną kategorię reserach scholar/professor (?) Muszę doczytać więcej jednak...
 6. A wiesz gdzie można o tym dokładnie doczytać? Jest u nas dziewczyna, która ma drugi raz J1 w tym samym miejscu, wydaje mi się, że ta sama kategoria. Tylko ona nie miała 2 year home res.
 7. Czy ktoś może po wizie J1 z two-year home residency requirement próbował znieść ten wymóg i pojechał w przeciągu 2 lat na kolejny J1 lub H-1B? H-1B na pewno jest objęte, ale może na kolejne J1 nie trzeba znosić w ogóle wymogu (?)
 8. Jak szukasz hostelu fajnego a niedrogiego to polecam Walk of Fame hostel, bardzo przyjemny i jak jedziesz sama to oni zbierają tez ludzi, organizują wspólne wycieczki, wypady na miasto itp.
 9. Nie wiem jak z rozmowami o wizę, dla nas to były formalności, ale mam wrażenie, że teraz na wjeździe w LAX bardziej mnie wypytywali niż w styczniu, babka coś w kompie ciągle sprawdzała, dopytywała i kolejki w Lax na 1,5-2h do urzednika (nie wliczam czasu na maszyne, bo ja nie musiałam korzystać).
 10. W San Diego jechalam z jedna osoba i bylo mega szybciutko, wiec zachecona skorzystalam w LA i do Hollywood z 3 h zeszlo..
 11. Jeśli nie opłacisz wyboru miejsca, to wybierzesz dla Was przy odprawie on-line (chyba w Lufie też tak jest, ja leciałam KLM i AirBerlin i wybierałam). Najlepiej wtedy odprawić się jak najszybciej jak zostanie otwarta, ale bez problemu dwa da się obok siebie. Do LAX 2200 w dwie strony to bardzo fajna cena. Ja leciałam z KRK za 3100 a mojemu mężowi za 2400 kupiłam. Da się czasem trochę taniej wyhaczyć przy ekstra promocjach, ale musi Ci termin pasować i lotniska... Ja bym bez wahania brała, sama szukam jeszcze na sierpień dla mojego czegoś sensownego i drogo jest bardzo.
 12. za 75$ jst opcja unlimited na LTE
 13. Powiedz mi a jak to wygląda z praktycznego punktu - ktoś je karmi, napoi czy jak? Gdzie takie coś załatwiałaś? Tak pytam na zapas z ciekawości, ja jestem na 4,5 mies. w LA a moje koty zostały z mężem, ale przemknęło mi przez myśl, żeby je zabrać. A nuż kiedyś będzie trzeba..
 14. Ja dziś kupiłam kartę pre-paid w T-mobile - 45$ za nielimitowane połączenia i smsy i 4gb LTE, do tego opcja nielimitowanych połączeń i smsów na polskie numery za 15$. Mam swój telefon a jedyne dane jakie chcieli to moje imię. Włożyłam kartę i wszystko działa bez problemu od razu.
 15. Nikt nie wspomina o vanach jak np. SuperShuttle - fajna opcja - dowożą pod adres i zabierają też z danego adresu, ale przy shared van jak jest dużo ludzi, to może być długi czas przejazdu...