Skocz do zawartości

hakunaMATA

Użytkownik
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

hakunaMATA last won the day on 30 Wrzesień

hakunaMATA had the most liked content!

Reputacja

11

O hakunaMATA

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Minas Morgul
 1. Platnosc za DS-160 problem

  Powodzenia! I daj znać koniecznie jak poszło Jeszcze z ciekawości zapytam - Kraków czy Warszawa?
 2. Ile tego oleju trzeba wlać do garnka? I jak długo gotować w tym oleju? Trafiłeś w moje dwa ulubione produkty kulinarne - kurczak i świnka
 3. Lot i powrot na roznych biletach

  Lot z przesiadką to wcale nie takie straszne przeżycie. Ja jakiś czas temu również leciałem z przesiadką, a nawet dwiema - jedną w Europie, drugą w USA. Wszystko poszło bez żadnych komplikacji, stresu itd. Jeśli będziesz planować lot na różnych biletach musisz pamiętać, że po każdym locie będziesz musiał odebrać bagaż i nadać go ponownie na kolejny lot. Dlatego bierz pod uwagę zawsze dodatkowy czas, jaki będzie Ci potrzebny na tę czynność. Przy podróży do miejsca docelowego na jedynym bilecie masz taki komfort, że bagaż leci do ostatecznego miejsca destynacji (chyba, że przesiadka jest w USA).
 4. Kara smierci, Death Penalty - The Real Deal

  Zauważ tylko, że karę śmierci wykonuje się zwykle po kilku lub kilkunastu latach od dnia ogłoszenia wyroku, a nie zaraz po procesie. Jeżeli po ogłoszeniu wyroku wyjdzie na jaw nowy materiał dowodowy i okaże się, że delikwent jest jednak niewinny, zostanie ułaskawiony i najprawdopodobniej zostanie mu wypłacone spore odszkodowanie. Było swojego czasu głośno o pewnym jegomościu, który w taki sposób został ułaskawiony (BTW - nie znam dobrze amerykańskiego prawa, więc może wcale nie chodzi o instytucję "ułaskawienia", być może inaczej się ona nazywa, tego jednak nie wiem). Jak się później okazało, wyrok w jego sprawie został wydany na podstawie poszlak, natomiast jego proces był jednym wielkim show, w którym główną rolę odegrał prokurator, któremu zależało na awansie służbowym kosztem życia oskarżonego. Kara śmierci w moim przekonaniu jest słuszna i sprawiedliwa, jednak amerykański system jej stosowania nie do końca się sprawdza.
 5. Taki wyrok to gratka do wszczęcia postępowania apelacyjnego Przy ubieganiu się o wizę żadne odwołanie nie przysługuje, więc porównanie niezbyt trafne. yolo, jestem w podobnej sytuacji jak Ty, nawet wykształcenie się zgadza. O wizę ubiegałem się w kwietniu i dostałem promesę na dziesięć lat. Jedyna różnica jest taka, że ja jestem w trakcie robienia aplikacji i to mogło przemawiać na moją korzyść. Niemniej, ja na Twoim miejscu bym próbował. Masz szczere intencje, konkretne plany na wyjazd i perspektywy w dalszym życiu zawodowym. Pokaż to na rozmowie i powinno być dobrze
 6. Książki O Usa

  Wyspa klucz - Małgorzata Szejnert Pozycja ta opowiada dzieje Ellis Island, małej wysepki u wybrzeży Nowego Jorku, która przez ponad 60 lat stanowiła centralny punkt przyjmowania imigrantów. Książka obrazuje historie imigrantów, dla których Ameryka ma stać się nowym domem, ich rodzin, pracowników ośrodka oraz władz. Wyspa klucz obrazuje politykę władz USA w stosunku do imigracji oraz jej zmianę w zależności od sytuacji politycznej i społecznej w Stanach i na świecie.
 7. Przesiadka [Warszawa-Amsterdam-boston]

  Czyli wygląda na to, że to jest kwestia tego skąd i gdzie się leci i jakimi liniami, a nie samego lotniska.
 8. Przesiadka [Warszawa-Amsterdam-boston]

  Miesiąc temu leciałem do Los Angeles z przesiadką w Amsterdamie właśnie. Nie miałem żadnej rozmowy, odprawa paszportowa odbyła się w automacie i trwała kilkanaście sekund, choć kolejka do automatów była spora. Dodatkowo, nie miałem kontroli bezpieczeństwa. Skąd się biorą te wszystkie różnice o których piszecie? :/ Dodam jeszcze, że nawet w przypadku dużej kolejki do kontroli paszportowej w tym czasie powinniście się spokojnie wyrobić. Wszystko bardzo sprawnie tam idzie, a Schiphol to bardzo dobrze oznaczone lotnisko.
 9. Możecie zapłacić w okienku w Banku Pocztowym gotówką.
 10. Napoje/jedzenie W Trakcie Lotu

  Leciałem tym samym kursem Deltą tyle, że w przeciwnym kierunku. Jedzenie rzeczywiście było smaczne, choć u mnie zamiast lodów serwowali jakiś mus czekoladowy. Natomiast podczas lotu krajowego z SAN do DTW praktycznie wszystko było płatne (nawet słuchawki do wyświetlacza multimedialnego), poza napojami i jakimiś krakersami czy orzeszkami. Pod tym względem nieco mnie Delta rozczarowała, gdyż lot taki trwa cztery godziny i fajnie by było coś konkretnego przekąsić :/
 11. Wpisuj wszelkie informacje, o które zostaniesz poproszony we wniosku. Jednocześnie, nie ma czegoś takiego tak elektroniczny, certyfikowany podpis, jaki występuje chociażby w sprawach urzędowych w Polsce. Wpisujesz zwyczajnie imię, drugie imię (jeśli masz) i nazwisko.
 12. DS-160 PYTANIE

  Tak odbiegając od tematu: kismet75, nie możesz wszystkich swoich pytań umieścić w jednym wątku, tylko tworzysz kolejne tematy na potrzeby każdego nowego pytania? Co na to admini/moderatorzy?
 13. DS-160 PYTANIE

  Wpisujesz wszystko, o co Cię pytają we wniosku.
 14. Generalnie tak, ale z tą rodziną to trochę go poniosło. Są ludzie, którzy lecą do USA na zaproszenie rodziny i u tej rodziny będą mieszkać. Gdyby ktoś mi przed ubieganiem się o wizę powiedział, żebym nie pisał nic o rodzinie tylko przyoszczędził trochę kasy i leciał do hotelu, to bym się popukał w czoło.
 15. Książki O Usa

  Detroit. Sekcja zwłok Ameryki (ang. Detroit: An American Autopsy) - Charlie LeDuff. Książka obrazująca przyczyny i przebieg kryzysu gospodarczego w niegdysiejszej motoryzacyjnej stolicy USA. Fatalne zarządzanie przedsiębiorstwami motoryzacyjnymi i miastem, korupcja na szczeblach władzy, ogromna przestępczość i bezrobocie, to zdaniem autora główne przyczyny obecnego stanu, do jakiego doszło w Detroit. Książka ta stanowi przeciwieństwo słynnego american dream.
×