Skocz do zawartości

chosen

Użytkownik
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O chosen

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. no właśnie nie wiem, ponieważ zapadło mi to w pamięci, że nie trzeba stać w długiej kolejce itp. Niemniej czy nawet jak już otrzymamy GC fizycznie to nadal trzeba się udawać do bramek dla turystów ?
 2. czyli Pan konsul nie mówił prawdy ? Pytam jak to jest na podstawie Waszych doświadczeń i praktyki.
 3. witam, mam szybkie pytanie odnośnie bramek na lotnisku - mianowicie szykujemy się do pierwszego wylotu do USA (nie mamy jeszcze fizycznie GC) i w ambasadzie Pan nam powiedział, że możemy się udać do bramek dla obywateli US, chciałbym z Wami potwierdzić czy rzeczywiście tak jest ?
 4. Dziękuję za odpowiedzi. Leki przewozić w bagażu głównym ?
 5. witam, ponieważ za niecałe 2 miesiące wylatujemy za wielką wodę mam pytanie z tej okazji - czy i ile można wziąć z sobą alkoholu do USA (polska wódka) ? Jak jest z lekami, gdzie je przewozić, czy trzeba mieć na nie jakieś dokumenty od lekarza ?
 6. Prawo jazdy i rejestracja auta

  ma może ktoś z Was taka książeczkę w wersji elektronicznej z Illinois ? Jaka jest opłata za egzaminy I wydanie prawa jazdy ? Jaki jest czas oczekiwania ?
 7. mam konto dolarowe ale karty do nie go nie mam ponieważ bank akurat do kont dolarowych nie wydaje. Myślałem żeby zrobić przelew ale niestety jest tylko do wyboru karta i jakieś konta oszczędnościowe. Myślałem że jest jeszcze jakaś inna możliwość.
 8. drodzy, przed chwilą chciałem dokonać opłaty za greencard, zalogowałem się na: http://uscis.gov/uscis-elis i były do wyboru tylko karty i konta oszczędnościowe, pytanie czy nie można opłacić przelewem z konta walutowego prowadzonego przez bank w Polsce ?
 9. to trochę lipa. najbardziej mnie martwi w przypadku białego paszportu to że nie będzie mnie w USA kiedy będę miał wyznaczony termin na zlozenie odcisków palców.
 10. sporo zachodu jest z tym białym paszportem, pytanie zatem z innej strony - co ile i na ile czasu powinienem przekraczać granicę USA żeby nie stracić zielonej karty ?
 11. instrukcję potrafię czytać i nie ukrywam że nie jest do końca dla mnie zrozumiała stąd pytania, poza tym myślałem że ktoś już przechodził przez ten proces i podpowiedziałby jak temat najlepiej załatwić.
 12. ok, dziękuję. Gdzie się dokładnie te dokumenty składa ? Jakie są opłaty ? Czy jak złoże wszystko i potem mnie nie będzie w USA a oni będą chcieli ode mnie biomery to co wtedy ?
 13. dziękuję. Czyli jak przylecimy do USA to najlepiej złożyć wniosek ponieważ nie można do złożyć przed pierwszym przylotem do USA w PL ?
 14. Do weteranów mam pytanie - otóż planujemy wylecieć we wrześniu do USA na około 3 tygodnie i wrócić. Nie wiem kiedy polecimy następny razem u teraz pytanie - jak załatwić tzw reentry permit na tzw wszelki wypadek jakby minął ponad rok od poprzedniego wylotu ? Gdzie się zgłosić, jakie dokumenty i opłaty etc ?
×