Skocz do zawartości

hakunaMATA

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

hakunaMATA last won the day on 12 Sierpień

hakunaMATA had the most liked content!

Reputacja

10

O hakunaMATA

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Minas Morgul
 1. Wpisuj wszelkie informacje, o które zostaniesz poproszony we wniosku. Jednocześnie, nie ma czegoś takiego tak elektroniczny, certyfikowany podpis, jaki występuje chociażby w sprawach urzędowych w Polsce. Wpisujesz zwyczajnie imię, drugie imię (jeśli masz) i nazwisko.
 2. DS-160 PYTANIE

  Tak odbiegając od tematu: kismet75, nie możesz wszystkich swoich pytań umieścić w jednym wątku, tylko tworzysz kolejne tematy na potrzeby każdego nowego pytania? Co na to admini/moderatorzy?
 3. DS-160 PYTANIE

  Wpisujesz wszystko, o co Cię pytają we wniosku.
 4. Generalnie tak, ale z tą rodziną to trochę go poniosło. Są ludzie, którzy lecą do USA na zaproszenie rodziny i u tej rodziny będą mieszkać. Gdyby ktoś mi przed ubieganiem się o wizę powiedział, żebym nie pisał nic o rodzinie tylko przyoszczędził trochę kasy i leciał do hotelu, to bym się popukał w czoło.
 5. Książki O Usa

  Detroit. Sekcja zwłok Ameryki (ang. Detroit: An American Autopsy) - Charlie LeDuff. Książka obrazująca przyczyny i przebieg kryzysu gospodarczego w niegdysiejszej motoryzacyjnej stolicy USA. Fatalne zarządzanie przedsiębiorstwami motoryzacyjnymi i miastem, korupcja na szczeblach władzy, ogromna przestępczość i bezrobocie, to zdaniem autora główne przyczyny obecnego stanu, do jakiego doszło w Detroit. Książka ta stanowi przeciwieństwo słynnego american dream.
 6. Spokojnie, uda się zdążyć. Pod warunkiem oczywiście, że nie będziesz czekać z formalnościami do ostatniej chwili tylko już teraz się tym zajmiesz. Oczekiwanie na w konsulacie wynosi około dwóch tygodni (tak było w maju przynajmniej), plus 3-5 dni oczekiwania na paszport z wizą (jeśli mieszkasz w Krakowie, możesz osobiście odebrać na Rzemieślniczej).
 7. Kilka pytan

  Nie, to nie będzie problem
 8. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Z prawnego punktu widzenia publikacja czegokolwiek na Twitterze nie wywołuje skutków prawnych. Natomiast może służyć jako narzędzie informacyjne w relacjach władza - obywatele.
 9. Gdzie tu logika? Jedynie mężczyźni dużo podróżują do innych krajów? To samo z wykształceniem. Przecież w Polsce większy odsetek osób z wyższym wykształceniem to kobiety właśnie. To je wniosek o wizę do Hameryki, tego nie ogargniesz ;/
 10. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Nie powiedziałbym, że polskie społeczeństwo jest zróżnicowane - Polska to jeden z najbardziej jednolitych etnicznie i wyznaniowo krajów w Europie. Na pewno natomiast jest bardzo podzielone, jeżeli chodzi o kwestie polityczne - przy czym każda frakcja uważa się za tę właściwą i dobrą dla Polski, równocześnie linczując i przeklinając tę drugą. Brak tutaj miejsca na merytoryczną dyskusję, zdroworozsądkowe podejście do palących problemów i próba podjęcia rozwiązań, które w jakimś stopniu usatysfakcjonowałyby jedną i drugą stronę. I to własnie jest najsmutniejsze, że Polacy nie potrafią rozmawiać między sobą. Natomiast widzę światełko w tunelu, w postaci spontanicznych manifestacji Polaków w obronie wartości, w które wierzą. I nie mam na myśli wieców organizowanych przez opozycję i KOD, którzy na miejscu PIS-u prawdopodobnie forsowaliby podobne projekty ustaw, tylko zwykłych Polaków, którzy nie utożsamiają się z żadną opcją polityczną.
 11. Tak, pytania zmieniają się w zależności od osoby. Sam uzupełniałem jakiś czas temu dwa wnioski wizowe - jeden dla mojej mamy, drugi natomiast dla siebie. We wniosku mojej mamy nie było pytań o wykształcenie, ukończone szkoły i informacji o krajach, które odwiedziła do tej pory. W moim wniosku natomiast były takie pytania. Wygląda na to, że wniosek zmienia się w zależności od osoby, której dotyczy.
 12. Bagaż

  Witam. Nie będę zakładać nowego wątku, żeby nie robić bałaganu, zapytam tutaj. Dopuszczalne wymiary bagażu rejestrowanego to 158 cm. Czy dobrze rozumiem, że jest to maksymalna suma trzech boków bagażu (wysokość + szerokość + głębokość)? A jeżeli tak, to czy są jakieś limity dotyczące poszczególnych boków walizki, czy może ona mieć dowolną długość, byleby ich suma nie przekraczała 158 cm? Dziękujęi pozdrawiam
 13. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Warto też przypomnieć, że wspomniał w swoim przemówieniu o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierna biurokracja. O tym fragmencie przemówienia Trumpa reżimowa telewizja woli nie wspominać - w końcu w naszym kraju aparat urzędniczy jest rozrośnięty do monstrualnych rozmiarów.
 14. Pobyt w USA

  Nie, nie tylko Ty. Takich ludzi jest zdecydowana większość. Ale jest się w stanie wykrzesać dłuższy urlop, nawet miesięczny, np. przez kumulację wszystkich przysługujących dni wolnych w danym roku. Mój krewny tak robi i leci do USA na 1,5 miesiąca. Co do sześciomiesięcznego urlopu to też wydaje się być możliwe, w dwóch sytuacjach: 1) ma się własną firmę i odłożyło się pewne środki na wyjazd, natomiast na czas pobytu w USA albo zawiesza się prowadzenie działalności, albo powierza się kierowanie zakładem komuś innemu (choć przy dużych i poważnych firmach, które wypracowują znaczny przychód trudno mi sobie wyobrazić, że szef wyjeżdża na tak długi urlop); 2) stosunek pracy nie jest uregulowany, czyli ktoś pracuje dorywczo lub na czarno, wg. zasady "jak wrócisz to się odezwij, coś się dla ciebie znajdzie".
 15. czekam juz 2 tydzień

  Najlepiej zadzwoń i zapytaj co się dzieje.
×