Skocz do zawartości

kamil.

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O kamil.

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Tak, wiem - dlatego założyłem ten temat. Oni posiadają wizę, wiec w ogóle się nie muszą tym martwić.
 2. Możesz zgłosić wniosek. Nawet jeśli oboje rodziców jako małżeństwo złoży dwa wnioski, ty możesz złożyć też swój, wtedy szanse też automatycznie wzrastają.
 3. Jeśli wyjazd będzie pewny (znajomi jeżdżą w USA co pół roku na tydzień-dwa, w różne miejsca aby sie zmieścić w kwocie 4500zl za osobę) to postaram się umówić na rozmowę w styczniu. Ale oni tak jak ja piszą teraz mature, wiec mogą zrezygnować z tego w marcu i przełożyć na jesień.
 4. Właśnie poczytałem trochę teraz i wiele osób dostało wizę w mojej sytuacji, ale wiele też nie dostało. Dużo osób z tych co nie dostało - deklarowało pobyt około dwóch miesięcy u rodziny. Wtedy podejrzane mogłoby być, no bo racja; ani nie jest się uczniem, ani pracownikiem ani studentem. W moim przypadku, nie mam żadnej rodziny w USA (chyba, że o tym nie wiem), nigdy tam nie byłem i nigdy nie starałem się o jakąkolwiek wizę. Chcę jechać na tydzień z dwoma znajomymi (bracia), którzy wizę dostali w wieku 12-13 lat (wakacje z swoimi rodzicami) na okres dziesięciu lat. Tydzień w Nowym Jorku, na tanich pokojach z airbnb. Ogólnie po przeliczeniu wszystkiego, koszt to niecałe 4200zł (z przelotami) + opłata za wizę, więc sponsorzy to w połowie rodzice, połowę gotówki mam odłożoną. W Polsce mam dziewczynę, rodziców - w USA nikogo i nic. W takim wypadku jest sens starać się o wizę teraz i zrealizować plan, czy poczekać do października i starać się wtedy, po rozpoczęciu studiów?
 5. Witam, w tym roku kończę ostatnią klasę technikum, po niej planuję iść na studia. Mam propozycję wyjazdu do USA, na tydzień w marcu. Jeśli rozmowę będę miał w styczniu/lutym, jest szansa, że dostanę wizę patrząc na to, że w kwietniu kończę szkołę?
 6. Tak, przez pracę. Przepraszam, ze nie napisalem tego wczesniej.
 7. Loteria Wizowa DV 2019

  Jak jest z zgłoszeniami dzieci przed 21 rokiem życia, jeśli rodzice też biorą udział? Rodzice mogą złożyć osobno dwa zgłoszenia, plus dziecko przed 21 rokiem życia - razem trzy zgłoszenia?
 8. Mam też pytanie trochę poza ten temat, ale nie chcę zakładać kolejnego. Osoba 40+, 11 lat nauki w Polsce (brak wykształcenia wyższego), 18 lat pracy jako kierowca ciężarówki również w Polsce - ma szanse na dostać pracę jako kierowca w USA i szansę na legalny pobyt tam?
 9. Dziękuje za odpowiedz, ale na więcej niż licencjat i tak nie liczę - czytałem o przypadkach i słyszałem, gdzie magister ma studiach dziennych został uznany jako licencjat. Tylko jedno pytanie mam jeszcze - to zależy od pracodawcy, przy staraniach o wizę H1B?
 10. Czyli po pięciu latach studiowania zaocznie (tytuł magistra w polsce) nie zostanie mi ”nadany” tytuł licencjata amerykańskiego?
 11. Witam. Za rok planuję iść na studia, zaoczne aby w wolnym czasie pracować - zarabiać na opłaty i jednocześnie zdobywać doświadczenie. Jednak jakiś czas temu dowiedziałem się, że może być później problem przy uznawaniu dyplomu. Studia zaoczne mogą nie mieć wystarczającej ilości godzin aby zaliczono je na dany tytuł. Dlatego piszę ten temat - ktoś przechodził już przez to, albo wie jak to jest z uznaniem tego typu studiów?
 12. Rozumiem to i zdaję sobie sprawę, ze nikt nie wie co będzie za piec lat. Chodzi mi raczej o sytuacje, w której byłoby tak samo jak jest obecnie.
 13. Z tego co wiem, wizę pracownicza dostała pięć, sześć lat temu; stały pobyt dopiero w tamtym roku. W Polsce pracowała jako grafik na produkcji firmy produkującej parawany, fototapety, folie do oklejania aut, maskownice i tak dalej. Ile dokładnie pracowała nie mam pojecia, podejrzewam ze właśnie coś około dwóch trzech lat, ale mogło być nawet sześć - od szkoły średniej do zakończenia studiów. Wysłała kilka CV do pracodawców w USA w mniejszych miejscowościach, kilka osób się odezwało i było chętnych na spróbowanie ściągnięcia jej tam i sama się zdziwiła, ze ludzie byli chętni do sprowadzenia kogoś spoza Stanów. Rozumiem, studiować co lubię i w czym jestem dobry. Jednak jeśli zapotrzebowania na to nie będzie, to może coś pójść nie tak, racja? Ona wyjechała zaraz po studiach, niecały rok po ich zakończeniu. Myślisz, ze ten czas doświadczenia w Polsce by wystarczyl na wizę pracownicza?
 14. Nie, nie - złe chyba sformułowałem. Nie chodzi o studiowanie czegoś "wbrew" sobie i męczenia się tylko po to, by dostać wizę. Gdybym tak chciał zrobić, pewnie planowałbym studia informatyczne ewentualnie jakieś pielęgniarstwo.
 15. Witam wszystkich. W tym roku zaczynam ostatnią klasę szkoły średniej - technikum. Już dawno temu postanowiłem o wyjedzie do USA, raczej na stałe. Minęło kilka lat, ja planów nie zmieniłem, za chwilę będę wybierał rozszerzenia do matury (przedmioty punktowane w rekrutacji na studia), dlatego postanowiłem napisać ten temat. Mam zamiar studiować pięć lat, zdobyć tytuł magistra zaocznie, jednocześnie pracować dwa, trzy lata w przyszłym zawodzie aby mieć jakieś udokumentowane doświadczenie. I tutaj nasuwa mi się pytanie do Was - jaki kierunek zwiększy maksymalnie moje szanse w staraniach o wizę pracownicza tymczasową na trzy lata z tego co wiem z możliwością przedłużenia o kolejne trzy? Miałem w planach iść na kierunek "grafika komputerowa" ale wiem, że grafików jest bardzo dużo i to raczej byłoby słabe posunięcie. Rozmawiałem z znajoma rodziny, która studiowała "grafika komputerowa i produkcja multimedialna" i to właśnie dzięki temu dostała wizę pracownicza a następnie po prawie czterech latach starań przyznano jej stały pobyt z racji wykształcenia i doświadczenia - podobno jest wiza dla takich ludzi. Wiadomo, cztery lata i gotówka dla prawnika to nie małe liczby - ale się udało. Prawnik powiedział, ze gdyby studiowała sama grafikę komputerowa, jej jedyna szansa byłaby loteria lub małżeństwo. Zdaję sobie sprawę, ze to mógł być jeden z niewielu przypadków szczęścia i wyjątkowych urzędników (chociaż czy to oni podejmują decyzje?), dlatego pytam Was - czy studiowanie tego kierunku nie jest najgorszym rozwiązaniem? Dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi.
×